bugün

Kendi ellerinle geleceğini yok etmeye devam ediyorsun.
biraz kendin için çabalasan mı artık?!
Senin gittiğin yolunda sana eşlik etmek zorunda değil kimse. Derin nefes al ve yoluna devam et. Arkana bakıp durma.
sızlanmayacak, mızmızlanmayacak, daima dik duracak, yürüyeceksin.
doğduğunden bu yana yaptığın gibi.

aferin koçum benim beee.
Hepimiz okuyalım diye mi?
umudunu kaybetme .
Herkesi mutlu edemeyeceğimi bildiğim halde hep aynı şeyleri deniyorum ve hepsinde aynı sonucu yaşıyorum. Onlarada kendimde yaralamıyorum.
allah büyük. bir kapıyı kapatınca başka bir kapı açıyor. hayatta insanın karşısına devamlı yeni fırsatlar getiriyor.
Hayatına giren kimseye kendinden fazla değer vermemeye çalış. Önemli olan sensin. Herkes gider sen kalırsın. Ne yaşarsan yaşa dibe de batsan unutma üstünden biraz zaman geçince gülerek hatırlayacaksın. Sağlığına dikkat et. Hep böyle güzel kal. Hayat senden o iyi niyetini hiç koparmasın. Rekabet bile etsen insanlığını kaybetme. Büyük konuşma hiç bir zaman. Ne zaman büyük konuşsan başına gelir çünkü senin. Sonradan pişman olma. Güzel bir aile kur. Ailene en başta kendine yakışır seçimler yap. Bu ara yorgunsun biraz işler birikmiş ağır geliyor. Pes etme sen en zorunu da halle dersin. Kafana koyduğunu yapmadan rahat durmazsın, arada dinle çevrendekileri. Başkalarına göre hareket et demiyorum ama kendi süzgecinden geçir sana yakışanı yap hep. Birazda para koy kenara musluk akarken doldurmaya bak öyle her gördüğünü alma. Kendine çok dikkat et, hayatın tadını çıkar. Sevdiklerinin en başta ailenin kıymetini bil. Güzel günler hep seninle olacak, umudunu hiç bir zaman kaybetme. Nefes aldığın sürece umut var. seviliyorsun.
ertelemelerini, bahanelerini sikeyim. elalemi sikeyim.

geçmişte rezil olduğun, aklına geldikçe uykunu kaçıran tüm tatsız anılarını sikeyim.

kısa boylusun diye seni yargılayan orospuları kesinlikle önemseme.
tıpkı onların sana olan tavrı gibi.

geçmiş geçmişte kaldı. bir ay sonra önemli bir sınavın var sınavı geçemezsen o bu şu üzülmeyecek, üzülen ve kaybeden sen olacaksın.

sınavdan sonra da spora başlayacaksın. hedeflerini belirle bunun doğrultusundan git.
yanlış yoldasın sadece kendine zarar veriyorsun, şimdi doğruya dön ve bassss...
Konuşmuyorum seninle küstüm.
görsel
Zor bir dönemden geçtiğini biliyorum. Eğilen başını kaldır, sen sana gösterilenden daha iyisin. Daha iyi de olacaksın. Kendine gereken zamanı vermeye devam et, acele etme. Her şey yavaş yavaş yerine oturacak. Yeniden başlamak zor olmayacak, göreceksin.
Sen yaptığın herhangi bir şeyi kötü yapmıyorsun. Sadece kendinin yaptığını bildiğin için beğenmiyorsun. Tatminsizliğin ve nefretin kendine, çünkü başka bir şekilde kendine bakmayı öğretmediler sana. Ne ailen ne başkası. Kendine karşı azıcık vicdanlı olsan her şey tamam olacak. Biliyorum, kendine yeterince iyi olduğunu söylemeye çabalıyorsun ama eline yüzüne de bulaştırıyorsun ama olacak. Söz veriyorum olacak. Son 6-7 aya bak, "Mümkün değil, yapamam" dediğin neleri yaptın. Hem de hepsini aynı haftanın içinde yaptın. Başka şeyler de yaptın. Yapıyorsun. idare etmekten fazlasını da yaptın. Tamam kendine 'aferin' diyemiyorsun kabul ediyorum ama kötü de yapmıyorsun hiç bir şeyi. Sen de bunu kabul edecek kadar vicdanlı ol. Kış geldi diye kurda kuşa ağlarken kendini de es geçme.
En sevdiğin insan bile bir şey bulamayınca seni baska yerden vurmaya çalışıyor. Çok acınası bir durum. Ben sakin ve rahatca her seyimi paylaşmak istemiştim. Artık her şeye eleştirir gözüyle baktıkları için sanki susmanın zamanı geldi. Bakalım daha kaç acınası bir durum yaşayacağız.
bak, güneş batıyor merlin. gelecek yenilginin tadını çıkarmaya hazırlan.

ve en güzel şekilde yenil...
Şiirden anlamıyordu zaten, hem ilk gördüğünde belliydi farklı bir meyvenin çiçeği olduğu. Yeteri kadar üzüldün, hadi.
Seni asla bırakmayacaklarını söyleyecekler, inanma onlara..
ne işin var lan bu dallamaların arasında?
Bugün bir yaş daha büyüdün.

Uzaklara çare olmadığını anladın.
Yeni sevgili, please.
Ne yapacaksan kendin başaracaksın. Kimseden bir şey bekleme, üzülürsün.
gecmis olsun kardesim.
farkında mısın,
değilsin kendi bahçende.
kendinden değil,
kendini bu kendin sanışın.
Hiçkimseden değil
Kendinden, her kaçışın.

Farkında mısın,
Bile bile nasıl koştuğunu ateşe
Bir kere değil,
Her dakika, her gün
Boynuna kementtir bu yanışın.

Farkında mısın,
Değilsin Hiç kendi halinde
Ardında mısın,
Gri, umutsuz bir sabaha
Her uyanışın.

Farkında mısın,
Değilsin sen kendinde.
Bir kor gibi yandı her şey;
Buna, yalnızlığın da dahil
Kendin de.
Senin için instagram'dan birini takipten vazgeçemeyecek insanlar; yeri gelir onun için değerlerinden, yaşadığın şehirden hatta ailenden vazgeçmeni bekler, vazgeçmediğinde seni fedakâr olmamakla suçlar.
Demek istediğim, senin için kılını kıpırdatmayıp senden dünyaları isteyen insanlar olacaktır bu yüzden sana yöneltilen her ithamı, suçlayıcı tavrı veya kırılganlığı haklı görmemen,

Beklentilere bakarak kendini değerlendirmemen gerekir.

ince düşünen incinir.