bugün

Bir şey olmayacak yeni nesil(altını çizerek söylüyorum) kapalılar hemen açılacaktır. Çoğu boşuna kapanıyor zaten.
(bkz: Rujlu peruklu cehapeli sabunluk)
herkes aynı görünüşte olup farklı düşünebilirler bunda sorun yok herkes gang üyesi gibi bir dini belli eden birşey takarsa ona karşı ister istemez bir önyargı çıkıyor.
Özet geçmem gerekirse bu başlığı açan ve bu ideolojiyi savunan kişiler, beyinlerimiz savaşsın isterdim fakat siz silahsızsınız bayım diyebileceğim şahıslardır.

Bu sahıslar ile hiç tartışmaya girmek istemem zira seviyemi düşürmek istemem, ama burada susmamam gerektiğini düşünüyorum.

Fiziki görünüş ile insanları kutuplaştırmazsınız.Herkes kendi dinini seçmekte özgür, seçtiğim dinin kurallarına uygun yaşamak ta benim en doğal hakkım kimse beni bu özgürlüğümden alıkoyamaz, koymamalı.
islam çok güzel bir din, keşke her müslüman islama uygun yaşayabilse fakat gerçek hayatta böyle değil. Bu nedenle önünüze gelen her müslümanım diyen kişi örnek alınmamalı, zira başörtüsü takıp uygunsuz tavırlar takınan bir çok kadın olduğu gibi namazını beş vakit kılıp çevresine zarar veren insanlar da var. Bu insanlar örnek verilip islam dini kötülenmemeli.
Bunun yanında başörtü takmayan kadının da islama aykırı yaşadığı algısı da olmamalı, hatta farklı dinden olan insanlar kötü insan olarak algılanmamalı.

Laiklik dediğiniz ideoloji temelde başörtüsü yasağından çok farklı kulvarda. Başkasının özgürlüğü elinden alınmadan devlet işleri ile din işleri birbirinden ayrılabilir. Ne yazık ki bu konuları karıştırmaya çalışan beyinsizler hala var.

Ben de sizin gibi özgür bir Türk vatandaşıyım, islamı seçtim ve başörütüsü takmak benim en doğal hakkım. Ayrıca Atatürk'ü sevip sayan bir insanım. Onun bu ülkenin gelişimi için yaptıklarını örnek alıyor vatanıma, milletime, insanlığa faydalı bir ferd olmaya çalışıyorum. Bağnaz bir insan olmadığım gibi sizin gibi anarşist değilim unutmayın benim özgürlüğümün başladığı yerde sizin özgürlüğünüz biter.
Bu arada yaşadığım bir olay tıp fakültesinde eğitim gördüğüm senelerde beni başörtümden dolayı azarlayan niteliksiz anarşist sahıs, doktor olduğumda hastaneye geldi, acil müdahale sonrası sağlığına kavuşan bu şahıs yıllarca bana karşı yaptığı ağır hakaretlerin cevabını en ağır şekilde aldı, hem de ona karşı hiçbir kötü davranışta bulunmamama rağmen.
Sizin görünüşten dolayı niteliksiz saydığınız o şahıslara bir gün muhtaç olabileceğinizi aklınızda bulundurun.
sevgili dalyarak birileri para mı verdi bu başlığı açman için.

bu ülkede özgürlüğü Atatürk herkese verdi sadece bir kesime değil.
Bencede yasaklansın...Müslüman gruplar çok tembelleşti konfora lükse alıştı.bu yasak milleti kendine getirir meydanlara ineriz eski günlerdeki gibi.
kemoşların ıslak rüyalardından biridir. o dedikleriniz 20 yıl öncesiydi hadi yapında görelim...

görsel
bu söylem suçtur ve provokasyona giriyor. sevmek zorunda değilsiniz ama toplumun büyük bir kısmını zan altında bırakacak ifade kullanamazsınız.
işte sırf bu yüzden sağ partiler başta oluyor.
şu düşüncenizden bir kurtulun biz de gönül rahatlığı ile sol partilere oy verelim.
21 senedir aynı şeyi söylüyorum,

ben saçımı uzatıp, küpe takabilecek özgürlüğe sahipsem ve bana kimse kes lan o saçları diyemiyorsa, baş örtüsü de özgürlüktür ve kimse karışmamalı...zaten 20 küsür sene önce kimse karışmamış olsaydı bu gün bu ülke bu halde olmazdı...
gençler burası türkiye. olmaz dediğiniz ne varsa bu ülkede olabilir o yüzden ülkede hiçbir konuda kesin konuşmamak en iyisidir.
Özgürlük 20 sene evvel değil, 10 sene evvel verildi hatta daha da yakın tarihte verildi. Başörtü özgürlüktür. islamofobi öldürür. Fobik olmayın, hiçbir konuda fobik olmayın.

Ayrıca bu ülkede iki tür fobiklik var. Birisi islamofobi. ikincisi Homofobi. Bırakın insanlar nasıl yaşıyorsa yaşasınlar. Siz kendi hayatınıza bakın.
Solun çomarıyla sağın çomarı arasında bir Gram fark yok.
yakındır. bu memlekette ecevitler ölmez.
başörtüsü arap kültürüdür. bizim kültürümüzde eşarp yazma vardır.
Gereksiz bir şey olur. Malum kesimin bitmeyen mağdur edebiyatına yenisini ekler.
rüya görülen gündür.
aradığınız göte şuan ulaşılamıyor lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

görsel
bizim kültürümüzde eşarp yazma varmış bak bak... yeri geldiğinde nasıl da muhafazakar oluyorlar islamcının teki bizim kültürümüz bizim kültürümüz diye cümleye başlasa da anında modern değerlerden bahsederler. sizin gericilikten başka bir kültürünüz yok.
insanın özgürlüğü: istediği her şeyi yapabilmesinde değil, istemediği hiçbir şeyi yapmak zorunda olmamasındadır. Başörtü takma zorunluluğu başörtü takmak istemeyen insanların özgürlüğünü kısıtlar. Başörtü yasağı da takmak isteyen insanların özgürlüğünü kısıtlar.
Bunu anlamak bu kadar zor olmamalı.
"La olm laiklik böyle birşey değil ya" dediğim, açılan ve girdiğim en en en saçma başlıktır. Milletin ne giydiğinden neden giydiğinden sanane, bizene. yasaklanınca veya yasaklanmayınca göt arşa mı ulaşacak. Bırakın artık milletin ne giydiğini, ulan marsta yaşamak için çalışan insanlar var bizde yıllardır konuşulan şeylere bak. Başörtüsü takan kişi takmayana, takmayan kişide takana karışamaz. "SAYGI" kelimesini herkesin öğrenmesi gerek.
Atatürk Daha birçok devrimde olduğu gibi kılık kıyafettede devrime gitmesinin sebebi Türkiye'yi Ortadoğu'nun karanlığından çıkarıp yüzünü medeni uluslara çevirmekti.
Çünkü bilm, teknoloji, ilerleme, ekonomik rahatlık vs. Gibi olgulara Ortadoğu çöplüğünde sahip olmak imkansız.
Bunada en basitinden, harften, giyim kuşamdan başladı.
Ama bugün geldiğimiz durum gösteriyor ki, alışmadık götte don durmuyor. Sen istediğin kadar insanları o Ortadoğu'nun karanlığından çıkarmaya çalış, o gene kendini konforlu hissettiği o çöplüğe dönmek için yırtıyor.
Sonuç olarak başörtüyü yasaklamakla bu kafayı, bu toplumu değiştiremezsin.
Olmayacak gündür. Şort, mini etek vb. kıyafetler nasıl yasaklanmıyorsa başörtüsü de yasaklanamaz. insanlar ne giyeceğine kendi karar vermelidir. isteyen çarşaf giyer yüzüne kadar kapatır isteyen mini etek giyer isteyen küpe takar. Bırakın bu cahil zihniyetinizi insanları rahat bırakın artık herkes özgür.
Chp diktasının tc ye hakim olması durumunda (allah korusun) gerçekleşecek olandır.
(bkz: derdin ne aslanım)
Sakin ol frank bey bıradır ve o elindeki feslinin fotosunu yavaşça yere bırak.

Kimsenin başörtüsünü yasaklamaya gücü yetmez zati; ama gerçekten iş örtünmeyle alakalı değil. Yüce dinimiz islamı, kendi dünyevi çıkarları için kullananlaradır sözüm. Necmettin Erbakan herifçeyizinin düğün fotoğrafına bir bak, olayın ne olduğu gayet bariz şekilde anlaşılıyor. "imam Hatipler arka bahçemiz" diyen dürzüye "al sana arka bahçe" deyip bu yasakları koydular; yoksa o vakite kadar kimsenin böyle bir sorunu yoktu. Genç neslin dinimizden soğuyup ateizme kaymasına sebep oldukları gün gibi ortadadır. Ağaç yaş iken eğilir ve yeni yetme gençler bu zihniyet yüzünden yanlışa düşebilir. Son söz: Yatacak yerleri yok; ne hocanın ne öğrencisi olacak BOP'çunun.