bugün

(bkz: dunya ahiret bacimsin uzayda gorsem hic affetmem)
(bkz: bacımsın)
http://www.youtube.com/watch?v=R5BcFL6iZV4
yukardeki videonun çok iyi açıkladığını düşündüğüm kelime.
" hemşire" sözcüğü yerine kullanılması gereken türkçe sözcük.
bende olmadığını düşündüğüm her an sevindiğim kelime.
bazı yörelerde "kız bacı" şeklinde saçma bir şekilde geçen kelime.
ekşi sözlük'teki başlığına entry girilemeyen şey.
hiç sevmediğim nedense ısınamadığım bir kelime. aklıma şalvarlı tipleri getiriyor. ne gerek var sırnaşıklğa allaasen.
ba alıp satan.
(bkz: kız kardeş)
bir insanın kız kardeşi.
(bkz: ba)
'bugün bacım yarın ihtiyacım' mantığıyla hareket edenleri de gördükten sonra kullanmaktan çekindiğim kelime.
1) kız kardeş.

2) hızlı gazetecinin en çarpıcı maceralarından birinin adı. okunması tavsiye edilecek bir maceradır.

--spoiler--
genç yaşta hapse düşen ve uzun bir süre sonra hapisten çıkan solcu bir kızın normal yaşama ve değişen türkiye'ye adapte olma çabalarını ele alır. bunu yaparken bir yandan solcu gençliğin 1980lerdeki dramını, bir yandan işkence sorununu, bir yandan devrimci politika içinde olan bir genç kızın kadın hakları ve kendi özel hayatını yaşamak konularındaki kafa karışıklıklarını başarıyla ele alır. solcu gençliğe sempatiyle yaklaşmakla birlikte özellikle militan solcu gençlere ciddi eleştiriler de yapar. maceranın kahramanı kıza yoldaşlarınca hep "bacı" diye hitap edildiğinden kızın adını bile uzun süre sonra öğreniriz.
--spoiler--
sevgili gözüyle bakılmayan kadın. kardeşim gibidir manasında.
geçenlerde arkadaşın biri hayatının hatasını yapmış ve çok içkiliyken bir hayat kadınıyla beraber olmuş arkadaşlarının gazıyla. onca vuruştuktan sonra birer sigara yakıp konuşmuşlar biraz, bizim arkadaş şu an yaşadığı şeyin bir ilk olduğunu ve çok pişman olduğunu söylediğinde, kadın da ben de çok mu memnunum diye başlamış derdini açmaya. küçük bir çocuğu varmış, sıkıntılarını anlatmış. bizim arkadaş da omzuna dokunmuş kadının : "üzülme bacım..."
bi anlattı önce bir dumur oldum seks için para verecek, hem de kendini istemeden sadece para için bedenini satan birine verecek bir adam değildir yakıştıramadım, inanamadım. sonra dilim çözüldü: oha, dedim. oha aq iki dk önce delirmişçesine sik sonra üzülme bacım de! ...
bu da böyle bir anımdır işte...
en çok kufur edilen tapılası varlık
(bkz: bacını sikerim)
görsel
Şirin bir sevgi kelimesi. Fakat sadece kızlara denir. Benim bir sürü BACIM var mesela.
(bkz: abla)
(bkz: kız kardeş)
hızlı gazeteci'nin mutlaka okunması gereken unutulmaz maceralarından biri.

https://www.google.com/se...280&bih=913&dpr=1
kız kardeş.
Aydınlandım, ben aydınlandım herkes aydınlansın, arkadaşlar gelin.

Bir de kan bağı olmayan bacılar vardır ki, onlar her zaman bacınızdır. Maddi ve manevi bir olursunuz. Sağolsunlar birkaç tane var.