bugün

insanların kendilerini kandırmak için kullandıkları tiksinilesi bi yalandır.
akıl tutulmasının, erdem tutulması şeklinde yaşanması sonucu söylenen sözdür.
(bkz: intihar özeleştirinin en dürüst biçimidir)
kendini öldürerek erdeme varma durumu.

hımmm nyse sn kolayı sçtin glba .s.s.s
(bkz: intihara yönlendirme suçu)
''Ölmek isteyeni kurtarmak onu öldürmek demektir.''

Ancak psikologların açıklamalarına göre intihar eden insanlar çoğunlukla erdemsiz davranış sergileyip pişman olduklarında , yani ceza çekmemek için kendi cezalarını kedi veren insanlardır. Yada pes edip vazgeçen korkaklar.
intihar edenlere pes edip vazgeçen korkaklar demek klişenin aptallığın daniskasıdır.

düşün ki ölüm diye bir şey var en gerçek faaliyet şu evrende ve bu ölüm ateistsen sonsuz bir boşluk demek (korkutucu) ha eğer yok allaha inanıyorsan sonsuz cehennem demek intihardan dolayı.

sen intihar edecek adama korkak diyemezsin aptallık olur cesaret işidir ha ama yanlıştır yorulmamak lazımdır bu hayattan orası ayrı.
erdemli mi değil mi bilinmez tartışılır, kimine göre korkaklık kimine göre aptallıktır. bana göre kurtuluşdur intihar, ama her halükarda cesaret gerektirir. yıllar önce o cesareti kendimde bulmuş olsaydım, şu an bu yazıyı yazıyor olmazdım.
kolay olani zor yolla yapmaktır intihar. girisim de olsa cok yaygınlaşmış coluk cocuga sirayet etmistir. devlet meselesidir. bireyin kisisel olarak mutlu olamaması şükretmeyi bilmemesi sebeptir. haberlerde bu tip seyler izlenildiginde rutin ve normalmis gibi gelmektedir. unutmayin yanliz degiliz.
çaponlar Harakiri diyor buna.
arasıra yapmakta fayda vardır. başlıkta zaten "bazen" denilmiştir. demekki arada bir intihar edeceksin. her gün intihar etsen bıkarsın. bal yiyen baldan usanır.
kurtuluş savaşında düşman askerlerinin tecavüz etmek üzere eve yöneldiğini gören bir kızın evi içinde olduğu halde ateşe verdiğini okuduğumda aklımdan geçirdiğimdir.