bugün

bergen yorumu enfes olan arabesk parça.

http://www.youtube.com/watch?v=3zSDMNDgKxA&feature=channel
(http://fizy.com/#s/1ahh5b)
bergen, fairouz derin bulut ve funda arar tarafından seslendirilmiş, sözleri ali tekintüre'ye ait arabesk şarkı.

fairouz derin bulut yorumunda ritmin vokaldeki roman abi tarafından kaçırılmıştır. funda arar yorumunu tek geçerim.
bergenden dinlendiği zaman anlamı olan muhteşem şarkı.
sözleri ayrıca çok sevdigimiz bir başka sanatçıya ali tekintüre'ye aittir.
--spoiler--
sende kaybettiğimi
başkasında ararım
benim için üzülme
--spoiler--
funda arar söylediği zaman dinlemeye doyamadığım şarkıdır. bundan sonra adını kırk yılda bir anarım sende kaybettiğimi başkasında ararım, benim için üzülme...normal hayatta birine söylemek ne kadar zor bu sözleri.
mahsun kırmızıgül'ün yeni dizisi. yine bol demagoji kokusu geliyor burnuma. *
paçalarından samimiyetsizlik akacak olan dizidir. yayın hayatı fazla olmaz. evet.
yayın hayatının jeneriğinde mahsun yazdığı için uzun olacağını düşündüğüm dizidir.
Yapaylıktan güldüren bir fragmana sahip.
Bundan sonra adını
kırk yılda bir anarım,
Sende kaybettiğimi,
Başkasında ararım...

Benim için üzülme!
Benim için üzülme!
şarkısını akıllara getirendir.
yine uzaydan yapılan çekimler ve insanın başını döndüren kamera dönüşleriyle gelen mahsun kırmızıgül dizisidir.

ayrıca fragmanlarda ki osuruğunla kavga eden insanlar sahneleri hayat devam ediyor dizisini anımsatıyor.muhtemelen tutacaktır.lanet gelsin.
an itibariyle başlayan dizi.
yayın hayatının kısa soluklu olmasını arzuladığım dizi. ayrıca bu ve benzeri bütün diziler kalksın lütfen ekranlardan artık.
diğer dizisi gibi ekranlara erken veda edeceğini düşündüğüm mahsun projesi.
en yakın zamanda kurtulmak dileğiyle.
mahsun'un insanı üzüntüden kendini sikecek derecede çektiği dizidir. hiç hoşlanmam böyle karı gibi dizi fan davranmaktan ama karadenizi içermesiyle ilgimi çekmişti, artık olay bambaşka.
karadeniz'e de el attı mahsun sonunda..
tabiki karadenizliler önyagrıyla yaklaşacak,* ama karadenizi bir görün, müziği bir işitin zaten çekiyor kendine.. artısı eksisi var tabiki.. hele ki 2.bölüm de trabzonspor seçmelerini kazanmış, sevdiği kız daha ona sevdiğini söylemeden sırtından vurulan bir ahmet var.. amca kızını seven karslı bir çocuk var.. sonra kafasına sıkan.. bazı konuları yine ötekileştirmek gibi bir şey kaçınılmaz.. ama çok ağır dram. yani izlerken selpak bulundurmak zorunlu değil mecburi.. sonuç olarak çarpıtılmazsa herkes sahiplenir.. hak ederse hak ettiği yere gelsin.. selametle.
fragmanlarda gördüğüm kadarıyla konuşulan karadeniz şivesinin, akasya durağı'ndaki ali kemal'in şivesinden bile berbat olduğu dizi. gerisini siz hesap edin artık.
Memleketimde çekilen dizi , ergenlerin Çağlar ile fotoğraf çekinmek için sıraya girdiği bir dizi aslında , güzel hoş ama izlemiyorum .
Hep alistigimiz karadeniz insaninin nesesini anlatan dizilerden farkli olarak agir bir dram anlatiyor. Dogal goruntuleri iceren cekimler insani o muhtesem dogaya tekrar tekrar asik ediyor. Siveler disinda her seyiyle icine ceken bir dizi olmus.
Bu tur dizileri izlemeyi sevmezdim ama bu baska olmus... Umarim bozulmaz, selametle.
beni sinir eden mahsun kırmızıgül dizisi.
bunca zamandır severek dinlediğim türküleri şimdi tarkan parçası gibi herkesin telefonunda bilgisayarında görmek sinir bozucu.
tanıtımlarına ara sıra denk gelirseniz izlenmemesi gereken 3. sınıf bir dizi olduğunu anlayabilirsiniz. mahsun dizisi sonuçta. belli birşey. hep bir ağlama hep bir drama hep bir bunalım ne oluyor lan? zaten millet askerine, ona buna zamlara petrole ağlıyor iki komedi dizisi yapamıyor musunuz? nedir bu ağlama merakı? ne arabesk milletiz yahu yuh.

Güzel bir şarkıdır, funda arar da güzel yorumlamıştır.
cenaze sahnesinde tabut taşınırken arkada cemaatte kırmızı tişört , short ve parmak arası terlikle duran bir gencin olduğu dizi. Ha bir de memleketimde çekiliyor. Ara sıra tanıdık yüzü görüyorum.
Arif karakteriyle beni benden alan dizidir...
güneydogu ve karadeniz arasında yaşanan büyük bir aşkı anlatan salı akşamları atv de yayınlanan dizi.. başta izlemiyordum cunku malum mahsun abimiz pek ilgi alanımda olan bir şahsiyet degil. ama memleketimde cekildiğini duyunca sırf özlediğim o yeşili görmek için bakayım dedim. zira kacıncı bölümdü bilemem ama artvin- borcka da yer alan karagöl de ki cekimler tek kelimeyle sahaneydi. bakir kalmış pek bilinmeyen bir yerdi orası şimdi ünlü oldu falan belki iyi olmadı ama karadeniz güzelliğinin sadece trabzon ve rizeden ibaret olmadıgını gösterdi mahsun insanlara. ve adam bu işi iyi yapıyor arkadas. tamam belki acitasyon, cok agır dram falan ama gercekten farklı noktalara deginip yapılmayanı yapıyor mahsun cesur bir sekilde. müzikleri, cekimleri ve bazı oyunculukları gercekten basarılı olan bir dizi benim için üzülme. son olarak ahmetin cenazesinin köye geldiği bölümde beni yaklaşık yarım saat aglatmıştır..

(bkz: o derece)

her bölümde gecen agır acitasyon icerikli sözlerden bazıları da yayınlanan son bölümde söylenmiştir.

"cünkü aşk dünyanın en tatlı mutlulugu ile en derin acısından yaratılmıştır
ve bazen zaman iyi etmez her yarayı
gidenlerin acısı hep zulümdür
kader o ya
en cok sevdiklerin deşer yüregindeki yarayı..."