bugün

Büyükçekmece'de Ayazağa'da ve Taksim'de binası olan bir vakıf üniversitesidir. Şu dönemlerde native speaker hazırlık hocasının "Tarihi eser kaçakçılığı" yaptığı gerekçesiyle sınır dışı edildiği üniversitedir.
sakın sakın sakın gitmeyiniz,gidenede engel olunuz. özellikle beylikdüzü beykent yerleşkesi 2 yılımı hatta 3 yılımı yedi.
eğitim namına hiç birşey alamıyorsunuz. sadece paradan ibaretsiniz. bazı ego dolu hocalar sizi bırakıp okuluna daha çok para kazandırma derdinde. adam gibi gidip devlet okullarında okuyun çünkü bu okulun kendi öğrencisine saygısı yok. uzak durun. pişmanlık birşeye yaramıyor sonra. mezun olunca yazmaya devam edeceğim şimdilik bunla yetinin dahasıda var.
hangi vakıf üniversitesi ticarethane değil vardır elbet sabancı Üniversitesi vs. ama çoğu öyle şimdi beykent yerleşkesi genişletiliyor bakalım ne olacak.
işlerini yaptığım üniversitedir.
Buradan öğrencilerine söylemek istediğim birşey var naçizane;
Gençler, sizi çook fena sikiyorlar.
feriha& emir sahnelerinin geçtiği üniversitedir.
Uzaktan Eğitim bütünleme sınavlarını 14 Şubat'a koymuşlar.
Yani diyor ki zamanında şevkle zevkle çalışmayanı 14 Şubatta zevkle öperiz.
böyle üniversite sitesi mi olur anlamıyorum bir şeye 2 saate giriyoruz rezillik.
Dolandırı bir kurumun, dolandırıcı okuludur.. Eğitim bir bakkal dükkanıdır bunlar için satıştır, kardır..
Bölümün kapanmasından anlamış olmanız gerekirdi..

Arkadaşınız bu durumu yök ile çözebilir ancak.. Puanına denk bir okula kaydırılabilir belki..
gelin gelin,sonra nasıl geçiş yapabilirim diye kapı kapı dolaşırsınız.
dehşet kötü bir okul. önüne gelene %50 burs vermelerinden belli.
(bkz: doğuş üniversitesi) (bkz: kavram myo) ve beykent aynı kişinin okuludur. sizde bu kişinin müşterisi olacaksınız...

ben beykentte zeir gibi 2 yıl geçirdiğim için dostlara tek tavsiyem,buraya eğitim ve öğretim için gitmeyin kafanızda sadece diploma olsun. eğer yalaka birisi değilseniz ve hoca egosu okşamazsanızda işiniz zor.

okul ilk günler öğrenciye bilinçli bi şekilde dersler kolay imajı çiziyor. gitmediğiniz derslerden bile geçiriyor. sizde aaa ne güzel lan diyosunuz. 2.seneye geçtiğinizde ise sizi eften püften nedenlerden not kırarak derslerden bırakıyorlar. hiç bi şekilde itiraz edemiyorsunuz. ilk sene gidip başka okula geçmek isteyeceğinizi bildiklerinden hiç bir dersleri başka bir okulla uyuşmuyor ve sizde dersler uyuşmadığı için başka bi okula geçemiyor ve tabir caizse sike sike beykentte okuyorsunuz.

ve beykent pusula diye bir sistem var öğrenciden gizli bir şekilde resmen quizler yapıyor yani ara sınavlar bunlar notun yüzde 10nu etkiliyor. öğrenci bunları kaçırsada pek umursamıyor ama finalde bir dönüşüyorlar size geçemezsenizde quize girsen geçerdin diye dalga geçiyorlar.

yaz okulu fiyatları her özel okulda olduğu gibi 2 yıllıkta 200 lira üzeriydi. yani en az kredili ders 2 kredi. siz düşünün varın.

artık o kadar arsızlaştılar ki bütleride kaldırıp sizi direk yaz okuluna gitmeye mecbur bırakıyolar. yani okulda bütünleme sınavı yok.. yanlış okumadın.

ve ayrıca beylikdüzündeki okul hastaneden bozmadır. yani eski morglarda ders görürsün ve okulda iğrenç bir koku var sürekli. ee olabilir elbette ama tanıtım yaparken oxford vari görüntülerle insan kandırıyorlar.

kimseye tavsiye etmem ama illede ben tadına bakıcam derseniz , gittiğinizde en önemsiz denilen derse girin. sizden habersiz bi sınav yapmamaları için günde bi kaç kez kontrol edin sistemi.

ayrıca taksimde diye okul seçip,şimdi beylikdüzünde okuyan insan çok var.

ayazağda yerlekesi var diye sırf ayazağ evine yakın diye seçen insanlarda var okulu ama okul yeni bina yapıp 3 5 bölümü beylikdüzüne yolladı. karşı koyanlarada metrobüse 1 dk diye karşılık verdi.

beykent askeriye gibidir,mantık aramıyacaksın. bölüm hocanı yalayacak,egosunu okşayacak ve diplomanı alıp gideceksin. yoksa okulun ahını aldığı yüzlercesinden biri olursun.

bu okulda okuyan 10 kişiye sor 3ü tavsiye ederse git ama etmezse bi düşün.
sonra twitterde beykentpişmanlıktır diye yırtınma.
edit;imla
görsel
hazırlık sınıfı dahil olmak üzere 4 yıllık bir bölümden mezun olmuş biri olarak aşırı sinirli bir şekilde giriyorum bu entryi. allaha şükür algısında sorun olan veya öğrenme sıkıntısı yaşayan biri değilim. öğretilen/anlatılan olayları ve fikirleri kolayca kavrayabiliyorum. bunu yazmamın sebebi 4 yıllık bir bölümden ciddi anlamda mesleki olarak herhangi bir bilgi sahibi olamadan mezun olmuş olmamdır. bunun farkındalığı mezun olduktan sonra oluşmadı, okurken de bu şekilde düşünüyorduk ama geçiş muhabbetlerine bir türlü kasamadık.

bu da bizim eşşekliğimiz tabi.

her neyse değerli arkadaşlar.

bugün bir arkadaşımla buluştuk ve bir uygulama tasarlamaya karar verdik ios cihazlar için. ios uygulama dersleri almadığımız için bir youtube'a sorayım dedim. açtım videoyu ve adam ios uygulaması tasarlamak için (bkz: c++) kullanıyordu. ki bu bahsettiğimiz programlama dilinin dersini biz okulda aldık. ama nasıl aldık. hoca ders işlemiyor adeta her birimizin saniyelerini katlediyordu. sınıfta şu dersi öğrenipte geçen sayısı 2-3'tür. onlarda zaten o sırada bu programlama dilinin kursuna gittiklerinden hali hazırda biliyorlardı mevzuyu. yani şu an saat nerdeyse gece 2 ve ben mezun olduğum üniversiteme sövüyorum. 1 (yazıyla bir) adet öğretmenimiz vardı okuduğumuz süreçte. geriye kalanların çoğu mesleki olarak ciddi başarılı insanlardı fakat öğretme yetileri sınırlı insanlardı. haliyle hem o insanlar hem biz sadece zamana oynadık. şimdi iş işten geçti tabi. muhtemelen bu durum sadece beykent ile sınırlı değil, çoğu özel okulda aynı şekilde. üniversiteye bir şeyler öğrenmek için giriyorsanız burası doğru yer değil arkadaşlar. nacizane fikrimdir bu. bu okula %50 burslu olmama rağmen tonla para saçtıysam, eleştirmek en doğal hakkımdır. çünkü aileme bu yükü yüklediğim için vicdan azabı çekiyorum şu an. bu okula veya başka bir özel okula vereceğiniz paralarla çok daha mantıklı şeyler yapabilirsiniz. kurslara gidin. gerçekten sevdiğiniz şeyleri öğrenebileceğiniz kurslara. evet üniversite okumak gerekli malesef kariyer için. ama bir şeyler öğrenilecek yer malesef özel üniversiteler değil türkiye'de. her koyun kendi bacağından.

sevgiler
istanbulda ki hiç bir okul sevilmediği için bu okulda sevilmiyor çünki öğrencilerimizin %95i gerizekalı.
(bkz: gg)
(bkz: ez)
üniversitemizi kazanan öğrencileri tebrik ederim. tercihinizden hiç bir zaman pişman olmayacaksınız, genç dinamik akademisyen kadrosuyla öğrenci odaklı bir eğitim anlayışı güden bir üniversite. internette ve sağda solda duyduklarınıza inanmayın gayet iyi bir üniversite nitelikli öğrenciler çıkarma peşinde, ayrıca burası okul otel değil üstün hizmet beklemek yanlış olur. üniversitemize bağlı olan doğuş üniversitesi ve kavram meslek yüksek okulunun etkinliklerine katılabilirsiniz. akademik olarak çok şey değişti bunuda buraya eklemek istiyorum farklı bir vizyona geçti okul.
öğrencisi olduğum okuldur. Sarıyere ulaşım da çözülse iyi olacak ama işte.
beylikdüzü kampüsü diye yazdığı yer beylikdüzü'nde olmayan, onun aksine büyükçekmece'de olan, mantar gibi çoğalan vakıf üniversitelerinden biri.
turkiyenin sayili universitelerinden birisidir. aylik 20 bin civari kazaniyorum ve egitimimi bu guzide kuruma borcluyum.
öğrencisi olduğum güzide okul aylık 13bin lira ödüyorum ve ileride inşallah 20 20 kazanırım.
Nasıl ödüyorsam yıllık ücreti aylık yazmışım.
Bahar-nihal candan, danla bilic in okudugu universitedir. Ne kadar vahim oldugunu siz dusunun.
Kendinizi azıcık, bir gıdım dahi seviyorsanız tercih etmemeniz gereken üniversite. Gidin herhangi başka bir devlet okuluna veya kaliteli özellerden birine başka herhangi bir bölüme. Fakat ikinci üniversite olarak uğradığım bu okul bende şu tepkiye yol açtı: https://youtu.be/3OfJk0Zh-IA ve ardından https://youtu.be/C4mB_irRAog
Bu okulda 3. dönemini an itibariyle bitirmiş biri olarak, gün gelir tercih yapacaklar veya araştıranlar okur diye bir iki şey fısıldamak istiyorum size. Özet geç diyenler için öncelikle okuyamam diyorsan > KARDEŞiM BU OKULA SAKIN OLA GELME. Ben iyi köklü bir liseyi bitirmiş biri olarak bu okula gelmemin sebebi ortalama yapıp kolayca devam sorunu olmadan sınıfları çatır çutur geçmekti. Evet tek artısı budur o da her ders için değildir yani devam sorunu azdır. Ama yemin ediyorum şu okula girip tipleri bir görseniz, ben ki 2 yıl önce psikoloğa gidip ağlayamıyorum bana yardımcı olun demiş adamım, burda ilk derse girdikten sonra tiplere baktım ortama baktım 4 yıllık yalnızlığımın fragmanı gözlerimin önünden geçti ve eve giderken gözlerim doldu nerden nereye diye. Benim girdiğim zaman fiyatı 12ydi şuan 13.750 oldu büyük artış oldu ki benim tercih etmemdeki en büyük sebeblerden diğeri buydu. Lakin mezun olana kadar 20 vermekten korkuyorum çünkü fiyatı hızlı arttırıyorlar, yani yeditepeyle arasında bir fark bile kalmayacak fiyatta. Neyse konumuza dönelim eğer haftada değil 6 ayda bir kitap bitiriyorsan bile burdaki insanlarla asla anlaşamayacaksın. Ha ben kız kovalarım cebimde param var biraz da dersleri takmam geçmeye bakarım sadece diyorsan gel sen. Öğrenci kalitesi leş. Kimseyle muhattap olmamaya çalışıyorum şuan. Kızlar malum zaten, erkekler de boş. Iq'um paçalarımdan akıyor bu okuldan çıkarken. Hocaları iletişim olarak iyi ama bazıları sizi bırakmak için ters takla atar. Ki bugün başıma geldi bakalım nolacak bölüm başkanına şikayet yazabilirim duruma göre. Bir şeyler öğrenmek istiyorsanız evet hocalar size verir ama nasıl söyleyeyim derste oturuyorsunuz sınıfın yarısı konuşuyor hoca müdahale etmiyor yapılacak bir şey yok. Gidip çimlerde oturamazsın, ulaşımı terstir, ki ben o öğrencilerden dolayı bahçede 2 dk durmak istemiyorum çünkü kendini dayı sanan çok tip var ve kavga çıkabilir. Umarım fiyatı arttırmazlar daha fazla 1.500 TL zam nedir 1 senede ? Bir kere ben bu fiyattan girdim bu okula bu fiyat için anlaştık. Belli bir faiz sınırı olmalı. Neyse ben biraz egoist davranıyor olabilirim aslında öyle biri değilim ama bu okulda evet egoistim bu okulda hakediyorum ben bu egoyu. Öneriyi verdim kullan.
para tuzağı vakıf üniversitelerinden biridir. buradan mezun olanlar iş bulabiliyor mu çok merak ediyorum. çünkü diğer üniversiteler buranın çoğu derslerini denk saymıyor yani kabul etmiyor. nereden baksan elinde kalıyor. beylikdüzünde kampüsü var diğeri de ayazağada. istanbulun iki ucuna adam üniversite açmış. sonra istanbul dışından gelen adam istanbulda okul okudum sanıyor yazık.