bugün

Bir sürüde öğretmen aldılar. Atanamadın mı gene sen ?
sırf bunlar yüzünden bayram gelsin istemiyom amk. hanım teyzemiz bi soru soruyo oturduğun sandelyeden kalkamazsın o derece. o sorduğun soruların cevabı bilsem zaten okumaya gerek yok. evliya olur tuttuğumu altın ederdim heralde.
kızınız da çok güzelleşmiş babası , sevgilisi var mı ? hayır babama neden soruyorsan , gel bana sor , yok derim .
Sen mezun olunca ne olucaksın şimdi?
kadın: benim oğlum aslan gibidir. işi gücü de yerinde biliyorsunuz. bik bik bik . Bir tanıştırsak sizin kızla oğlumu?

sonuç olarak: Bu şerefi bana bırakmadan sevgili babacıgımın kadını evden kovması. Hala kaldı mı böyle tipler diyordum ki hala varmış.
+ sen kimin oğlusun?
- oha !
ankara nasıl ?
iyi elinizden öper amk hayır ne cevap vermemi bekliorsun. önce bir benim halimi sor yapram diye cevaplanacak sorudur.
kaça geçtin yavrum?
üniversite üç teyze...
maşallah,karnen nasıldı?
biz karne almıyoruz ama notlarım iyi teyzeciim.
sen evli olanı mısın? [ bilmiyon bari çaktırma]
yok teyze bekarım ben.

sen ne okuyon bakim ?
veterinerlik okuyorum.
aaa! ablan insan doktoru oldu sen ola ola hayvan doktoru mu oldun [ lan kıyaslamaya bak]
naparsın işte. ( iç ses: gel seni kliniğime beklerim canım belli ki bir sıkıntın var!)
- vay atandın ha sen, hayırlı olsun ya. bölüm neydi senin?
- sınıf öğretmeniyim.
- hımm. ilkokul yani.
- evet. 1,2,3,4.
- az daha okuyup orta okul öğretmeni olsaydın keşke.
- !? iyi de onlarda da ek ders problemi var ki. dolduramıyor çoğu.
- ek ders ne?
- (amk. kime ne anlatıyorum ben ya) puff.
akla ziyan olduğu kadar samimiyetsizliğin dibi sorulardır.
naptın?
nabıcan işte.
işler nasıl?
iyi.
nasıl gidiyo?
iyi.
siz napıyodunuz şimdi o şirkette şeyler falan demi?
neyler amk lan neyler?
ye kavurmanı dolmanı baklavanı bi siktir ol git. sene de iki kere gliyorsun zaten amk evine, ne ararsın ne sorarsın. hayatım hakkında en ufak bir fikrin yok, neyin peşindesin?
kimse de demiyor ki manita var mı manita?
okula neyle gidiyon şimdi sen metroyla mı ?
dur şimdi ne okuyodun sen?
- ııııı
+ hayırdır teyze
- hadi hadi
+ ne oldu ki
- seni gidi seni
+ ne oluyor teyze
-manita diyorum
+ha yok ya
- nası yok vardır vardır söyle adını hadi
+ teyze yok dıyom adını soruyon
- tamam üstelemiyorum. sarışın mı
+ya teyze bi sktr git lan.
büro açtığınızı duyan misafirlerin "çalışanın var mı?" sorusu.
-he var holding açtık para sıçmaya başladık açar açmaz, buyrun ihtiyacınız varsa size de sıçalım biraz. diye geçer akıldan ama dışa vurulamaz.
"Kıyafetlerini nereden aldın ? Fiyatı ne kadar ?" gözün mü kaldı? Sanane be sanane!
-bitti mi okul?
+ bitmedi, inat ettim, bitirmiyorum. size inat! *
saçların neden bu kadar uzun? bu soruyu da duydum ya bu yıl, ölsem de gam yemem. sanane be diyemedim tabi. bele kadar saç anormal sanki artık kimsenin uzun saçı yokmuş kısa geziyorlarmış, herkes de pür dikkat susup dinledi devlet meselesi sanki. bayram muhabbetleri kadar boş bir muhabbet olamaz.
- okulu bitirince ne olucan sen şimdi?

radyo televizyon sinema okuyan ben alıştım artık da mimarlık öğrencilerine falan da soruyorlar. lan gidin.
aaa siz mi geldiniz.
-yok aq biz degil halamlar geldi.
kaç kilo et düştü.
aaa öyle mi bize 40 kg et düştü.
Diplomayı yeni almışım 1 hafta bile olmamış iş işini ne yaptın diye soran misafire.

Bir şey yapmıyorum evde oturuyorum dedim

Kadın da yani dizini büküp annenle oturuyorsun dedi

He amk aynen öyle yapıyorum dedim amk demedim ama aynısı söyledim

(şimdi ben iktisat mezunuyum bankaları istiyorum şirketlere de girebilirim ama onu istesem zaten işletme okurdum birde bizim bölümlerde devlet veya banka istiyorsan ya kpss ya da bankaların sınav açmasını beklersin ha diye işe giremezsin onun içinde evde oturup ders çalışıp hazırlanırsın fakat ben bunları anlatmak yerine ne düşündüğün çok da umurumda deyip o cevabı verdim. Kendisine daha önce kızıyla ilgili soru sorduğumda sert bir şekilde Aysu şöyle yapıyor demişti ben de içimde tamam senin çocuk başarısız onun hakkında çok konuşmayı sevmiyorum deyip susmuştum kızı modayla ilgili 2 yıllık okumuştu özel üniversite öğrencisi olarak tabii.(parayla)
- hadi hadi vardır senin sevgilin baban var diye mi söylemiyon.
* yok teyze ben istemiyorum zaten
- peki kaça geçtin
* söylemiştim teyze
- ters cevap mı veriyosun ver 20 lirayı geri
* buyrun *
"görüştüğün biri var mı?" *
her seferinde de "ohooo" diye yanıtlanır. "eh heh heh hehheee, bu çok fena hee" denilir cevaben.
e amk onlarca insanla gürüşüyoruz sıradan bir günde dahi, nabalım yani.
hemen zampara bu hemen hemen.