bugün

yurdum ögrencisi 2 çesittir. ya milliyetçidir yada anarsik. baska alternatif yok. etiketlemek gayet basit. bu garibim tepki koyduguna göre anarsik sinifina giriyor. hemen hapse atilmali uzun süre orda tutulmali. uslanmazsa hemen asilmali. sanki zaman geriye gidiyormus gibi bir his var içimde. sonumuz hayrolsun.
10 numara bir harekettir.
recep akdağ adlı egosu gereksiz yere tavan yapmış milletvekili adayının elini sıkmayan gence reva gördüğü hareket.

kendisini oyuna muhtaç olduğu insanların ağası paşası bu beyefendi meclise girecek mi bu dakikadan sonra çok merak ediyorum açıkçası. tamam burada yazıyoruz ediyoruz ama asıl yapılması gerekeni yapılması gereken yerde yapabilecek miyiz?

bu bey meclise giremezse belki o hapise attırdığı gencin elini eteğini öper özür dilemek için.

o tayfa demokrasi yerine kısasa kısastan anlar zaten.
iktidar olanın kendisini tanrı gibi görmesi ve gücünü sömüre sömüre herkese gösterme isteğiyle bağdaşabilecek bir davranıştır. onlara göre bırakın ellerini sıkmayı ayaklarını öpmemeiz gerekir. insanların iç dengesi çok hassastır, biraz bozulunca bir daha düzelmesi imkansızdır. saltanat kaldrıldı yahu kimse beni kimsenin elini sıkmaya zorlayamaz. saygı pazardan alınan veya ünvanla gelen bir şey değildir. saygı hakedilir.
(bkz: şerefü l mekan bi l mekin)
devlet görevlilerine vatan haini denmesi suçtur. hakÂrete, sövmeye girer. her ne kadar vatan haini olduklarına inanılsa da, bunu ulu orta yerde söylemek kişinin başına dert açabilir.
bu duruma örnek olmuş bir olaydır.

akp demokrasisi nedir diyenler için aynı bu tarzda yaşanmış bir başka örnek ise;
rte kişisinin "lan, ananı al git buradan" dediği çiftçi, "kamu görevlisine hakâretten" gözaltına alınıp serbest bırakılmıştır.

küfrü yiyen çiftçi, suçlanan gene çiftçi...

bu olayları, bu iktidÂrı görükçe insanın requiem for a dream'in sonundaki gibi cenin pozisyonunda uykuya dalıp bir daha uyanmaması geliyor.
devlet adamına müslüman -türk geleneğindeki, ki bu geleneğin kalesinde, mert ve cömert insanların yurdunda, eruzurum'da, hakettiği saygıyı esirgeyen, ki bu esirgemedede hakkı vardır oldukça, ama ifade şekli yanlış olan kahraman genç. ve bu kahraman gencin, hemşehrisinin bu aşırı davranışını kanının deli akmasına veripte olayı kapatmayan bir siyasetçi. kırın erzurum'un kalbini. izmir'e nazire yapacağım diye gelirsiniz yine erzurum'a.
linkte verilen haber okununca el sıkmama ile değil, hakaret etme ile alakalı olduğu anlaşılan durumdur.
kendisini birşey sanan gencin medyatik olmak için yaptığı olaydır.

(bu tür tepkileri vermek ve medyamızın bu konulara olan duyarlılığı sayesinde konu bambaşka yerlerden başka yerlere geliyor durumu iyi inceleyip ondan sonra kara vermek gerekir. şahsi fikirlerimizin kölesi olup gelişen olayları bunlara göre değerlendirilmeyelim.)
bir bakanı oturarak karşılamak tutuklanma sebebi ise bu ülkede o zaman hepimiz durmuş şahiniz ya da ben durmuş şahinim.
sayın bakanın ya da o gençlerin; ideolojileri, sosyokültürel düzeyleri ya da falan filanları ne olursa olsun yapılan insanlık suçudur.
kendisini çok şey sanan gence, belinde silah olan güneş gözlüklü takım elbiseli birilerinin gelip, "kalk bakan geliyor", "beyfendi kalkar mısınız bakan bey gelecek" gibi baskılar kurmasının ardından gerçekleşen olayın sonucudur.

vatan haini mi? az bile. devlet düşmanı devlet!

kaldıramıyorsan içeri attıracaksın güzelim. şikidim şikidim. banu alkan'ım.
milliyet'e göre durmuş şahin "Bunlar devlet haini. Ben bunlar için ayağa kalkmam" demiş.
kanaltürk'e göre ise hain kelimesini kullanan bakanmış: "Sen bana vatan haini mi demek istiyorsun. Vatan haini sensin. Senin anan vatan haini, baban vatan haini"

bu arada başlık ayrı bir olay: belirtildiği gibi el sıkılmamasından değil, hakaretten dolayı bir tutuklama söz konusu.

(bkz: objektif yaklaşmak)
düşünce ifadesi suçunun en abes versiyonu için yapılan bir tutuk-almadır.

vakti zamanının doğu almanya'sında görülüyordu benzer şeyler. nasyonel sosyalist zamanlara hiç girmiyorum, girsem çıkamam.
patagonya'da gerçekleşmiş hadisedir.

açlık ve sefalet bakanının elini sıkmayan hoko muko, bakana kokoko muko samara! dediği için tutuklandı.

işkence edilmesinden şüphe ediliyor. hoko muko'nun arkadaşları ako meko ve kolo uro şaşkın.
kendisini bir herze sanan bakanla,yine kendisini bir herze sanan vatandaşın atışması sonucu hop güm petete kürt memet kodese olayı.
bir türkiye karikatürü.

yaşar yaşamaz halt edecek bu gidişle.
o makama bakanım diye çıkan birinin saygıyı alması gerektiğinden bihaber olduğunu gösterir.sayın bakan: saygı istenmez saygı elde edelir.sanırım bu akp'nin kanına işlemiş bir durumdur hiç bir zaman bu tür olayları hazmedemezler.balık baştan kokar lafının gediğine oturduğu andır.sn.(!) başbakan bile karikatür denen bir sanattan haberi olmadığı için çizerleri utanmazca mahkemeye vermekte gecikmemiştir.ananı da al git deyip sonra da o mağdur çiftçinin mahkemeye çıkmasına göz yuman birinden ne beklenirdi zaten bu da ayrı bir durum tabi.

-milletvekili adayları sn.özlem hn.ise , okan bayülgen'in programında soyadı ile hitap edilmedği o ilk ânı gözünüzün önüne getirin ,bas bas bana saygı gösterin ben milletvekiliyim demiştir sanki, saygı soyadı telaffuzu ile ilgiliymiş gibi ve ağzının payını almıştır.

-bu son olay ise bardağı taşırmıştır.benim esas düşündüğüm ise bu gence şimdi cezaevinde acaba hangi işkenceler üzerinde tatbik uygulanıyor ?

-bu mudur akp'nin biz her türlü görüşe açığız diye orada burada bağırması,ayrıca o yarma gibi korumalarla saygı toplamak gözümüzdeki imajlarını hiç bir zaman düzeltemez.

-son sözüm ise hâlâ bu zavallı adamların Türkiye Cumhuriyeti yönetiminin başında olmasına sevinen onlarla gurur duyanlara.onları da Allah'a havale etmekten başka çare yok.
egitim sisteminden nasiplenmemis gençtir. zira okulda çocuklara ne ögretilir: düsünme, sadece sana söyleneni yap. devlet büyügü gelince ayaga firla, saril elini öp, yagla, agam pasam yap. çünkü adet böyle. bu gencimiz orda düsünmüs, saygi duymadigim, haz etmedigim birisi diye aklindan geçirmis ve düsünceleri dogrultusunda hareket etmis. hapse atilmasi yetmez, zincire vurup hücreye atilmasi lazim.
nerde düsünce özgürlügü dedirtiren olay.
(bkz: yok artık daha neler)
böylesi sadece türkiye' de olur diye düşünmelere daldırtan olay.

onlar bizim bakanlarımız. ne uzatırlasa tutmalıyız!
tokaşlamadığı için hakaret suçu işlediği sayılmış ve tutuklanmıştır. ne güzel de kılıfı bulduk. helal olsun biz kimiz ki onlarla tokalaşmama lüksüne sahibiz. insanımız azcık da empati yapmayı öğrense kim bilir nasıl bir ülke olacak burası..
(bkz: kral çıplak hatta götü görünüyor)
ilginç olan, bakancağızın olayı hemen "vatan hainliği" yönünde hakaret boyutuna çekmiş olmasıdır. bilinçaltlarıyla sorunlu bu tipler, kendi iplerini kestiklerinin farkında olmasalar da, bilinçaltlarında birşeyler senaryosunu kuruyor demektir bu.

fakat şöyle bir ayrıntı da var, kurduğu cümlelerin kalitesi ramazan davulcularının mani kalitesinden geri kalan başbakanın bakanı da elbette taş atınca sıçrayan çirkefe benzeyecektir.

tokludan domuz türemezmiş. bir atasözü bu.

götü görünen krala not: zaman kötü.**
http://www.kanaldhaber.co...aberid=51826&catid=32 haberi ile 2 yıl hapse çaptırılan densiz genç.
ak türkiyede ki ak demokrasi anlayışı.
nazi almanyasında ise hitler demokrasisi vardı.
arada artık pek fark görünmüyor.
bölücülerin elini sıkanlara tebrikler yağar; ama bakanın elini sıkmayan öğrenciye ise hapis cezası.

ve hala bu partiyi, adamları destekleyen cahil ve zavallı zihniyet mevzut.
hatta bunu eksileyecek akp'yi savunmaya programlanmış ak beyinler ve cemaatçi robotlarda çıkacaktır.
ne de olsa onlar vatandaştan öte aciz birer kul.
secde edin lan.