bugün

Ekonomik krizlerin üst üste geldiği, kdv indirimlerinin tüccar uyanıklığına kurban gittiği zamanımızda, sayısı daha da çoğalan bekarları; çarşıda, pazarda, lokantada, parkta ve bilumum kamusal ya da antikamusal alanda sinir eden, fitil eden, gıcık eden, tav eden evli çiftlerin fütursuz davranışlarıdır.
evlenir evlenmez evlililiğin yararları geyiğinin ve "evlen artık senin de bir yuvan olsun" sözlerinin bozuk plak gibi yinelenip durduğu kendinizi bulunan ortamda sap gibi hissetmenize neden olan davranışlar bütünüdür.
kocacım, karıcım geyikleri.
misafir olunan evli arkadaşın evinde sofra faslına geçilirken evli arkadaşın, bekar evinde yaşayan arkadaşa söylediği can alıcı cümledir...
"benim hanımda çok güzel yemek yapar haa! "
o güzel yemekleri tattıktan sonra birkaç gün boyunca makarnaya alışılamaz...
isteseniz de istemeseniz de sizi her daim suç ortağı yapmaları. bu denyolar çapkınlık yapar ceremesini siz çekersiniz.
-bir yerde otururken pat diye telefon gelmesi ve evli olan elemanın kalkıp anınd eve gitmesi.
-gece dışarı çıkılacağı zaman evli olan herifin"abi yok olmaz, ben eve gitcem" demesi.
-dışarda yemek yeme öenrildiğinde"karım evde yemek yapmış, bana müsade"denilmesi.
-eve bir kız arkadaşınızla gidip gece bir şeyler yaşayacağınızda"oğlum, bırak bu işleri, artık çeki düzen ver kendine"gibisinden tıttrık önerilerde bulunması.*
-kız olan eski kanka/yeni evli arkadaş ile bir muhabbet ederken hemen hemen her şey için" ayy benim kocam da çok sever onu, o da bayılır buna"filan demesi.
-bir zamanlar"ben romantik filan değilim oğlum"diye atıp tutan ve beraber geyik yaptığınız aslan gibi arkadaşınızın evine gittiğinizde karısının her dediğine"peki aşkım, tamam sevgilim, olur karıcım"diyerek sizi geçmişin karanlık dehlizlerine düşürmesi.
cümlelerine, bekarken ben de öyle diyordumla başlayıp ama evlenince farklı bakıyorsunla devam edip evlenince sen de anlayacaksınla bitirmeleri. daha beteri varsa anne/baba olunca anlarsın bozuk plak replikleridir.
elinin altında her daim sevişebileceği birinin olduğunu ima ederek içten içe "abazasın" demeye çalışma halleridir.
hala sevgilim diyebilmek, hala sevgili kalabilmek. kıskanacaklarsa bunu kıskansınlar da kendileri de sevgili olabilsinler her an eşleriyle, mutlu ve güzel nesiller yetişsin.
bekarken yemediği nane , kırmadığı ceviz kalmayıp ,kapağı atacak bir koca bulunca birer namus timsali kesilen kızlar vardır. '' aaa ne kadar yanlış '', '' aa çok ayıp '' deyip hayat dersi vermeye kalkan , onla bunla çıkan kızları yadırgayan tipler vardır. işte bu yeni evli kadınların suratına okkalı bir tokat atasım gelir. o an suratına sende az değildin hani bekarken. kime anlatıyosun şimdi bu masalları evlendin şimdi herşey unutuldu mu diyesiniz gelir ama susarsınız. zaten biri evlendimi eski arkadaşlıklar kalmıyor malesef. varsa yoksa kocaları , karıları geçmiş bir anda siliniveriyor kimilerince. evlenmelerine de gerek yok gerçi . düzenli manita yapanda bir anda aşkın heyecanına kapılp siliveriyor dostlukları arkadaşlıkları.. ( çok dertliyim be sözlük ) neyse boşkoy deyip yaşamınıza devam edin. evlenmeyi hayatta başka bir boyuta geçmek sanıyor kimileri nedense.. çok garip.
atlamadan geçemiycem . böyle bir kaç yeni evli hatunla daha bir araya geldiğinizde , aralarında tek bekar sizseniz bir de, mevzu dönüp dolaşıp sekse gelir. harbiden sıkılır daralırsınız. utanmasalar kocalarının penis boyunu ifşa edecekler. en bomba olayda zaten '' ay şekerim sen ne zaman evleniyorsun ? ama olmuyor böyle ,çekeceğiz kulağını hııı bul artık birini '' demeleri yokmu! hayır kıskanmıyorum .aksine sinir oluyorum. sizin gibi çocuk yaşta evlenmediğim için evde kalmış oluyorsam evet evde kaldım ama hayatımdan gayet memnunum sevgili arkadaşlarım.
bu kişilerle iki lafın belini kıralım diye oturduğunuzda direk adamı sinir ederler zaten. bekar arkadaş konuşur konuşur, evliye sıral geldiğinde başlar; ohoo sen daha ne biliyosun ki, ne gördün hayatında daha hiçbişey görmedin. sen hele bi evlen ben o zaman görcem seni, asıl hayat o zaman başlıyor. şimdi ne var yavvv keşke bende bekar olsam, oohhh... ve arkasından telefon çalar; ya benim geç kalmamam lazım evde hanım var.(tabi bu arada bu arkadaşların evlenmeden önce de diğer evlilere sende amma kılıbık adamsın kardeşim dedikleri de hatırlanır...)
karısına/kocasına sırf sizi özendirmek için yapmacık davranmak.
-yengen kızıyor olum..
Cocuklarinin resimlerini faceboka koyup eheheh bizim çocuk iste demeleridir. Tek sizin var çocuğunuz.
Tüm sosyal medya hesaplarına göz göze geldikleri günden tutun da evine ilk sürahiyi aldığı güne kadar her şeyi yazıp, gereksiz gereksiz şeyler paylaşmaları. Anladık arkadaşım evlisin de, evlenmek bu kadar zor bir şey değil ki neden imkansızı başarmış gibi davranıyorsun?
evlilik çok güzel deyip öğüt verirken bile tartışmaları.
karı kaldırmaları bekarların piyasasını düşürür.
her yerde el ele göz göze olmaları.
Her gün sikisiyoz çok güzel.
Kordonda el ele yürüyen evli çift görünce kiskanmamak elde mi.
Hayattaki en büyük başarılarını (!) Gözümüze sokmaları. Her firsatta Kocişim, aşkiştom, bebiştikom, Ali'nin karısı, Mahmudun biriciği, muhsin'in gözbebeği, Ankara gelini olduklarını belirtmeleri.(en çok da bu tuhaf)

Bir de bunu instagram biosuna yazanlar var.
Her hareket insanın kendisini bağlar.

Ota boka takıntı yapıp sinir olmak çok mu normal yani?

istemiş atmış, rahim onun bebek onun kimseye girip çıkan yok.

Sinir eden değil sinir olunan davranışlar.
Çocuğu olmayan insan beyanına benziyor. Benim de olmuyor kardeş. Kısırım. Ama beni rahatsız etmiyor. Hatta yaptığı yemeği, kurduğu sofraları paylaşan aplalardan daha kutsal geliyor. Sevincini paylaşıyor len. Anne olcak işte. Tanrısal yaratıma eşdeğer.