bugün

kaz tüyünden olan hafif bir tapu vardır. oynamak için hiçbir spora yeteneğin olmaması veya inek olmak gibi birşey yoktur. hiçbir spora yeteneği olmayan oynayamaz zaten. son derece keyifli bir oyundur.

- topumuzun kız olduğunu nerden anlıycaz ?
- nerden...
- eteği var. *
salon hokeyi gibi. Buz hokeyi varken çıkıp salonda iki sopa sallamak misali bu da dandirik bir şey. Buz hokeyi dedim de, kocaeli'de her profiline maç fotosu koyup, "hokeyciyim ben ehehe" diyen gay'ler mevcuttu. Bu sporda bile böyleleri varmış. Çok üzüldüm.
biraz yavaş bir oyun, tezcanlar uzak durmalı.
uzaktan bir iki görmüş, düz bir atışla denemiş bilgisizlerin hakkında entrymsiler girdiği spor dalıdır. bu sporun kurallarını, inceliklerini öğrendikten sonra oynaması büyük zevk veren bir spor haline gelir. yoksa o sana atsın, sen ona at, düz bir rotada mantar gidip gelsin, olayını yapabilmiş yeteneksizler ya da acemiler tarafından ezilsin diye çıkmış bir spor değil.
tenisi çağrıştıran spor.
ırakta bulunduğu da, söylenmektedir. kendilerine ne kadar yaşayacaklarını soran müşterilerine verecek yanıt türetmek isteyen medyumlarca bulunmuştur. mentaliteye göre; atılan top ne kadar uzağa gider ise; şahsın yaşamının da, o denli uzun olacağına inanılırmış.
çok eğlenceli bir spordur. esneklik gerektirir. ilkokulda kursuna başlamıştım, türkiye badminton federasyonu * etiketli ilk raketimi ve topumu hocam hediye ettiğinde attığım çığlığı dün gibi hatırlarım. hem fazla yorulmazsınız, hem de eğlenirsiniz. tenise başlamayı düşünüyorsanız önce badmintondan başlayabilirsiniz.
tarihi çok eski bir oyundur. çok yüksek kondisyon ve esneklik gerektirir. yavaş, hızlı, çok hızlı toplar ile oynanabilir. kendisiyle ilk tanışmam 2012 yılında vuku buldu. neredeyse tüm sporları orta ve üstü derecede icra eden isveç vatandaşlarına karşı daha bir galibiyetim olmasa da emin adımlarla ilerliyorum.
gıcık bir oyunmuş gibi görünse de izlemeye ve oynamaya * başlayınca kendinizi kurtaramıyosunuz.
Göze başta çok saçma görünüp izledikçe büyük keyif veren oyun. Tüylü bir top, ortada voleybol filesi, garip raketler... zekanın ve tekniğin çok ön planda olması bu oyunu daha zevkle izlenir hale getiriyor.

Hemen eurosport'u açarsanız olimpiyat oyunlarında çin-hindistan karşılaşmasını izleyebilirsiniz.
bir ankara şarkısıdır.

(bkz: ama benim adım badminton)
farklı , oynaması keyifli gelen ama becerilemeyen oyun.
Milli Takım antrenörü Murat Sönmez hocamızın her yıl erzincandan yetiştirdiği sporcular önce türkiye derecesi sonra da avrupa derecelere koşuyor.

http://www.erzincanhaber....r-yunanistana-gidiyor.htm
ilk olarak "Bedmintın" diye okunsa da Türkçe okunuşu "Badminton"dur.
boyun ağrıtan spor, japonlar gerçekten çok iyiler.
tenis ve voleybolu beceremeyenlerin badminton konusunda başarılı olacaklarını garanti ediyorum.
aşırı zevkli spor faaliyeti. Gelişim çağındaki gençlere şiddetle tavsiye edilir...
voleybol,tenis oynayamayanlar için alternatif spor dalı. pek de eğlenceli.

ısınma hareketleri yapılmadan oyuna bodoslama başlandığı takdirde felaket derecede el-bilek ağrısı gibi bir etki bırakıyor. bilginize.
fakir tenisi olarak tanımlandığını işittiğim zevkli oyun.
oldukça eglenceli bir oyundur. stres atmaya birebirdir.
özellikle uzak doğu ülkelerinin, çok başarılı olduğu spor dalı.
Ben bunu ingiltere 3. Lig ekibi saniyordum megersem basli basina spormus.

not : yorar deli gibi.
Çok sempatik bir spordur. Lisede keşfettim. O kadar sevdim ki hocam bana raket ve kuş hediye etmişti. Hala saklarım.
ilkokulda erkekler futbol oynarken kızlarla bunu oynayan tipler vardı..

Çok cins çocuklardı.
Topunu hiçbir yerde bulamadığım spor dalı. Bilgisi olan yardım edebilir mi?
vay be herkesin içindeki badminton aşkını depleştirmişim bir yazar.