bugün

yazılarının satır aralarına güzel aforizmalar sıkıştıran yazar, çizer.
siyasi görüşünü sertçe dile getiren, yazdığı-çizdiği köşeleriyle de genelde komik olmayan ama insanın düşünmesini sağlayan, insana bambaşka duygular yükleyen zaat. aslında komik şeyler üretir, 'genelde komik olmayan' dedim ama aslında kendine has mizahı vardır ve bunu yeni nesil okur tayfası anlayamaz.
yalnız kendisinin türban hakkında ne düşündüğünü tam çözebilmiş değilim. bazen yerer, bazen de savunur. elbette sol izlenimi veren birisi ama türban konusundaki görüşlerini anlamış değilim. ama şunu biliyorum ki kendisi türban fetişistidir.
not: çok hatun kaldırmış duyduğuma göre*. ayrıca uğraşıyor da bunun için biliyorum.
her boka karşıymış gibi davranıp farklı olmaya çalışan, akşamları facebook'un başına oturup saatlerce saçmalayan adam.
Adanalı ve en iyi yaptığı şey çizmek. Çizgileri arş-ı ala'ya ulaşmış ultra kişilik. Ama bazen yalandan yere yazdığını düşünüyorum. gece yazıyo sabah oynuyo hesabı. haftanın bir çok akşamı taksim'de ki leman kültürde elinde rakısıyla görebiliriz bu şahsiyeti. Bazı anlarda gerçekten ilginç hikayelerde çıkarabiliyor. ama %90 boş.
deniz kenarında yaşamak matah bişey olsaydı tüm akıl erbapları oralara doluşurdu..sahilde zavallı organik tarım çalışmaları..bi de geceleri uyurken rüyaların hammadesinini çözme çaresizlikleri..bu kadarcık işte deniz..gerisi boş.

durum güncellemesi ile beni benden alan yaşam koçum.
bugünkü karikatüründe yardırmıştır.

yataklar lazım buz gibi!
birşey lazım muz gibi!!
ben tekila sen de limon...
yala beni tuz gibi!

(bkz: bencil boysal)
kendisinin köşesinin okunmasına gerek olmayan leman ve lemanyak çizeri.

son 10 yılda çizdiği şeyleri özetliyorum:

-2000'lerin başlarında katıldığı tekno partiler ve bu partilerde gözlemlediği ilginç olaylar
-kendisinin başından geçen geçen gene sevişiyorum temalı seks hikayeleri
-2000'lerin başlarında katıldığı tekno partiler ve bu partilerde gözlemlediği ilginç olaylar
-tanıdığı insanların başından geçen biz her gün sevişiyoruz zaten temalı seks hikayeleri
-"öyle olduğu söylenir", "böyle olduğuna inanılır" şeklindeki ifadeleriyle poposundan uyduruğu, daha sonraki yıllarda "şöyle olduğu herkes tarafından bilinen" şeklindeki ifadeleriyle kendisinin de inandığını göz önüne seren osmanlı hikayeleri
-genellikle cihangirde yaşanan, herkesin bir şekilde seviştiği, "özgürüz biz yeaa" temalı seks hikayeleri

evet tekno partileri üç kere yazdım çünkü her ayki köşesinde en az üç farklı anısını çiziyor bu konuda.

-işbu entry tamamen gerçekleri yansıtmakta olup, entry sahibinin kişisel görüşlerini içermemektedir. gerçekten.

edit: yazim hatasi.
face hesabı gerçektir yani öyle dedi büşra filminde doğru yol izleyip objektif yaklaşmıştır.
pişmaniye olmuş olmasına rağmen hala karı kız peşinde koşan, facebooktan kız düşürme! meraklısı adam.
bir zamanlar l-manyak'ta okumadan geçemeyeceğim karikatüristti.

osmanlı dönemi işkence yöntemleri hakkındaki çizimlerini unutamıyorum.
HER leman yazarı gibi, adamdır!
ıslak köpek üstadı, yeni nesil civcivlerin tırnağını değdiremeyeceği yazar, çizer.
Leman ve lemanyak'ın mihenk taşlarından olan çizer kişi. Aynı zamanda karşı komşum, yaşıtım ve ne kadar kendimi tutsam da beni röntgencilige teşebbüs ettirendir.
Hayır gay değilim. Zaten bahadır pek seksi sayılmaz. Ama apartmanına belirli aralıklarla girerken gördüğüm ve bir yerden tanıdık geldiği halde bir türlü çıkartamadığım afetimsi yaratığa Vurgunum ve kendisiyle bir alakası olup olmadığı konusunda meraktayım. Eğer varsa şanslı bir hergele. Yoksa o bayan Komşum mu? Var mıyım yok muyum? Neler oluyor?
Hayır sapık değilim. Evet işsizim ve hobim camdan bakmak.
Bahadır kızıl seninse bana sinyal gönder. Yoksa atağa geçiyom.
Edit: buldum.
Zamanında secret life of bahadır boysal ve ıslak köpek köşelerini okuduğum karikatürist bir acayip adam.
Çizgileri aşmış karikatürist. Ressam olabilecekken kara mizahı seçmiştir. Bi ton sallamalara karşın Facebook'ta yazdıklarının altına yorumlarla yavşayan hatunlara söylenenin aksine cool davranır. En fena huyu, bir sürü yorum yapıldıktan sonra yazdıklarını silmesidir.. Şey gibi kalırsınız.. Şu günlerde Manyak ismini alan l-manyak ile uğraşıyor.. Dergi konsept değiştirmiş birazcık..
Reis yine döktürmüş.
görsel