bugün

(bkz: kibarca siktir git)
--seni arkadaş olarak görüyorum

***dur şu poşeti kafana takınca beni göremeyeceksin

---ay ne yapiyorsun osmannn

** allah'ın suratsızı yüzüne bakıp mı skcem bi de

--dur yoksa sıçacam

**ayy piss
kendi kendine gelin güvey olup karşındakini bunu söylemeye zorluyan yy kişinin x kişisine sarf ettiği ucuz kabaca söylenen bir cümleciktir.29 harften oluşur 13 hecedir.
ben sana aşık oldum, senden hoşlanıyorum gibi söylemlerin karşıt cinse söylendiğinde alınacak karşılıktır muhtemelen . hayatımda duyduğum en büyük ve acımasız yalanlardandır.
seni seviyorum denmemeli çünkü cevaben sonunda da "ben seni arkadaş olarak görüyorum"u desteklemeye yarayacaktır, ben de seni seviyorum der ama arkadaş olarak ! *
bakmamıştı gözlerin arkadaş olarak ,
ellerimizin utangaç ama tutuşmaya çabalı temasları hiç arkadaş olmamıştı hislerime.
(bkz: miyop hipermetrop astigmat herşey)
E, zaten arkadaşız canım, ne demek ben seni arkadaş olarak görüyorum?
arkadaş olmak öle ucuz birşeymi?

Arkadaş arkadaşı sevemiycek mi? Yoksa senin başına bir şey gelse, seninle birlikte ağlamayacak, seninle birlikte mutluluklarına sevinemiycek yalancı arkadaş mı sandın beni?

Bankadan son çektiğim burs paramı çıtır çıtır benimle birlikte yerken,
Hiç düşünmedin mi, sadece arkadaş olarak gördüğüm bu arkadaşımın bu parayı seve seve bana feda etmesi nasıl bir haldir acıba diye?
Hadi bu parasını benimle yedi de sonra bu elinin körünü mü yiycek, salak mı bu arkadaşım diye hiç mi düşünmedin?

Arkadaşlar arasında sevgi olmayacak diye bi kanun mu var?
Varsa bu kanunu kim çıkarttı?
işin en acı tarafı,
Böyle bir kural var ise icra yetkisi niye sana verildi kızım da beni böle mort ediyon?

Ben senin arkadaşın olamam kızım, arkadaş arkadaşa senin yaptığını yapmaz.
türk kızlarının yaratıcılıklarını gösteren cümledir. 'ben seni kardeş olarak görüyorum, birlikte büyüdük... bıdı bıdı'
gibi versiyonlarını da mevcuttur.
2 nedeni vardır

1-gerçekten arkadaşınız olarak görüyor yani doğruyu söylüyorsunuzdur.

2-gelicek tehlikeyi sezerek hoşlanmadıgınız kişinin size yaklaşmasını engellemeye çalışıyorsunuzdur..Tehlike arttıkça söylemde artar..
Ben de seni seviyorum ama insan olarak kelimesinin bir değişik versiyonudur.Yani laciverti.
ortaokul ve erken lise dönemlerinde çıkma teklifi yapılan sınıf arkadaşından alınanbilecek en popüler red etme cevaplarındandı bir zamanlar.
(bkz: çok feci)
karşısındaki erkeği ayartabilmek için etmediği girişimci laf, atmadığı bakış tebessüm vs. kalmayan hatun kişinin emeline ulaşmaya ramak kala ettiği laf. garip bir tat vermektedir bazı dişi kimselere. kendi küçük hayal dünyasında şu tarz cümleler kurar. . "yaaa inanmıyoroooom bu da teklif etti ben çok güzelim bütün erkekler bana aşık ben dostum sanmıştım bu da bana aşık oldoooo. . . " bir nevi zafer nidasıdır, tokatla yanıt verildiğinde dişi kişinin tedavi olabildiği görülmüştür.
''madem arkadaşız, niye ateşli bir şekilde öpüştük o halde?'' diye bir soru akabinde sorulabilir. şimdi gerçekten böyle insanlar var. nasıl? bir seferlik öpüşülür,o anki şehvet duygularına yenik düşüp. yiyilir bu halt. sonra karşı taraf ''ayyy allahım öpüştük biz yaa!!'' diye yarı sevinç, yarı telaş duyguları içerisinde kendisi ile didişir. daha sonra da an gelir ve yüzleşilir... ben ve sen ne diyorsun? deneyelim mi? gibi sorular sorulur. cevap ahan da bu başlık olduğunda, ahan da benim ilk yazdığım cümle de hemencecik devreye girer ve karşı tarafı göt eder. genelde kız tarafı yapar ama erkek tarafı da az değildir bu konuda. onlar da yapar eğer takılıyorlarsa!
-ben seni arkadaş olarak görüyorum.
-ben de nikah dairesine gidelim diyecektim. *
-ben seni arkadaş olarak görüyorum.
-şu an beni liyme liyme doğrasan kan çıkmaz biliyor musun?
- ben seni arkadaş olarak görüyorum
- ben seni göremiyorum.
- ben seni arkadaş olarak görüyorum.
+ abi kusura bakma da, sen hic bi bok görmüyosun. keşke artizlik yapacam diye gözlükleri çıkarmasaydın. kız sıkıldı, 10 dakka önce gitti.
- nuri, söyle ona ben onu arkadaş olarak görüyorum.
+ abi gözlük diyorum, lütfen diyorum, allahaşkına diyorum...
-ben seni arkadaş olarak görüyorum .
-kızım pat diye söylenir mi? ben de geceleri seni çıplak hayal ediyorum sonra elimi...
-anlat anlat heyecanlı oluyor.
beğenmediği erkekten teklif alan manitanın erkeğe götüme benziyorsun seninle çıkamam diyeceği yerde kırmadan dökmeden reddetme cümlesi.
+ ama ben seni arkadaş olarak görüyorum
- yok ya ne münasebetle
+ zhhhhhhh.
Reddetmenin en saçma yollarından biridir.
Bir diğeri (bkz: Yeni bir ilişkiye hazır değilim)
- ben seni arkadaş olarak görüyorum.
+ tanışıyor muyuz?
- işte o yüzden böyle dedim. tanısan çok seversin beni...
+ ben seni arkadaş olarak görüyorum.
- neden?
+ tanımakla, sevdirmekle tehdit ettin ya, işe yaradı diyelim.
- tamam, görüşürüz...
(bkz: ben burdan sevgili gibi duruyorum)
yıllarca bekleyip, duygularını açığa vuran kişiyi yıkacak, acı verecek cümledir.
(bkz: #6261239)
genellikle, hatta her zaman kızlar tarafından erkeklere söylenen sözde kırmadan reddetme cümlesi.
dahiyane bir zekanın ürünüdür. pardon, kırmadan mı demiştim?..