bugün

içinde, takke, fes vb. kelimeler gecmeyen entrylerdir.
başlığı entrylerin yönlendirmesi sonucu ortaya çıkan entrylerdir. misal;

nobre'nin beşiktaş'a transfer olması

1. beşiktaşlıların sezon içinde sahtekar diye nitelendirdiği nobre futbolcusunu renklerine bağlaması olayıdır. ali güneş vb.'den sonra fenerbahçe'nin artıklarını toplamaya devam ediyorlardır.

2. bazı bünyelerin anlayamayacağı durumdur. ne alakadır. ali güneş'ten başka kimi transfer etmişizdir fenerbahçe'den.

gibi..

başlık ve entryler tamamen hayal ürünüdür, kadirşinas sözlük yazarlarına teşekkür ederim.
yazmak istediği şeyler için başlık bulamayıp yenisini de açmaya üşenen yazarın, mevcut bulunanlar içindeki en yakın başlık altına sonunu bir şekilde başlığa bağlayarak yazdığı entrylerdir.
espri yapma isteğinin tavana vurması sebebiyle başlığı tanımlayamayan ya da tanımlamasa bile uzaktan yakından hiç değilse biraz alakalı olmasını istediğimiz, fakat böyle şeyleri içerisinde barındırmayan entrylerdir.ayrıca kişileri küçük düşürücü tarafları bulunanlar da vardır.
örnek vermek gerekirse;yabancı doktor yasası başlığı altına "ooo ruslar gelsin. rus kadın doktorların tedavisi süfermiş ama yanlış anlamayın haa...ehi ehi" diye entry girmek.
adı üstünde alakasız entrylerdir, bu sene de düzgün yağış olmadı ya, küresel ısınma dedikleri şey olsa gerek. * *
lebron james son maçında 38 sayı atmıştır *
uludağ-sözlük'te sık rastladığım entryler. ispikçi mi ne vardı, ondan değilim de 5-6 tane kafadan tespit ettim bugün.
(bkz: dam üstünde saksağan vur beline kazmayı)
(bkz: hayat ne güzel kuşlar felan)
adrenalinden hoşlanan yazarların boş uğraşlarıdır. Silik butonunda sidik yarıştırma hadisesi de denebilir.
"entry/başlık uyumsuzluğu. entry başlığı tanımlamıyor" gammaz notuna kurban gidecek entry'lerdir.
en yaygın olarak gazete haberlerine ait olan başlıkların altındaki entrylerdir. olaylar şöyle gelişir.

bir arkadaşımız bir haber görüp sözlüğe başlık açar.

(bkz: polise bardak yerine fincan çay vermenin sonu)

sol frameden hemen ulaşılabildiği için bu başlığı seçtim.

bu başlık altında başlığı açan arkadaşımız olayı anlatır.

(#4091283)

ardından gelen bazı arkadaşlarımız da başlık yerine 1 no lu entry'de anlatılanlara yorum yapar.

(bkz: polise bardak yerine fincan cay vermenin sonu/#4091288)
(bkz: polise bardak yerine fincan cay vermenin sonu/#4091301)
(bkz: polise bardak yerine fincan cay vermenin sonu/#4091346)
(bkz: polise bardak yerine fincan cay vermenin sonu/#4091355)

gibi.

bu sayede başlığı değil aslında 1 no lu entry'yi tanımlamış olur bu yazar arkadaşlarımız. aynı durum benzer şekilde başka tür başlıklarda da kendini göstermektedir.

yazarın notu: entrylerine bkz verdiğim yazarları nicklerine bakmaksızın seçtiğimi bildirmek istiyorum huzurlarınızda. şimdi bile bilmiyorum kimin entryleri yukarıdakiler. herhangi bir oy verme de söz konusu değil. sadece yanlışları gündeme getirdim, saygılar.
sözlüğe yeni gelmeme rağmen biraz gezindiğimde bolca görülüyor. sözlüğü foruma döndürme çabaları her sözlükte olur ancak bunu önüne geçmesi gereken moderasyon, casus, editör ekibi olur. şimdi kalkıp girdileri gambazlamak olmaz ama birçok başlıkta başlıkla alakasız girdi kaynıyor.
silinir efendim silinir. arada alakalılar da silinir. hatta uygun içerik de silinir.
alakalı olduğu halde silinmesiyle karşılaşınca, bu entri sahipleri acaba padişahın sol taşşağından mı düştü dedirten entrilerdir.
tom ve jerry izlerken tom un tarafını tutmak başlığına girilen entrydir.
yanar dağ. çok sıcaktır, demişim biraz önce. hem çalışıyor hem yazıyor olmamdan kaynaklanan ufak bir yanlışlık.kendi kendime yarıldım.
başlık lağım olunca entry ler bok oluyor.