bugün

şimdilik eğlenceli giden dizi. ileride walter white ve jesse pinkman'ın da katılacağı öngörüldüğüne göre daha da eğlenceli olacaktır.

edit: walter white değil sadece mike ve jesse katılacakmış. yuppie'ye bilgi için teşekkürler.
ileride walter white'ın katılmayacağı dizidir. jesse ve mike olacak...
--spoiler--
yani yönetmen diyor ki diyor önemli olan oyunculuk değil diyor parayı verince diyor onlar bi şekil oynuyor da diyor sizin aradığınız tad aynı tad olsun diye ben şeettim diyor.
--spoiler--

elbette bir breaking bad değil. ama seyirdeyiz efenim.
4. bölüm altyazılı sıcak sıcak çıkmıştır.
http://www.durdurfilmizle...er-call-saul-4-bolum.html
breaking bad'i özlettiren, havayı yakalarsa efsane olabilecek dizi.
ısınma turları atan dizi. tempo yapmaya başlayınca çok efsane olacak, çok.
(bkz: it s all good man)
izlemek için iyice birikmesini beklediğim dizi. aksi takdirde her hafta beklemek sıkıcı oluyor.
breaking bad kalitesinde gidiyor. (yani efsane seviyede) insan şaşırıyor lan, aynı kalite aynı efsane dizi. ciddi dizi izlemeyeli uzun zaman olmuştu, bb den sonra her dizi çerezlik dizi geliyordu bana. person of interest dizisinde bile o ciddiliği, derinliği, kaliteyi bulamamıştım. better call saul daha ilk üç bölümden bbbbbbennnn efsaaaaaneyim diyor.

bu dizide her karakterin hikayesi ayrı bir dizi olur lan, öyle bir dizi. hank, tuco, mike, gustavo fring... bunların her biri adına dizi çekilecek kalitede karakterler. efsane bir dizi lan.

bu dizinin kalitesinde ve ciddiyetinde tek bir dizi var o da true dedective. bunlar gibi derin ve kaliteli değil diğer diziler.
Bunu Beğenmeyen gitsin arka sokaklar izlesin.
izlerken Breaking Bad havası vermekte dizi. Ancak şöyle bir sıkıntı var bana kalırsa. Dizideki ilerleme gerçekten çok ağır. Diğer dizilerle kıyaslayıp söylemiyorum bunu. Breaking Bad'le kıyasladığımda böyle bir durum ortaya çıkıyor. Breaking Bad'de de tamam ağır ilerliyordu olaylar ama o kısa dönemler içinde bile sıradan bir dizinin ana senaryosunu oluşturacak olay geçiyordu. Muhtemelen bu sezon komple bu havada gidecek. Jimmy McGill olarak tüm sezonu kapatırız diyorum.
dizi çok ağır ilerliyor. Ve senaryo tahmin edilebilir olmuş. Mesela Son bölümdeki bilboard sahnesi hariç tüm olayların işleyişini tahmin edebildim.
Breaking bad'i bitirdikten sonra bu diziye başlamak yemekten sonra tatlı yemek gibi. Ekip sağlam ve alıştırma turları atılıyor ilerleyen bölümlerde daha çok seveğimi düşünüyorum.
breaking bad'i gölgede bırakırsa hiç şaşırmayacağım dizi. ilk bölümleri bb'nin ilk bölümleriyle kıyaslanırsa kesinlikle bu dizi daha ağır basar.
breaking bad tadında gidiyor. maşallah diyelim.
Izlemeden sevdiğim, izledikten sonra daha çok sevdiğim dizi. Siz en iyisi saul u arayın.
s1e05'in yayınlandığı dizi.
--spoiler--

mike karakterinin de derinliğine inilmeye başladı ve çok heyecanlı yerde bitti diyebiliriz, ayrıca torunuyla parkta vakit geçirmelerini breaking bad'den biliyoruz. ailesiyle ve kendisiyle ilgili şeyler ilerleyen bölümler de ortaya çıkacak gibi.

saul kısmında da abisiyle diyalogları enteresan bir şekilde gidiyor. chuck deli mi , şizofren mi yoksa saul'ü mü kandırıyor orayı da anlamış değilim.

--spoiler--
birikse de komple sezona girsek dediğim dizi.
Spinn-off olması sebebiyle "nasıl olsa kötüdür yaa" önyargısıyla izlemeye başlayan seyircisini şaşırtan dizidir. Bu önyargıdan dolayı beklentiyi düşük tuttuğum için mi yoksa dizi gerçekten iyi olduğu için mi anlayamadım ama uzun zaman sonra ilk defa internete düşse de izlesem sürecine saldı beni.

breaking bad ile kıyaslayıp yavaş diyenlere çok şaşırıyorum. Bb'nin ilk sezonu bunun yarısı kadar sürükleyiciydi herhalde. Objektif kalamayıp üzmesenize insanı.
Birinci sezonun altıncı bölümü ile üzmüştür. Mike breaking badten gizemli bir karakter olarak biliniyor. Adam gibi adam mike. Mike karakterin geçmişi nasıl olmuş olmalı ki breaking badteki karakterine sahip olabilmiş diye düşünüyordum hep. Bu bölümde cevabını alabilirsiniz. Jonathan banksin oyunculuğu çok başarılı, her türlü ödülü hakkediyor.
şimdilik fringe'den sonra anca kesecek dizi.
gayet güzel giden dizidir. ilerleyen bölümler daha da heyecanlı geçecek gibi.

--1x6 spoiler--

son bölümdeki matt olayı bana serpico'yu anımsattı.

--1x6 spoiler--
mükemmel bir bölüm izledik. 6. bölüm ile tam bir bb standardına geldi dizi. inanılmaz derecede gerçekci, derin bir yapım lan.

bir hatırlatma yapalım, dizi yavaş ağır ilerliyor diye düşünen varsa, siz bb ve saul izleyicisi, kitlesi değilsiniz. hayranları çok övüyor diye zorlamayın izlemek için kendinizi. aksiyon, macera dizisi değil bu. her şey gercek dünyadan fırlamış gibi, no magic. sen person interest izle, arrow izle. senin kalıbın bu, zorlama özenme kasma.

true dedective, bb, better call saul haricinde her yapım yüzeysel, çerezlik geliyor artık aq. sinema kalitesinde dizi çekiyorlar lan.

o değil de ne bölümdü ama! spoiler olmasın diye yazmıyorum.
Mike'ın döküldüğü, kızına her şeyi anlattığı bölümün son dakikalarında gözlerimiz yaşarmıştır. avukat saul odaklı bir dizi olsa da, mike gibi, braking bad'in efsane karakterlerini yeniden görmek ve adeta onları daha yakından tanımak bambaşka bir duygu gerçekten. teşekkür ederiz.
bir kaç bölüm biriktirdikten sonra izlemeye başlayacağım dizi.