bugün

adam olacak çocuk adında şimdiye kadar yapılmış en mükemmel tv programını yapan sanatçımızdır kendisi. nur içinde yatsın.
gesi bağlarını fena yorumlamış olan rahmetli sanatçımız.

çok özlüyorum be barış abi.

Bu kaos günlerinde sesin huzur veriyor.

http://www.youtube.com/watch?v=VqEVeRjGVH0
en temel ifadesi ile, "güzel insan".
ağlayarak dinlediğim tek şarkıcıdır barış manço, her şarkısında sesi içime işler. duygusuz bir öküz olan beni bilen haykıra haykıra ağlatabilen, unuttuğumu düşünüp, üzülmediğimi düşünüp kendimi kandırdığım, hatırlamamaya çalıştığım şeyleri yüzüme çarpandır barış manço. belki de hiçbir zaman göremeyeceğim, sarılamayacağımdır da aynı zamanda. ama o hep benimle, o hep benim barış abim, o hep benim en sevdiğim, kalbimde yaşattığım. onun konserine gidememiş olmak, gidemeyecek olmak içimi acıtır ölene kadar, rahat uyu barış abi...
modern dünyanın sıradışı bir ozanıydı, ruhu şad olsun. şarkıları hala ağzımızda...
her gün dinlenecek bir şarkısı insanda kan yapar.
27'ler klübüne katılmak için erken yaşta ölüme gittiğine inandığım pop şarkıcısı.
görsel
öldüğü zaman ailemden birisi ölmüş gibi hissettiğim, saatlerce ağladığım, her şarkısında bir mesaj barındıran ve her zaman doğrudan yana olan güzide sanatçımızdır.
teoman'ın bir önceki hayatındaki hali gibi barış manço.
dün gece rüyamda gördüğüm, sabah akşam dinlediğim, deli gibi özlediğim, vakti zamanında kaçırdığım her konseri için kendime küfürler ettiğim, büyük insan. rüyamda alakasız bir düğündeydim, barış abi hemen karşımdaydı, saçları kısacıktı, 150 lira almıştı, şarkısını söylüyordu, üzüldüm be abi...
teoman'ın uzaktan yakından kalitesine ulaşamayacağı, teoman ile aynı cümlede benzetilmesi ve ya karşılaştırılması bile kendisine hakaret olacak olan modern çağ halk ozanı.
bayram sabahı hatırlanmaması mümkün olmayan insan.
özledik yahu.
her bayram sabahı dilime dolanan şarkısıyle hatırlanasıdır . ne güzel şarkıdır öyle .

http://fizy.com/tr#s/1nmp4e
(bkz: dönence)
(bkz: bugün bayram erken kalkın çocuklar)
Progresif rockın bence en güzel şarkısı olan gülpembe şarkısını söyleyen hayran olduğum kişiliktir, örnek alınacak nadir sanatçılardandır.
Bayramı en güzel anlatan sanatçımızdır.
Bugün bayram erken kalkın çocuklar.
sadece müzikle sınırlandırılmaması gereken insandır.
barış, bağarış.. o insanlığa çocukların gözlerinden bakabilen bir insandı.
çocukları sömüren merhum tv şeysi.
Buyuk sanatci.
(bkz: Kol düğmeleri)
gerçek adı:tosun yusuf mehmet barış manço
http://magazin.milliyet.c....2011/1472768/default.htm
tabiki büyük sanatçı kendini,herşeyini şarkılarına çocuklara harcamış büyük üstad. buraya kadar herşey tamam ama bazı arkadaşlar çocukluklarında tanımadığı ya da izlemediği büyük üstadı çok izlemiş, barış mançosuz asla v.s gibi triplere girmesini anlamıyorum.

anlamadım yapmacık mı olalım ?
ölüm yıldönümünde sosyal medya da herkesin profil resmi barış manço yapması veya şarkılarından paylaşması çok samimiyet barındırmıyor.

edit : bütün çabam bu.

edit : "a" de bakayım.
ne zaman adını yada bir şarkısını duysam, ağzımdan allah rahmet eylesin sözleri dökülen insan. sanatçı. öldüğünde nasıl da ağlamıştım.