bugün

kiz arkadasla yalniz kalip ozel anlar paylasmak adina gidilebilecek en yanlis film. zira aglayan kizi teselli etmek gerekmektedir ve tek bir opucuk dahi kondurulamaz o bal dudaklara.

edit: feci tepki cekiyor bu entry. sebebini anlamak icin kollari sivadim, cali$malara ba$ladim. tepki almasinin sebebi filmin duygusal yonunun fena halde co$mu$ olmasi. mesela ayni entrynin bir benzeri gora filmi icin yazilsaydi boyle bir tepki gelmeyecekti. ha bir de farz-i misal durumlar yaratilabiliyor entrylerde canlar, en altta ne diyor bak, "yazanlarin hepsi yalan", ha bi de "soguk iciniz" diyor ama sevi$tikten sonra tavsiye etmem, ilitin oyle icin.
filmden çıkana "nasıldı" yerine "ağladın mı" sorusunun sorulduğu film.
ağlamayacağım diye kendimi kasıp, bittiğinde yutkunmakta zorluk çektiğim filmdir.
muhtesem bir yapıt.
özeLLikLe gecenin bir yarısı cinemaya gitmişseniz..
ve fiLmdeki gibi babanızLa böyLe bir iLişkiniz varsa gözyaşLarınızı engeLLemek eLinizde oLmuyor...
su oLup akıyor...
fiLmden sonra birbirine yaşLı gözLerLe bakan izLeyiciLer...
can dündarın fiLm gösterimdeyken gazatesinde fiLmLe iLgiLi yazdığı yazı biLe gözyasLarınızın akmasına neden oLur...
"Filler, ecel yaklaştığında akıl almaz bir içgüdüyle mezarlığa yürür ve orada, atalarının kemikleri arasında, kaçınılmaz sonu beklermiş"
"Ecele yaklaşan fillerin kemikten bir mezarlıkta tevekkülle ölümü beklemesini anlıyor da insan; bir işkence seansında ciğeri kanatılan babaların oğullarınca gömülmesine, bir lanet hastalıkta beyni tümörlenen oğulların babalarınca defnedilmesine akıl erdiremiyor."
bende çağan ırmağa devam projesi götürme isteği uyandıran film."dedem ve torunum"*yinede güzel olacağını düşünüyorum mustafa hakkında herşeyden sonra çağan ırmaktan aynı güzellikte bir film bekliyoruz.
muhtesem bi yapım...aradaki geçişler cok ii oturtulmuş-bir bakıyosunuz aglıyorsunuz bir bakıyorsunuz guluyosunuz...baba kavramına baska anlamlar yukleyen insanları, derinden sarsacak bir film..'ben ne gidebildim ne de kalabildim'hayatınızda bazı degişiklikler olabilir...
baba veya oğul olmanın anlamını en güzel anlatan film.
Bir seansta sinemadaki sadece bir kişiyi ağlatmayı başaramayan film. * * *
oyunculuğun mükemmel oldugu zamanlarda izleyiciyi ne kadar etkilediğini birkez daha çok iyi anladığımız.. ben oyunculuk istiyorum kardesim efekt falan değil dememize sebep olan film
2 defa izlediğim halde -gerçekten- ağlayamadığım film..hayır , tamam hoş film ama o kadar abartı olmadığı kanaatindeyim ben.. ...
benim etkilendiğim asıl nokta ; bana taaaa buralardan ege köylerinin güzelim havasını , insanını , aksanını (özellikle hümeyra ) yaşatmış ve duyurmuş olmasıdır .. bu açıdan tebessümle izledim ve beğendim ama buralarda okuduğum kadar vurucu,etkileyici olduğunu düşünmüyorum ..
(bkz:
zevkler tartışılmaz tabi)
kullandığı şivenin ve oyunculuğun hakkını veren oyuncularla çekilmiş duygusal bir film.
Övgüye layık güzelim bir filmdir. Sinemadan cıkanlarin hic biri birbirinin yuzune bakamiyordu agladigi belli olmasinda rezil duruma dusmemek icin.
izledikten sonra, film sırasında kendımı aglamamak içiin kastıgımdan dolayı bogazımın düğüm düğüm oldugu film. filmden sonra kuaföre gittim adam hemen anladı bende bişiler oldugunu;
b:hayırdır neyin var.
g:abi sorma ya filme gittim .lanet olsun kastım kendımı şimdi böyle oldum ya.
b:hadi ya
g:walla öle oldu, tavsiyem gidersen kendını kasma ,sal gitsin yoksa böyle olursun sende.
gülerken ağlatan,ağlarken güldüren insanları psikolojik olarak zor duruma sokan izlenilesi film.oyunculuklar mükemmel.çetin tekindor,fikret kuşkan, hümeyra ve de gerçek adını bilmediğim filmin yıldızı "deniz" çok iyi performans göstermişlerdir.
film sırasında ve sonrasında ağlamadığım için vicdanen bir rahatsızlık duyup "acıklıydı ama ben neden ağlayamadım." diye üzülmeye başlamama neden olan filmdir. film sırasında "wahh yavruum! ühüühühü" diye sesler duymama neden olmuştur ve gerçekten hüzünlüdür.
Ağlamadığım için kız arkadaşımdan "sen insan değilsin" lafını işittiğim film.
fılmın ılk 5 dkası aglatmaya yeten,cetın tekındorun kollarını acıp oglunun gıtmesıne nasıl ızın verdıını kendı kendını sorgularken aglayıp hemen akabınde dıger oglunun hızını alamayıp tarlaya gırmesıyle guldugum harıka bır fılm...BU FILME MENDILSIZ GIRILMEZ!!!
(bkz: evanthia reboutsika)
kahkaha ve gözyaşını harmanlayan film
ağlatma ve güldürme eylemlerini yaşatabilen türk sineması için güzel ve de önemli bir yapıt...
evet güzel filmdi, evet diğer türk filmleriyle karşılaştırdığımızda son dönem anlat istanbul la beraber en beğendiğim filmlerden biridir ama ne biliyim bu filmde bana yavan gelen şeyler var, mesela çetin tekindorun üstünü çıkarıp oğlunun üstüne gelmesiyle devrilmesi filan çok saçma geldi bana, ya da filmin sonunu fazla uzattılar sanki, bi de çağan ırmak artık farklı bişiler de yapmalı, seksenler öncesinden farklı şeyler de çekmeli, bi de öyle görebilmeliyiz, yetenekli evet ama hep aynı konuyu işlersen ve aynı yöntemleri kullanırsan biraz o dönemleri sömürmeye dönüşür olay, naçizane fikrimdir.
kesinlikle büyük filmdir. herşeyden önce oradaki insanlar "gerçek"tir. küçük bir kasaba ya da şehirde yaşamış herkesin hayatından geçmiştir bu insanlar. bu filmi bir dönem filmi olarak da görmemek lazım. yani çemberimde gül oya ile aynı kategoride değildir esasen.
kankayla muhabbet sırasında beni kırıp geçiren* izlediğimde ise tüylerimi diken diken eden enfes çağan ırmak filmi...

- hacı sinemaya gidelim yaw
+ yok ki olm doğru düzgün bir film hangisine gideceğiz
- dur bir gazeteye bakayım ** buldum olm nefis filmler varmış
+ eee hangisine gidiyoruz
- hababam ve oğlum
+ o ne lan allah belanı versin senin
- hee şey babam ve oğlum ***
yazacak şey bulamadığım...düşünürken bile ağlama duygusu uyandırabilen bir film.
dvd/vcd'si satışa sunulmuş olan film.
mutlaka izlenmeli.