bugün

Az once olandir. Şoklar icindeyim.
Arkadaş neden böyle birşey yaptı, siyasal açıdan teknik bir açıklama yapabilecek var mı?

Bilgi istiyorum bilgi.
Dolar 3.5 lira artık.
güzel bir şekilde ayarı vermiştir. evet.
benim ev halkını komple dumur edip bugta bırakmıştır.
(bkz: fazla gurur göte vurur)

Back to back : e söylemiştik.
erken seçime gitmek içindir.
yanlış anlaşılmıştır. akp çözüm sürecinden vazgeçerse olabilir demeye getirmiştir.
Cok net bir bicimde "diger partiler yapsin. Yapmiyorlarsa erken secim olsun" demistir.
Erken secim resti pek cekmedi bence. Diger alternatifler olmadii, tek alternatif akp, mhp demeye getirmistir.
Olmazsa ötekiler hic olmaz, erken secime git demistir.
Benim yorumlamam bu.
Türkiye nın bütçesının bır secımı daha kaldıramayacagını bırılerı soylese ona keske.
chp'ye niye kapıyı kapatıyor onu çözemedim. erken seçime gidilirse sonucun ters yönde değişmesi demek başkanlık demek bu kumarı oynamaya değer mi ?
Yapabileceği en mantıklı işi yapmıştır. Durmadan allah kitap diyerek yandaş toplayan akp, koalisyonda da mhp seçmenini rahatça kandırabilirdi. Koalisyona bir tane sol partinin katılmasının şart olduğunu fark etmiş ve doğru bir adım atmıştır.
Hukumeti kurma görevini ak partiye kilitleyip bombayı ellerinde patlatmak için yapılmış harekettir. Hepimiz biliyoruz ki ülke ciddi bir ekonomik krizin eşiğinde, bende parti başkanı olsam batacağı belli olan bir geminin dümenine geçip o sorumluluğa ortak olmazdım.
Kapatmış değildir ara satırlarda Davutoğlu nun duruşunu belirtmiştir. Neyse Yarınki piyasa aÇılışı durumu gösterir. HiÇ bir şey olmamış gibi olursa sorun yok ama dolar ve euro alev alırsa erken seÇimde AKP yüzde 50 ine geri kavuşur. Onun iÇin hdp , CHP veya MHP den birinin denetleyici ve baskı unsuru olarak AKP ile koalisyonu iyi olur. ÜÇünün bir arada koalisyonu imkansız görünüyor ( hdp-CHP-MHP). SonuÇlar Çok güzel doğru kullanılırsa herkes daha mutlu olacak.
Cnn Türk'te levent Gültekin fena geçiriyor şu anda Bahçeli'ye.
kapıyı kapatmamış, bilakis ardına kadar açık bırakmıştır.

ne demek istediğini anlayan anladı zaten.

o çözüm süreci rafa kalkacak, mhp aksi takdirde masaya falan oturmaz...
Siyasi hayatında ilk defa doğru birşey yapmış.1999 dsp-anap-mhp koalisyonu hafızalarda taptaze.
ve koalisyon sonrası mhp nin 2002 de baraj altında kalması iyi ders olmuş.
siyasal açıdan teknik açıklama bekleyenler son 13 yıla baksın.

mhp bu ihaleyi üstüne almaz 99 dan yaşananlar bize ders olmuştur. makamda mevkide gözü yok ülkücülerin bizim derdimiz memleket meselesi. chp ve akp bu koalisyonun tek olurudur biz değil. 1990 lı yıllarda "kürtlere statü verilebilir" diyen chp ile bugün ki akp arasına en ufak fark yoktur. buyursunlar statü versinler kardeşlerine artık özerklik mi olur başka bir şey mi orasını bilemem. ancak bu ihaleye girmeyiz biz işimiz olmaz.

onursuz bir biçimde hükümette yer almaktansa onurumuzla hükumet dışında kalırız bu kadar net işte.

türk siyasetinin iki akbabası chp ve akp küçük kardeşleri hdp ile ne yapabiliyorlarsa yapsınlar. biz siyaseti sokakta da yapmasını biliriz.
sebepleri sunlardir

1)uclu koalisyona girmem cunku hdp var
2) akp ile koalisyona giremem cunku olursa eger saglam bir kemik oy kaybeder.
3) eger erken secim olursa hdp oyu dusebilir.
Siz nerenizle dinlediniz bu adamı ya. Adam can cekismekte olan akpye hayat öpücüğü verdi resmen.
Ben henüz muhalefeti becemeriyorum ki iktidar benim neyime demek istemiştir.
onu neresinden anladınız amk diye şoka sokan başlık.
adam o kadar açık ve politik konuştu ki her şey olabilir, he olmadı mı o zaman erken seçime gideriz dedi.
mhpnin koalisyonu dış guclerdir arkasında ABD olmasa %17 alacağını sanmıyorum en fazla 5.
Dursa sabretse sabahi beklese belki RTE gece operasyonu yapacak, AKP'de yer yerinden oynayacak, dengeler değişecek. Şimdi malum şahıs ellerini ovusturarak sabahi bekliyor "ben size demedim mi bu adamlarla olmaz bu iş" demek için.

Verdiğim oya hiç bu kadar erken pişman olmamıştım