bugün

Her sene galatasaray maçına kadar çok iyi olup galatasaray'dan sonra yamulan takım.
15. Hafta ""borunun"" kralını alacak takımsı..

şimdi çocuklar gibi eğlenin lideriz diye.

ama sene sonu hak ettiğiniz yerde olacaksınız yani 3.
insanlarin sonunda kafayi yedittigi bir taraftara, yani bana sahip olan takimimdir. lan bu sene biz sampiyon olmaz isek gelin burada ne bok yazarsaniz yazin. ama sampiyon olursak sonsuza kadar susun amk. bu ne kiskanclik lan. ben mi dedim boktan takimlari sevin diye.
bu takımın yeri başkadır be, bu takımı anlatmaya kelimeler yetmez.
renkliler çıldırıyor yine. fenerli arkadaşlar, insanda biraz utanma olur. dışarı çıkmış top gol oldu hala hakem sizi kayırdı diyosunuz. boşuna yırtınmayın sampiyon beşiktaş.
rehavete kapılacağını sanmıyorum takımın, iki senelik bilic dönemi boyunca rehavete kapıldık ve neler olduğunu gördük hepimiz. ama takımın başında tecrübe abidesi var, şenol güneş . içim çok rahat o yüzden. bu akşamki maçı 1-0 veya 2-0 alırız diye tahmin ediyorum ve q17' ye bir gol yazıyorum. evimizdeki maçlarda bi harika oluyor bu adam. bekleyip göreceğiz.
yine it köpek sarmış buraları yeğen, neyse akşam yine kedi gibi saklanırlar köşelerine.
bu akşam galip gelerek liderliğini sürdürecek ve bizleri mutlu edecek takımım.

görsel

muhteşemsin beşiktaş.
görsel
sadece aldigi kupalar, ya da elde ettigi basarilar yuzunden sevmedigim, baska takim taraftarinin anlayamayacigi ruhu icin sevdgim takimim. daha hayatta bir sey bilmezken bir sey sizleri bir yere yonlendirir. ben daha cok kucukken o sevdaya tutuldum. neyse, anlayana.
üzerindeki baskılara ciciş kardeşlerden biri maruz kalsa lig'den düşerdi. maddi, manevi, siyasi bütün baskılara rağmen ayakta kalan türkiye'nin en büyük kulübüdür.
evet kardeşim çok baskı var üstünüzde. Zaten yıldızı da alnınızın hakkıyla aldınız aynen. bir yıldız da ben veriyorum şimdi. alın.
tanım: türkiyede şaibeli takımlardan yalnızca 1isi. he peki olmayan var mı no comment.
An itibariyle Kasımpaşadan küsküyü yiyen ""yerli las galasticos""

ya siz kimsiniz şampiyon olacaksınız

stadsızlar.
gururladasjhgshfgfh.

güzide kulubümüz.
90+4 te penaltıyla ""şerefli"" bir puan alan takım.
Allah belanızı 15. Hafta verecek,öldüresiye zikeceğiz...
Bu geceden sonra penaltıtaş olarak anacağım takımsı.

ulan azcık delikanlı olun adam olun.hakkınızla alın...
Liderdir.

Bazı embesillere yine dert olmuştur.
iyi oynayan takımdır. bugünkü maçta da gayet iyi top oynadı takım. rakibin kaleyi bulan tüm şutları gol oldu sadece. can sıkmaya gerek yok.
stsl 10.hafta maçında kasımpaşa ile sahasında 3-3 berabere kalan takımım.
gollerimizi luiz rhodolfo,mario gomez ve oğuzhan özyakup(p) atarken rakibimizin gollerini eren derdiyok(2) ve ryan donk attı.

maçı yorumlamadan önce bir şey üzerinde durmak istiyorum.
maç öncesi konuştuğum kişiler hep rıza hoca onların hocası size yatar gibilerinden cümleler sarfetti.
sayın yazarlar bu olay öyle olmuyor.
bunu sadece rakip takımların taraftarlarına söylemiyorum,bunu aynı zamanda renktaşlarıma da söylüyorum.
bu felsefe gerçekten çok yanlış.her zaman iki takımın kazanma olasılığı 50 50 dir.
güçlü güçsüz diye ayırma yapabiliriz fakat hoca yatar gibilerinden açıklamaları yapmamaya çalışalım sayın yazarlar.

maçtan önce stoperde cezalı ersan'ın yerine şenol hocanın kimi oynatacağı önemli bir konuydu.
şenol hoca tercihini milosevic'ten yana kullandı.
kadronun geri kalanı son maçtaki gibiydi.
maça kasımpaşa daha iyi başladı.
kanatlardan gelerek pozisyon aramaya çalıştılar.
beşiktaşımız da daha çok oğuzhan üzerinden pozisyonlar üretmeye çalıştı.
ilk gol 24.dakikada eren'den geldi.
bu golü hatırlayanlar varsa antalyaspor maçındaki eto'o nun golüne benzetebilir.
yandan gelen topa milosevic müdahale etti fakat top tunay'ın önüne düştü.
tunay eren'e hızlı oynadı.eren de sağlam bir vuruşla takımını öne geçirdi.
antalya maçında da ismail benzeri bir hata yapmıştı.
burda sorunumuz yan topa müdahaleden sonraki hamle oluyor.
o hamleyi rakibe kaptırınca gol pozisyonu doğuyor.
burada takıma benim görüşüm topu riske etmeden taça veya kornere attırmak olduğunu düşünüyorum.
golden 3 dakika sonra rhodolfo'nun golüyle beraberliği yakalamayı başardık.
böyle uzun stoperleri köşe vuruşlarında etkin olarak kullanmamız gerekiyor.
kötü oynadığımız maçlarda onlar sayesinde gol atabiliriz.
sonraki dakikalarda oyunu kontrole aldık derken ilk yarı bitimine doğru uzaktan bir gol yedik.
donk'un uzaktan attığı şuta tolga hamle yapamadı ve gol oldu.
tolga'nın bu pozisyonu kurtarma şansı yoktu diyebilirsiniz fakat bence vardı.
çünkü kaleyi ortalamıyor tolga.
pozisyon olmaz diye düşünüyor fakat oluyor işte.
dikkatsizlik var kesinlikle.
bu sırada quaresma da sıkıntı yarattı.
quaresma'nın takımla kimyası uyuşmuyor bu belli olmaya başladı.
sarı kartı gördü ve sonrasında arkadaşlarına bağırıp el hareketleri yapmaya başladı.
oyundan alınması gerektiğini göstermiş oldu.

ikinci yarıya 2 değişiklikle başladık.
quaresma-gökhan töre ve necip-sosa değişiklikleri oldu.
bu değişikliklerle takım ofansif olarak daha dinamik bir hal almaya başladı.
ikinci yarıya iyi başladık ve golü bulmayı başardık.
mario gomez kaleciyle karşı karşıya kaldı ve skoru 2-2'ye getirmeyi başardı.
gomez için bugün ayrıca önemli bir gündü.
almanya hocası löw kendisini izlemeye gelmişti ve gol atması beni de çok sevindirdi.
yaşı ilerlemiş olabilir fakat avrupa şampiyonasında oynamak isteyecektir.
golden sonra oyunu kendi lehimize çevirmeyi başardık fakat bir türlü golü bulamadık.
atamayana atarlar meselesini tekrardan yaşadık.
şunu anladım ki bir stoper farkı bile takımı baya etkileyebiliyor.
milosevic'in bu sene ilk maçı bu yüzden pek bir şey demek istemiyorum.
bu golle maçta 3.kez geri düşmüş olduk.
74.dakikada milosevic-cenk tosun değişikliği oldu.
şenol hoca alabileceği tüm riskleri alırken geri tarafı çok boş bırakmıştı.
kasımpaşa da bu durumu fırsata çevirdi ve topu ilerde oyalamaya başladı.
ve uzatma dakikalarında çok konuşulan pozisyona gelindi.
oğuzhan'ın şutunda defans topa yatarak müdahale etmek istedi(topun önüne atlayarak) ancak pozisyon topun eline geldiği gerekçesiyle penaltı oldu.
bu pozisyonu trabzonspor-gaziantepspor maçında yaşanan ama verilmeyen pozisyona benzettim.
oradaki bariz penaltıydı ama verilmedi,burada da o kuralın uygulamaya konulmaya çalışıldığını düşünüyorum.
ama pozisyon öncesinde atiba topu elle kontrol etmiş kesinlikle belli.
topun başına geçen oğuzhan penaltıyı gole çevirdi ve maçın 3-3 bitmesini sağladı.
böylece bu haftayı en yakın rakibimizin 2 puan önünde 23 puanla lider olarak bitirdik.

bu maç şenol hoca'nın birçok durumu görmesini sağlayacaktır.
quaresma,yan top,tolga,rotasyon...
ayrıca olcay'ı renktaşlarım çok sevmiyor fakat takım oyunu oynayacaksak bu adam bize lazım diye düşünüyorum.
önümüzde 2 tane çok zor maç var.
lokomotiv moskova ve bursaspor.
uefa'da gruptan çıkmak için moskova'yı,ligde ise 1.sırayı korumak için bursa'dan puan veya puanlarla dönmemiz gerekiyor.
ilerleyen maçlarda beşiktaşıma başarılar diliyorum.
ilk defa son 5 yıldır son dakikada tartışmalı penaltı lehine çalındığını gördüğüm takımım. ilk defa oluyor bile olabilir bu. ha el yok mu var. ama çalmasa da kimse niye çalmadın demez. bu hafta gs izledik. 4 tane attılar maç şaibeden geçilmiyor. beleş beleş düdükler çalındı durdu.
annemin ve ablamın tuttuğu bir güzel takım.

gönüllerin takımıdır.
görsel
gururdur sevmek...
Yine gece gece birilerine dert olmuş takımım.
bu sene itibari ile 5.000 tl'lik hisse alacağım. sene sonunda 10.000 tl olacaktır.
4-2 bitmesi gereken mac, penaltıların yer degistirmesi ile zorla 3-3'e bağlandı.

evet bejeke şerefli bir kulüptür arkadaslar. hakemler ile puan kazanmaz.
Sene sonunda şampiyon olacak takımdır. Çıkarın at gözlüklerini, geçen senede olacaktı ama ülkenin karanlık futbolu gsyi ittire kaktıra şampiyon yaptı. Bu sezon kaçışı yok şampiyon olacaklar.