bugün

ne yapıp ne edip yine üçüncü olan takım. Bu istikrar karşısında şapkamı çıkarıyorum.
böyle olacağı belli olan takımdır. lan daha geçen sene club brugge maçını ne zaman unuttumuz? tolga gene geliyorum dedi. slaven bilic boşuna ümidi kesmedi bu kovadan. bir kaleci bir takımın kaderiyle bu kadar oynayamaz amk aklım almıyor. işin aslı gene yazık oldu bize. devre arası kaleci şart değil farz oldu. tuttuğu köşeden gol yiyen milyonluk kaleciyle yürümez bu iş.

fiko başgan bize bakmii
Geceye lider girip 3. Olan çıkan takım. Bana dejavu yaşattı.
(bkz: dedim dedim inanmadınız bak ne oldu şimdi)

ruslar sporting e maçı sattığı gibi gelip buraya yazmıştım "Beşiktaş a gecmis olsun avrupa dan elendi" diye. ahanda sana avrupa ahaha.
Bir anda her şey nasıl değişir aq.

Beş dakikada üç gol nasıl yenir. Delircem.

Sonunda gerçekten beni kanser edecek takım. Katlanamıyom artık.
3 haftadır bjk geriye gidiyor oyun olarak ve hakemler sayesinde puanları alıyor dediğimizde ortalığı yıkanlara ders olsun Lizbon maçı. Yahu herifler 80-20 topla oynama yüzdesi ile domine etti maçı ve uyuta uyuta yendi...
bu sene ligde şampiyon olacağını düşündüğüm takım. geçen sene galatasaray olarak bizde yeni yılı görmeden avrupa'dan elenmiş lige sarılmış dördüncü yıldızı takmıştık. not: yalnız derbide bizi yenemeyecekler. berabere bitecek maç.
Elenmesine bi yönden üzüldüm bi yönden sevindim. Üzüntüm uefa'da 3 takım mücadele edemeyeceğimiz için sevindiğim nokta beşiktaş bu kadro ile uefa'da 2. Turu zar zor geçerdi veya geçemezdi dortmund, manu, porto, leverkusen gibi takımlar varken şampiyonluk falan hayalden öte ligde bu denli iyi giden bir takım lige odaklanmalı bence yıllardır beklenen bi şampiyonluk var.

Tolga yüzünden maç gitmiştir orası ayrı.
Tarihinde 10 dakikada yediği 3 gollerle meşhurdur.
rakibe gerek yok tolga tek başına rakip.
görsel
avrupa ligi icin fazla serefli olan takimdir.*
4 takımlı gruplarda bile 3.oluyor adamlar.

2 gruplu olsa yine bir şekilde 3.olurlar heralde.
uefa avrupa ligi 6.hafta maçında deplasmanda sporting lizbon'a 3-1 mağlup olan takımım.
bu skorla uefa avrupa ligine veda ettik.

öncelikle fenerbahçe ve galatasaray'a kupa yolunda başarılar dilemek istiyorum.
benim en çok önem verdiğim konulardan birisi ülkemizin takımlarının avrupa'da bizi en iyi şekilde temsil etmesidir.
bu sene 3 takımımız birden avrupa liginde oynayabilirdi fakat başaramadık.
maçımızla ilgili yorumlarıma başlamak istiyorum.

maç öncesinde bizim 9 rakibimizin de 7 puanı vardı.
deplasmandayız ve rakibimiz golcü bir takım.
evlerinde galibiyet serileri var.
bizim taktiğimiz de maça başlarken biraz daha geriye çekilerek rakibi beklemek sonradan açılmak oldu.
ilk 11'imiz bu seneki ideal 11'imizdi.
defansta tosic kanatlarda olcay quaresma ile maça başladık.bunları belirtmemin sebebi genelde değişiklik onların oluyor.
maça umduğumdan iyi başladığımızı söyleyebilirim.
veya lizbon umduğum kadar iyi başlayamadı diyebilirim.
kalemizde çok isabetli pozisyonlar gelmedi ilk yarım saat boyunca.
daha çok rakibimizin savunmasından hatalar bekledik.
30'dan sonra oyuna daha çok ortak olmaya başladık.
kaptığımız toplarla etkili olmaya çalıştık.
gomez quaresma'nın güzel pasını kontrol edemedi,olcay çok önemli bir poziyonu kaçırdı.
ilk yarıyı 0-0 bitirdik.
ilk yarı ve de maç boyunca olcay'ın araya girmeleri ve top kapmaları çok ilgimi çekti.
defans oyuncularımızdan daha çok hamle yaptı sanırsam.

ikinci yarı değişiklik yapmadık,lizbon oyuncu değişikliği ile başladı.
artık lizbon galibiyet için daha çok baskılı bir oyunla ikinci yarıya başladı.
beşiktaşımız da ilk yarıdaki oyununu koruyarak başladı.
60.dakikada golü bulmayı başardık.
quaresma'nın trivela ortasında gomez güzel bir vuruşla topu ağlara göndermeyi başardı.
fakat...
asıl önemli zaman işte golden sonraki zamandı.
ve maalesef yine başaramadık.
aslında golü çok iyi bir sürede bulduk.
golden sonraki dakikalar yine aynı düzende oynamaya devam ediyorduk.
ama takımımızın çok büyük bir sıkıntısı var.
skoru tutamıyoruz.
sanırım bu artık hepimizin aklına işlemiş.
herkesin aklında bu telaş var.
oyuncularda da var bu durum.
bu senaryoyu çok gördü taraftar.
bugün de tolga zengin ile başladık ve tüm takım olarak bitirdik.
o ilk goldeki hata gerçekten çok çok kötü.dikkatsizlik kesinlikle konsantre kaybı bu.güvensizlik...
ikinci golde de tuttuğu yerden gol yemek...
sonra takımın toparlanamaması ve kupaya veda ettik.

bu maç dünyanın sonu değil bunu da belirtmek lazım.
sonuçta bu da bir maç ve belki de önceki maçlardan garantilememiz lazımdı.
ama herkes şu konuda aynı fikirdedir sanırsam;sonu yapamıyoruz.
peki neden???
işte bu soruyu arıyorum ben.
renktaşlarıma,diğer takımların değerli taraftarlarına da sormak istiyorum.
objektif olmak gerekirse neden böyle oluyor?
taraftarların da morali düşüyor böyle olunca.
takımına güveniyorsun fakat güvenini boşa çıkarıyor.
bu gerçekten can sıkıcı bir durum.

bu soruyu daha fazla uzatmayacağım.
iki önemli virajdan birini kaybettik.
rakibimiz galatasaray.
tamamen lige ve bu maça odaklanmamız lazım.
takımıma başarılar diliyorum.
"beşiktaş 9 puan ve +1 averajla uefa avrupa ligi'nin en yüksek puan ve averajla çıkamayan takımı oldu."
-haber kartalı

bunu da başardık. teşekkürler tolga zengin.
kadrosundaki vasat topçulardan kurtulmadığı müddetçe finalleri her daim kaybedecek olan takım.

herkes üzerimize geliyor ergenliğinden çıkıp elimizdeki vasatları temizlememiz lazım.

galatasaray yıllardır kalecisi ile şampiyon oluyor. bizim kaleci, bırakın maç kurtarmayı; bütün final maçlarında sıçıp maçı satıyor.

ne yazık ki çok köylüyüz. başkanımızdan hocamıza kadar. profesyonellik şart. duygu değil, matematik şart.
canın sağolsun kartal'ım dediğim, içimin kan ağladığı yine de canın sağolsun diye avunduğum takımım
canın sağolsun kartal'ım dediğim, içimin kan ağladığı yine de canın sağolsun diye avunduğum takımım
önündeki 3 lig maçında 3 te 3 yaparsa havaya girmemesi 3 de 0 yaparsa şampiyonluktan kopma bahanesi yapmaması gereken takım. bu takım eğer bu maçlardan alnının akıyla çıkarsa devre arası gelecek stoper kaleci ve belki 1 takviyeyle ortalığı duman eder. eğer bu maçlardan 3 puanla ancak çıkabilirse o zaman da fazla geriye düşmemiş olacak ve gelecek bu takviyelerle yine şampiyonluğu zorlayabilecek potansiyele sahip olacak. yeni takviyelerin güçlendirdiği tolgay ve veilinin de döndüğü bu takımla avrupa ligi krizini fırsata dönüştürüp hafta içi maç yapan rakipleri sollayabiliriz işte o zaman.
önündeki 3 lig maçında 3 te 3 yaparsa havaya girmemesi 3 de 0 yaparsa şampiyonluktan kopma bahanesi yapmaması gereken takım. bu takım eğer bu maçlardan alnının akıyla çıkarsa devre arası gelecek stoper kaleci ve belki 1 takviyeyle ortalığı duman eder. eğer bu maçlardan 3 puanla ancak çıkabilirse o zaman da fazla geriye düşmemiş olacak ve gelecek bu takviyelerle yine şampiyonluğu zorlayabilecek potansiyele sahip olacak. yeni takviyelerin güçlendirdiği tolgay ve veilinin de döndüğü bu takımla avrupa ligi krizini fırsata dönüştürüp hafta içi maç yapan rakipleri sollayabiliriz işte o zaman.
yossi kohenin kaleciliğini üstlendiği takım.
tolga zengin değil o.
halkın takımı.
şerefli üçüncülükler bayım.
görsel
Kalede tolga, ileride olcay olduğu sürece yenilmeye mahkum olan takımım.