bugün

Hayatı onun kadar ciddiye alan var mıdır bilmem. iyi olmanın bedelini fazlasıyla ödeyen tertemiz insan.. Keşke biraz eğilip bükülse yalan söyleyebilse, insanları kullanabilse, kırabilse. insanlara acı çektirmek yerine onları mutlu etmek için elinden geleni yapan yüce gönüllü insan.. Üzmeyin derim değerini bilin derim, gittiğinde asla geri dönmeyecek kadar gururlu olduğunu bilin derim..
benim burcum. simdi tanimlamak icin kendi karakteristik bilgilerime ihtiyac duyacagim, ve sanirim bu durumda istesem de pek objektif olamam. sonra, biraz da riya karisir isin icine. yok, tamam vaz gectim.
ama sunu diyeyim bari: basak kadini, boga erkegi ve kadini ile cok iyi anlasir.
ayrıntı kadınıdır, bazen o ayrıntıladığı şeylere boğulur içinden çıkılmaz hale getirir. *
” başak kadınının hayatında, güzelliğin ve temizliğin önemi büyüktür. evine çok düşkündür. evini çekip çevirmekten zevk duyar. evi her zaman derli toplu ve zevklidir. ”
sabahtan beri evimi temizliyorum. ellerim parçalandı. ne kadar baharatlık varsa hepsini ellerimle tek tek yıkadım. bu devirde bulaşık makinesine bile güven olmaz arkadaş.
” başak kadını neşeli, iyi niyetli, okumaya, bilgiye, edebiyata meraklı, fakat aslında kendine pek de güvenmeyen bir tiptir. bu yüzden de kişilikli, güçlü erkeklerden hoşlanırlar. belki de kendilerini tamamlayacak birine ihtiyaç duydukları için… ”
neşeliyim, gülüyorum, mutluyum, hatta kitap da okuyorum ama kendime olmayan güvenimi başka bir adamda arıyorum. çünkü benim gerçekten kendime güvenim yok. ayaklarımın üstünde duramıyorum. kaslı ve güvenilir bir erkeğin koluna girmem lazım yürüyebilmem için.
” başak kadınları mükemmel erkek isterler ama siz de bilirsiniz, kimse mükemmel değildir! onlara âşık olan çoktur genellikle ama onlar kolay seçebilen tipler değillerdir. ancak seçimlerini yaptıklarında buna sadık kalır ve o erkeği her bakımdan mutlu etmeye çalışırlar. ”
i̇nanın öyle. feriha’nın emir’i gibi bi sevgilim olsun istiyorum. böyle yakışıklı, zengin -zenginlik paragöz olmaktan değil, para erkeğin kendine güvenidir.- manken, arabası olan vs.vs. oha demekte haklısınız böyleleri var mıdır bilmem ama varsa da bize düşmez.

” bir özelliği de iyi anne olmasıdır. çocuklarını çok sever ve onlar için her türlü fedakârlığı yapar. ”
çocuğumu bu dünyadan korumak için doğurmak istemem. i̇çimde kalsın hep, ben onu koruyayım.

” bir başak kadınını, dağınıklık kadar iten bir şey yoktur örneğin. lükse düşkün olduğu söylenemez ama temizlik, düzen ve itinaya önem verir. yatak odasına bakınca temiz beyaz çarşaflar, yumuşacık mis kokulu yastıklar görürsünüz. yataktan kalkar kalkmaz yüzünü yıkadıktan sonra yaptığı ilk şey yatak odasını şöyle bir toplamak olacaktır. bunlara alışmalısınız. mesela lavabonuz kirli tabaklarla dolu olmasın asla. bu kadın geyşa ruhlu değildir. ”
adaylar ! ona göre ha.

” o kalbini ve bedenini teslim edeceği kişinin herhangi biri olmasını istememiştir çünkü. ”
başak kadını seçicidir.

” başak kadını makyaja zaman ayırmaktan çekinmez ama makyaj yaptığı halde, yapmamış gibi görünmeyi sever. genelde de birbirine yakın tonlarda pastel renkleri tercih eder. ”
neden makyaj yapmadığımı soranlar ! yapıyorum aslında ben. ama sizin bildiklerinizden yapmıyorum. nokta.

” şık bir tiffany bilezik ya da cartier saat ona göredir. ”
aklınızda bulunsun hani.
ne çektiysem bu kadınlardan çektim.
ben hayatimda boyle sinsi, çıkarcı, hain, vefasız, kötü kalpli, bencil, aç gözlu, basit, gorgusuz, zevksiz, patavatsiz, nankor bir burç daha görmedim.
uzak durun onlardan.
(bkz: beyonce)
onu sevmek, tanrıya inanmaktır.. onu sevmek nefes almaktır..
1.5 yıl beraber olduğum kadının burcudur. titizdir, anlayışlıdır. kaşını kaldırdığında ne demek istediğini anlar. **
ideal annedir.*

(bkz: annemden biliyorum)

diğer taraftan koç gibi bencil, inatçı ve dominant karakterler bu anaç ve hoşgörülü ablanın saf ve temiz duygularını kendi çıkarları doğrultusunda suistimal ederek hayatını cehenneme çevirebilirler.

(bkz: aha bunu da kendimden biliyorum)
balık burcu erkeğine çok çektiren kadın olduğu muhakkaktır.
ayrıntıcı, eleştirel, yetenekli ve zekidir. içe kapanık olabilir.
Aşka dair her şeyi bünyesinde muhafaza eden kadın.. Yengeç erkeğinin ilacı.
Köpeği olunan , haz veren ve ömüre ömür katan..
kova burcu kadınıyla alışverişe çıktığında girilmedik tek bir mağaza bırakmayan kadındır.
çoğu soğuk nevaledir.
detaylara takıla takıla hep kaybdeden,terkedilendir.
aşkı da mantığı da bırakmaz asla. genelde başarılıdır. düzenlidir ayrıntıcıdır.
oğlak burcu erkeği için candır.
yengeç burcu erkeğinin hayatını s.ken kadındır. ayrıca, kimse yazmamış; bunlar kadar içten pazarlıklı, salağa yatıp, dolabın tillahını çeviren, çok afedersiniz y.rrak delisi, ruh hastası, ve nevrotik bir hatun çeşidi daha yoktur. yemediği bok kalmaz, o bokları yedikten sonra karşınıza geçip, ıslak köpek yavrusu gibi gözlerini büyüterek size bakar, siz de tabii mal olduğunuz için affedersiniz. bu döngü böyle sürer. artık canınıza tak eder, ve siktiri koyarsınız. ilgi gösterdiğiniz an, sizi siklemeyen tavırlara bürünür, göstermediğinizdeyse binbir işve, cilve eşliğinde "neden bana ilgi göstermiyorsun?" deyip, saçlarınızı yoldurur. iki, üç adım ilerisini düşünür bir de. siz silip atsanız dahi, aradan zaman da geçse, sanki hiç bir şey olmamış gibi yanınıza gelip, "naber?" diyebilir. alttan almayın bu kadına. acımayın da. çünkü onun için üzüldüğünüzde, her seferinde çevirip, götünüze sokuyor. haliyle, bir müddet sonra usanıp, uzaklaşıyorsunuz. ne bağırın, ne çağırın; yalnızca uzaklaşın. o da gidene eyvallah eder zaten...

üzerine basa basa: birilerinin altına yatmaya bayılır. bildiğin y.rrak delisidir. yalnızca, o an istediği için bile en olmadık adamın altına girebilir. hatta, birilerinin altına girmek için adam bile kullanır. sonra da ortalıkta, asaletten, hanımefendilikten ıvır, zıvırdan bahseder.

referans süresi 7 yıldır. halen ara ara devam etmektedir. belki de milyonlarca kez denenip, onandı.

edit: kuyruk acımı açık açık ifade ettim. kabul ediyorum; tüm başak burcu kadınlarına ithaf edilemez tüm bunlar; ama çoğunluğu böyle. kötüleyin bakalım.
tek kötü özellikleri mükemmelliyetçilik olan kadınlardır.
obsesif kompülsif bozukluk vardır çoğunda. hastalık derecesinde takıntılırlar. çoğunun psikolojiside bozuktur. aşırı derecede kıskançtırlar. sadece ikili ilişkilerde kıskançlık yapsalar hadi neyse çevresinde ki insanları çekememe gibide berbat bi huyları vardır. çok detaycı olduklarından çevresinde ki insanlara allah sabır versindir. karaktersiz olmayanına binde bir rastlanır. uzak durunuz efendim.
Kendi kendine yetebilen kadınlardır. Ayakları yere basar. Ruh hali değişken. Maddi konularda başarılı. iyi niyetli, güzelliğe düşkün, gösterişli ve sorumluluk sahibi. Bazen hırsları saplantı haline dönüşebilir.*
ba$ak burcu erkeğiyle uyumları merak edilendir. uyum varsa sevişelimmi.
evlenilebilecek hatundur.

o yüzden eğlenmeyi pek düşünmeyin onunla.
ba$ak erkeği olarak uyum sağlayacağımı dü$ündüğüm kadındır. ondaki enerjiyi kendime çekip tüketebilirim. çok mu dik kafalı, çok mu lafını ortaya koyar. koysun anam. onu kendime a$ık ettim mi tamamdır...