bugün

iz bırakanlar unutulmaz ..
hızımı alamadım. bu bölüm pazartesi sendromu falan bırakmamıştır.

--spoiler--
ben seninle mutsuzluğa da varım behzat.
--spoiler--
dizi mi gerçek mi çözemediğim prodüksiyon. ulan harun sıçtın azımıza o nasıl bir durumdur nasıl bu köpek vefalı demektir tutunacak dalı kalmayınca , eda taş olsan dayanamaz erirdin yok böyle dizi ya.
bugünkü bölümle ilgili ancak şöyle bir teori öne sürebiliyorum. yapılan içki vs türlü baskılara dayanamayıp " ne olacaksa olsun laaa" diyerek içindeki her şeyi döküp bitirilme riskini göze aldılar.

not: bir ihtimalde böyle bir bölüme rağmen kimse bir şey demeyecek ve" bakın biz basına karışmıyoruz" şeklinde bir savunma yapılacak birileri tarafından!

not2: ben deli değiliiiiiiiiim!!!
harika bir bölüm daha beni benden almıştır. (bkz: iz bırakanlar unutulmaz)
o değil de dizinin bir bölümlük senaryosu 80 sayfa tutuyomuş yazık günah değil mi senaristlere?
ekşi'de başlık kilitleten dizi. açılmıyor an itibariyle başlığı.

edit: biri eksilemiş. sen var ya harunun kovaladığı teyzeden bile daha vahim durumdasın.
çok sağlam iz bırakan bi bölümdü bu da. öyle bi iz bıraktı ki ekşi açılmıyor twitterda trend olursa tam yeridir.
ekşi ekşidi cidden, başlık pert.
son sahnesiyle beni bitiren, kalbimi sıkıştıran, çıldırtan ve ayrıca televizyon tarihinde en güzel öpüşmenin (ne yazık ki) yer aldığı dizidir.
dizinin muhtemel son bölümü ya bitirilir ya rektefe edilir. dizi aştı kendini bölüm mükemmel ötesi.
sözlüklerdeki entry patlamasından sonra merak ettiğim dizi. haftaya bugünü bekleyeceğiz.
behzat komiserim niyeti bozdu ve savcıyı kucakladı hadi hayırlısı haftaya bizi kafası karışık ve sinirli bir behzat ç mi bekliyor acaba. emeği geçen herkese helal olsun bu bölüm muhteşem olmuştur.
unutmadan bu bölümünde emrah serbes farkının açıkca ortaya konulduğu dizidir.
her hafta olduğu gibi bu hafta yine zirve yapmıştır. bu senaristler nasıl bir ruh hallerine sahip merak etmeye başladım. her hafta her bölümde en az 4 - 5 ayrı konu harika bir senaryo olarak işleniyor. artık bunların normal bir insan olduklarından şüphe etmeye başladım...
30. bölümünün sonuyla ekşi sözlük'ün kısa süre kilitlenmesine neden olmuş dizidir.

ekleme: ey buna eksi oy veren deyyus, nesini beğenmedin?!
30. bölümü takdire şayan olan dizi.

oyuncuları ve senaristleri son bölümünde döktürmüşler gerçekten.
hem nalına hem mıhına.
gündemde ne varsa insanın beynini sulandırmadan güzel bir kurguyla sundular önümüze.
bu gece itibariyle tavan yapmış dizidir. yarın reytinglerde 9. yada 10. sıralarda çıkarsa yuh derim. ayrıca BehzatÇ. sonunda savcı esra'yı götürmüştür güzel bölümdü ama inşallah abartıp da her hafta bir sevişme sahnesi koymazlar bundan sonra.
bu bölüm itibari ile hem polise hem ergenekona ucundan dokunduran dizi.. ilerleyen bölümlerde rengi daha net belli olur..başörtülülere zazu yapan laikçi teyzelere de selam çakmıştır ayrıca...

ne bölümdü be...
goren de 30 rock falan sanacak, 2500 entry nedir lan dizisi. kufur eden polis fetisinize kurban.

daksil: ohaaa, ohaaaa!
--spoiler--
amirimi iki konuda uyarmak istediğim ve bu gece resmen yumruk yemişten beter eden ama vurdukça diğer yüzümü dönesim gelen dizidir...

usta bak seni sevdik, alıştık, eve kabul ettik,
akbabanın mahzun yalnızlığına,
hayaletin aşık oluşunun güzelliğine bakakaldık,
harunun çaresizliğine acırken hayata kahrettik.
sen içerken bazen hiç içmediğimiz arkadaşlarımızı hatırladık çünkü arkadaş ne demek onu hatırladık.
sen küfrederken seninle küfrettik, kime kimseye değil hayata küfrettiğimizi bildik...
sen her “babacık” diyen bernayı gördüğünde elimiz tahtaya gitti vurduk,
sen her yenilmiş olduğunda dürüst kalıp kaybedenleri sevdik,
sen bu geceki yaptıklarını yapmasan da biz senin onları yapacak adam olduğunu bildik,
çünkü adam olduğunu baştan bildik...
pazar gününün evin yemek ve banyo buharı kokan gecesini sana ayırdık, hatta sana verdik.
bak böyle dizi karakterine mektup yazar hale geldik, kişiliğimizi böldük...
bu geceki gibi dizi seyrederken “yürü be koçum” diye izledik...
ama söyle o serdarla emraha onları da yakarlar, yakmaya çalışırlar...
sizden önce yananlar bile böyle ani, güzel ve aleni geçirmedi biliyorsun...
ha ama diyorsan ki “ben yanmasam, sen yanmasan”,
tamam aq yanarız beraber.
bir de esrakeş oldun bu gece, yanmasan da yanacaksın be usta.
(bkz: behzatç yüzünden sıyırmak)

--spoiler--
bu haftaki bölümle yargı-emniyet-cemaat-asker ilişkisine ucundan değil bildiğin kökünden dokundurmuş mü-kem-mel dizi. ayrıca hayalet'ten akbaba'ya:

--spoiler--
senin dörtte üçün gizem gerisi bok la.
--spoiler--

yarıldım yeminne.
30. bölüm itibariyle ortalığın amına koymuş, sezonun en iyi bölümü olma yolunda 1. sıradan adaylığa girmiştir. cinayet masası ekibinin gönül meseleleri diziyi daha zevkli hale getirmiş olup, behzat amire hayırlı olsun, haruna sağlık olsun, hayalete geçmiş olsun, akbaba ya sabırlı olsun, eda ya lanet olsun diyerek gelecek bölümleri iple çekiyoruz.
30. bölüm itibari ile dizi olduğunu iddia eden dizimsileri sikip atmıştır. 'öyle aşkla, tecavüzle, aşiretle, entrikayla, seksle dizi olmaz, dizi dediğin böyle olur' demiştir. türk televizyonlarına bu adamlar kadar cesur insanlar gelmediği sürece kimse bu başarının yanına bile yaklaşamaz artık. olan biten ne varsa bu kadar açık eleştirebilen yegâne dizidir behzat ç.
an itibarıyla yandaşları fokurdatmaya başlamış. twitter'da fikri akyüz behzat ç'ye uyuzluğunu belirtiyor. şimdi daha kararlı izlenir behzat.