bugün

avrupa'da alınan her 3 farklı mağlubiyetten sonra "maç hakları" * devredilecek olsa avrupa kupaları'nda oynayabilecek hiçbir türk kulübünün kalmayacağının farkında olmayan arkadaşların varlığını hatırlatmış takımdır.
kendine acı çektirmeden zevk alan insanların, taraftarı olduğunu düşündüğüm jimnastik klübünün futbol takımı. inadına seviyormuş gibi bir halleri var beşiktaş taraftarının.* 6 sene edecek diş kovuğunu dolduracak başarı elde edemeyişleri,cidden zor iş olsa gerek beşiktaş sevgisi.

o diil de yıldırım demirören'de epey senedir başkanmış,iyi dayanıyor kongre.
(bkz: karşılıksız tek aşk beşikt aşk)
(bkz: anlayamaz kimse bu aşkı)
(bkz: acıların takımı)
her maç sonrası sevinmek için sevmedik tek aşk beşiktaşk tarzı ezik entrylerin gırla gittiği 3. büyük. bi kere de özeleştiri yapın be kötü oynadık, ezildik deyin. zapo elli tane de hata yapsa ee şey abi yani gökhan zan'ın yanına puyol'la nesta'yı koysan 10 gol yeriz biz derler. zapo dün 2 tane golde 1. dereceden suçlu gökhan zan kazma da o süperman değil. anadolu kulüplerine karşı iyi oynamış olması mükemmel yapmaz onu zaten öyle olsaydı udinese'den milan, inter ya da juve gibi bi takıma giderdi.
galatsaray ın chelsea dan falan yediği farkla beşiktaş ın metalist kharkiv den yediği farkı karşılaştıran taraftarlara sahip enteresan takım. e güzelim bi çıksaydın da maçlardan önce birader "metalist kharkiv" diye bi takım var. kimdir nedir bunlar biliyor musunuz? diye bi sorsaydın bari. kaç kişi cevap verirdi acaba? bi de hiç sıkılmadan gelip buraya bayerne munich falan koymuşlar. ki benim beşiktaş ın yediği farklar için koyduğum liste son 7-8 yıla ait bir listeydi. araştırsam daha ne hezimetler çıkar ortaya. anladım kuyruk acınız çok derin de komik duruma düşüyorsunuz!
en çok ihtiyaç duyduğu an rüştü tarafından yalnız bırakılan kulüptür. rüştü bize bi şeyler anlatmaya çalışıyor.
besbelli ki bazı arkadaşların rüyalarına giren, kabusu olan takımdır. yiyoruz işte kardeşim fark, sana ne oluyor ? çık dışarı gez, bi hava al gel. hayatını, tutmadığın bir takımın avrupa kupaları'nda aldığı farklı mağlubiyetlerin istatistiğini çıkarmaya mı adadın ? aferin sana. hadi araştır durma o zaman. çünkü koskoca 105 yıllık bir tarih seni bekliyor daha. ama dikkat et.. bu şerefli kulübün tarihini okurken mustafa kemal'lere, fuat balkan'lara, şeref bey'lere, ilk hava şehidi fethi bey'lere, süleyman seba'lara rastlayacaksın. o zaman bir kulübü büyük yapanın, bir meşin yuvarlağın 90 dakika içerisinde çizgiyi kaç kere geçtiği olmadığını anlayacaksın.. umarım..
bu sene kadrosu iyi diyerek beklenti içine girenler için;

http://www.ntvspor.net/pages/28327.asp
yakın zaman ismindeki harfleri rakamlarla tamamen değiştirip yenilik yapmasını beklediğimiz jimnastik klübü...

(bkz: 8351k745)

not: k harfini karşılayan sayı bulunamamıştır.
bir grup bebenin harflerle, rakamlarla oynayıp adını karalamaya caliştiği güzide kulübümüzdür.

benim anlamadığım, haftalardır ortaya futbol namına bir bok koyamayan bazı kuluplerin taraftarlarının alınan ilk yenilgide -ki istersek 50 tane yeriz, yenilgi de bizimdir galibiyet de- neden bu başlığa üşüştüğüdür.

ismini yüce semtimiz beşiktaş'tan alan kulubümüzün adı latin harfleri ile yazılır. ilkokul bebelerinin kendince ürettiği kuş dili misali alfabelerle degil!

algıda sıçıcı bazı bireyler için tekrar kodlamak gerekirse;

büyük
erdemli
şerefli
istikrarlı
kudretli
taşkın
akıllı
şanlı

taraftarlara sahip kulübümüzdür.
1902 de kuruldu aslında. Fakat özel bir izinle 1903 ün mart ayında 22 türk genci tarafından resmen kuruldu.
işletme derslerine konu olması gereken kulüp.
"başarısız yönetici nasıl olur, yönetim felsefesi oluşturamamak, stratejik hata nedir, karizmatik lider nasıl olunamaz, bir liderde olmaması gereken özellikler" gibi konularda çok güzel örnek gösterilebilir beşiktaş yönetimi.

yahu ben anlamıyorum. artık birilerinin çıkıp bu rezalete dur demesi lazım. bir kulüp başkanı düşünün;
- bir gün biz pafla sahaya çıkıyoruz diyor ertesi hafta lafını yutup as takımla sahaya çıkıyor.
- yönetim olarak teknik direktörümüz arkasındayız yalanını tam 5 defa söylüyor.
- sadece teknik adam kovmada uzman. tazminat ödemekte kraldan kralcı...
- bu hakemlerle bu lig bitmez edebiyatını bıkmadan usanmadan yapan bir anlayışa sahip.

bugünlerde gene aynı senaryo. ertuğrul sağlam gitse arkasında durmam diyor ama kovmuyor. gidip o sırada başka bir teknik direktör ile konuşuyor resti yiyor. son bir şans veriliyor ertuğrul'a. ulan aklım almıyor ya!..
seni uefa dan eleyen takım çok mu güçsüz sanki. ukrayna üçüncüsü olmuş adamlar. ukrayna deyip geçme adamlar son dünya kupasına katıldılar. schactar ve dinamo kiev in avrupa da haspelkader başarılı oldular. fc metalist kharkiv'i şimdiden yazın bir kenara. bu takım bir bellizona, tromso falan değil. taş gibi bir takım ve gördük ki hem takım hem de kadro olarak beşiktaş'tan üstün.

lige kırk yılın başı iyi başlamış bir takım var. rakiplerin kötü gidiyor. sen kalkıp teknik direktörü kovuyorsun. kovmakla tehdit ediyorsun. kovamıyorsun.

lan de get allaseven yıldırım demirören. bu kulüpteki tek sorun sensin. malesef milyon dolarlık bir sorun olduğundan istifa da edemiyorsun. benim beşiktaş taraftarına bir çağrım var. 15-18 milyon taraftar hepiniz 1 milyon verin bu adamın borçlarını ödeyin. bir galatasaraylı olarak bende size yardım etmezsem şerefsizim!..
baskanlık secimlerinde baskanlık koltuguna fikret orman yerine vicente del bosque hamlesi ile yıldırım demirorenin getirlimesi ile bir donum noktası yasamıs ve basarılarla dolu senelerin yerine huzun dolu senelerin gelmesine neden olunmus guzide kulubum.
bari ertugrul saglamı elde tutun.
yanlış yönetilen büyük kulüp. son yanlışı da yönetiminin ertuğrul sağlam' ın arkasında durmaması olmuştur. diliyorum ertuğrul sağlam' ın beşiktaş duruşuna layık tavrını yönetim de gösterme erdemini kabullenir ve siyahla beyazın tertemiz aşkından en kısa sürede çekilir.
beşiktaş, kişilerin değildir. taraftarı olmayanları bile hayran bırakan taraftarın ve cesur kartal kalplerindir.
basına göre yeni teknik direktör adayları şu şekilde olan kulüp:

(bkz: christophe daum)
(bkz: mustafa denizli)

ve bonus olarak:

(bkz: samet aybaba)
dogru son yanlisi ertugrul saglamin arkasinda olmamak olmus kuluptur.

oysa ilerki yillarda sampiyonlar liginde chelsea ye 15-0 yenilip dunya tarihine gecebillirdi. cok yazik oldu.
tüpçü, piçini de alıp defolana kadar taraftar formasını katlayıp dolaba koyduğum takımdır. takımımdır.

istifa eden teknik direktörünün basında yaptığı açıklamayı nasreddin hoca'nın leyleği misali sağından solundan kırpıp, işine gelmeyen yerleri çıkartarak yayınlayacak kadar aşağılaşmış bir yönetim kurulunun idaresinde bulunan takımdır. takımımdır.

metin'lerin, ali'lerin, rıza'ların, ertuğrul'ların, seba'ların, bilgili'lerin oluşturdukları beşiktaşlılık duruşunun, beşiktaşlı olma ayrıcalığının içine sıçan tüpçü ve tayfasının bir de kapalıda bedava bilet uğruna tüpçünün çanağını yalayan zırtapozların insafına kalmış takımdır. takımımdır.

zorlamayla, tehditle bazen rüşvetle beşiktaşlı yaptığım kuzenlerimin yüzüne bakarken utanmama sebep olan bir yönetimin eline düşmüş takımdır. takımımdır. takımımdı...
(ara: teknik direktor)
son 15 kusur senedir sadece 1 kere sampiyon olan, avrupada turkiye'yi kirdigi rekorlarla ve aldigi komik skorlarla dunyaya rezil eden, garip bir taraftar kitlesine sahip olan takim. isin komigi bu taraftar kitlesi durmadan kendilerinden daha iyi olan takimlara bok atmaktadirlar.
15 küsür yıldır 1 kere şampiyon olmuş olmasını önemsemeyen, esasında taraftarının istediği ruh'la oynanılan futbol güzelliğine hasret olduğu kulüp, kulübüm. ilk göz ağrım, yaşadığım yer.

yıldırım demirören ve sinan engin gibi adamlar yüzünden ancak türkiye kupasında rakip olacağımız takip taraftarlarına bile taşak oğlanı olmuş kulüptür aynı zamanda.*
bu sezon, şu ana kadar trabzonspor ile birlikte en güzel futbolu oynayan değerli kulüp.
çarşı gibi bir taraftar topluluğuna sahip olup, onca yıldır şampiyon olamamasına rağmen desteği esirgenmezken başarılı olamama başarısı gösteren kulüptür. biz taraftarlarının ısrarcı desteği ne zaman işe yarayacak, ne zaman başarıdan başarıya koşacaktır bilinmez ama artık ayıptır, günahtır.
10 gündür yazmıyorum onun açlığıyla yazacağım şimdi. Ertuğrul sağlam kahraman olarak gitti kulüpten, bence en iyisini yaptı. Oyunu okuyabilen bir teknik adam olduğunu ben düşünmüyordum. Gelelim mustafa denizli'ye, Sinan engin'in kulüpten ayrıldığını duyunca dünyalar benim oldu. Yorumcu olarak mustafa denizli'den gerçekten nefret etsem de, türkiye'nin en tecrübelilerinden ve gittiği kulüpte mutlaka başarılı olan bir teknik direktör olduğunu biliyorum. Sergen yalçın gibi bir tilkiyi de yardımcılığına alması beni sevindirdi. Ayrıca beşiktaş'ın sayılı ağabeylerinden tayfur havutçu'da teknik kadroda. Sergen'in ne kadar kurnaz olduğunu bilmeyen yok. Sezonun bu haftasında hiçbir yabancı teknik adam gelmeyeceğinden, yapılabilecek en iyi iş yapıldı. Sinan engin'in ayrılması ayrı bir moral kaynağı takım için. Hiç merak etmeyin... Mustafa denizli 3 yıl, türk futbolunda devrim yaratan derwall'in yanında pişmiş bir teknik adam. Seneye de Yıldırım demirören gider, dünyalar bizim olur.