bugün

Abartıldığı kadar da islamiyet'e özgü bir şeyde değil aslında
islamiyet öncesi Araplarda başını örtüyor
Yahudi kadınlarda örtüyor
Orta çağ Avrupasında Hristiyan kadınlarda başını örtüyor
ilk Türk kadın hükümdarı Tomris Hatun bile başını örtüyordu
Ve o müslüman bile değildi
Hatta sümerlerde bile vardı baş örtüsü
Yani sadece islamiyet'e özgü değildi.
ülkemizde üzerine vazife olan, olmayan herkesin konuştuğu konu. Oysa ki sadece takanı ilgilendirir.
bir ara çok modaydı. hızla modası geçiyor.
evet sırf moda diye takanlar çoktu.
takılması gerekir mi gerekmez mi tartışmaya değecek bir konu değil çünkü neden takılmalı veya neden takılmamalı diye kendime sorduğumda doyurucu bir cevap veremiyorum peki kadın olsan ne yapardın derseniz kadın olmadığım ve olmayacağım için cevap vermem dinlerde zorunlu olmasına ise kesinlikle karşıyım bu arada dinsiz değilim sırf böyle sebeplerden dinsiz olmayı yediremem kendime.
baş örtülü eczane bulabilir miyim bu saatte?
Kendi saplantıları yüzünden insanları suçlama aracı. insanlığın büyük çoğunluğu takmıyor ama hiç de ahlaksız falan olmuyor. Buna mağduriyet diyenler, küçücük kızların saçının görünen her teli için cehennemde şu kadar işkence çekeceksin diye psikopatça korkutulmasına hiç bir söz , eleştiri getirmiyorlar, zavallı kızlar bütün ömrünü korkular içinde geçiriyor. Asırlar boyu bir göz odalara tıkılmış olmasına da elestiri yok. Ve hala nasılsa mağdurlar.
görsel
Kimse kimseyi saçı görünüyor diye yakmaz aq.
Arada takarım empati için.
Dini inancım gereği kullandığım benimle bütünleşen bir parçam.
türban değildir o araplardan gelmedir anadolu kadının örtüsü eşarptır.
görsel
islamdan önce de türklerde adet olan hede.
ruslarda da var gerçi bu adet. belki bizden etkilenmişlerdir
görsel
Seksiliktir bence.
çevreme rağmen asla kullanmadığım ve kullanmayacağım, islam dininin kadınlar için emrettiği 'örtünme' yi sağlayan eşya. bana göre oldukça saçma.
başörtüsü başı örttüğü için kutsalsa kıç daha mahrem o halde kilot daha kutsal değil mi ey cemaati kuffar!

iş bu entry zekariya beyazın konuşmasından alınmıştır.
giysi falan değildir, kadının aklının mahvedilmesidir. ritüelmiş, ne ritüeli amk, çocuğa saçın görünürse cehennemde zebaniler sana şöyle böyle yapacak diyor sonra sen benim bacıma türban taktırtmadın diyor.
tam basortusu "ozgurlugunu kazandi" derken, ortunun altindaki baslari kaybettik.
ne basini kapat altini goster, ne altini kapat ustunu goster.
hepsini kapat imanini goster.
tarz değil farz'dır.
dinen herhangi bir şekilde emrolmayan şeydir.

hele bugünkü gibi deve hörgücü, sıkmabaş türü giyim hiçbir şekilde dinle bağdaşmaz.
dini bir kavram olmamasına rağmen islamın ortaya çıkmasıyla beraber bir çeşit dayatmaya dönüşmüş, güzide ortadoğu kadınının başına en çok bela açan cisimlerden birine dönüşmüştür.
başbakanken birilerinin ağzına dolayıp paçavra ettiği durum.

örnek : benim başörtülü bacılarımın okuma hakkını kimse elinden alamaz
Kimi yasli teyzelerin kafasi usumesin diye azcik saclarini disarda birakarak takip pazara gittikleri irdavat. Yada yeni Turkiye ile beyaz bmw soforu kadinlarin simgesi..
türbana evrilmiştir. artık kullanılma nedeni tamamen adettir. bunu kullananların %90'ı belki daha fazlası çevreye göre giyiyor dediğimde millet yok diyor ya alın bakın http://www.habervaktim.co...nsiyla-utandirdi-5958.htm