bugün

haklı söylem.

hadi sayın erdoğan ikbalini başkanlıkta görüyor, ve siyasi menfaat gereği üç beş gazeteci destek veriyor ve vekillerimizde keza siyasi ikbal için destek veriyor.

peki asgari ücretli, tarih bilmez, okumaz yandaşlar neye destek verdiğini biliyor mu? asıl sorgulanması gereken husus bu.

türkiye'de başkanlık olmaz, olamaz hatta ol-ma-ma-lı. neden mi?

güçler dengesi, denetleme mekanizması işlemez işleyemez bu coğrafyada. diktatörlük olur onun adı. ve gücü ele geçiren muhalefeti yok eder. ötekini ortadan kaldırmaya çalışır. erdoğan'ın istediği aynen bu kudrette bir başkanlıktır. alt yapısı yoktur. tüm yetki bende olsun ve kimse hesap soramasın isteğidir.

biz diyoruz ki, bu coğrafyada olmaz, eğer denetleme olmazsa, güçler dengesi olmazsa orda demokrasi olmaz insan hakları olmaz, adalet olmaz. kimi kime şikayet edeceksin.

'yasama ve yargı benim için ayak bağı' diyen birinin başkan olmasını destekliyorsun, e o zaman 15 temmuz'da demokrasi diyerek boşuna ölmüş olmuyor musun?.

torunu olmakla övündüğün osmanlı ne yaptı biliyor musun? yeniçeriye karşı sipahi kurdu, denge sağladı, ne zaman denge bozuldu yeniçeri isyan etti, hatta padişah katletti.

darbe bahane edilerek başkanlık pompalanıyor, senin liyakatsız yerleştirdiğin tarikat mensupları gücü ele geçirdiğinde başkanlık mı kurtaracak?

20 yıl sonra bir solcu başkan olunca ağlama. biz sağcı için de, solcu içinde yanlış diyoruz.

inanmayacaksın biliyorum, yine de söyliyeceğim atatürk bile gelse başkan olacağım dese karşıyız.
(bkz: savaş çığırtkanlığı yapanlar)

(bkz: amaçlarına ulaşamayacaklar)
biz zaten devletimizin yanında duruyoruz, sizler ise bop eşbaşkanı tayyip'in yanında duruyorsunuz. ne kadar çok ak-ibne var bu sözlükte. ülkücülerin yaptıklarından bahsedilmiş o adamlar o dönem türkiye cumhuriyetinin devamını istiyordu ve sovyet destekçilerine karşı yaptıklarını şimdi türkiye cumhuriyetinin yıkılmasını isteyen ak gençlik kolları tarafından neye karşı olduklarını bilmeden yapıyorlar. dejenere edildiler. eski ülkücüler ile şu anki ülkücüler bir değil. gerçek ülkücüler az, chp'li milletvekiline saldıranlar ak ülkücüler.
bugun chp li vekilin bulundugu toplanti 300 kisiyle saldiriya ugradi, merak ediyorum polis yada guvenlik falan olmasa madımak benzeri bir durum yasanabilirmiydi acaba.
senelerdir ic savas ic savas diye neden gotunu yirtiyor insanlar anlamam.

arkadas savasa cok merakliysaniz gidin doguya bak gencecik insanlar her gun sehit oluyor. gorursunuz hem savasin ne oldugunu.

amina koydugumun oksijen israflari.
2.entry'de demiştim. sahneyi ülkücü çeteler alacak diye. aha bugün bu ülkücü reziller, chp'li vekile saldırmış.
düğmesine basmışlar yine bu amerikan filolarına secde eden rezillerin. allah ülkemizi bunların şerrinden korusun.!!
Maalesef doğru bir tespittir. Ülkenin her noktasında tansiyon çok yüksek, bir kıvılcım ortalığı yangın yerine çevirebilir. Bazıları da alsın başkanlığı yaksın kınayı o zaman.
asıl darbe/darbegirişimi başkanlık dayatmasıyla yaşanır at fava bekle..
Bir liseli başkanlık istiyor diye kan akacak mı çok merak ediyorum.
Umarım o kadar delirmedi yandaşlar.
çomarlar ciddi bi tehlike değildir. asıl tehlike ülkücü tayfadır. zaten maraş'a, çorum'a bakınca tehlikenin boyutunu anlayabilirsiniz.
bahçeli de zaten buna zemin oluşturma peşinde.

akp'yi şuan ayakta tutan tek etmen ekonomi idi, ki artık o da elinden kaymak üzere. bu çöküntüyü musul'a gireriz komedisi ve başkanlık tartışmaları ile kapamak niyetindeler.

umarım bu kez ülkemiz güler. ülkemiz için hayırlısı olur deyip temenni edelim.
malumun ilanıdır.

akp'nin başkanlık dayatması artık ileri bir boyutta. çomarlar da başkanlığı hilafet zannettikleri için buna karşı çıkanları hilafete karşı çıkıyor zannedip silahlanma peşinde.

yarın öbür gün ülkeyi ciddi tehlikeler bekliyor.