bugün

camdan sızan güneş gibi,
gökte yıldızlar gibi,
dolu hayatlar gibi,
sonsuz olması istenen şey.
sevgili ile geçirilen vakit dolmuştur, metroya beraber inilir, az sonra senden 450 km. uzaklaşmak için ayrılacaktır. son kez sarılırsın gitmeden, kokusunu içine çeker, "umarım kokusundan azcık da olsa üstüme sinmiştir " diye kendi kendine düşünürsün. nihayetinde arkasını dönüp metroya girer , sonra sana dönüp bakar.

eliyle " hadi git bekleme yoksa ben de gidemiycem " anlamına gelen bir işaret yapar.

işte tam o anda boğazına kocaman bir hıçkırık takılır, gözlerinden birer damla yaş aşağıya iner .

aşktır işte o , en derinden ve en masum şekilde gösteriyordur kendini çünkü.
emeksiz apriori bir kimyasaldır.
tribüne oynamaktır.
teoman' ın dediği gibi ''kötü bir şaka... anlamaya çalışma''.
geçen gün anlamış bir arkadaş bir yetenek, bir yeti imiş. bu duyguyu hissetme yetisi kaybedilebiliyormuş. kaybetmeden bol bol yaşamalı dedi.
aşkın tanımını sadece aşıklar yapar. hepsi sadece kendilerinde en yoğun olan duyguyu söyler. yani onlarda tam yapamaz aşkın tanımını. bence aşk bütün gününü tek birşey düşünerek geçirip hem sıkılmamak hem de bundan şikayetçi olmamaktır.
aşk bir vişne ye ye kişne.
aşk bir tosttur ye ye ossur.
on yaşındaki kardeşimin sevdiğinin elinde gördüğü japonca "f" harfini türkçe "y" harfi sanması üzerine ağlaması. adı y harfiyle başlayan birini sevdiğini düşünmüş. yazık lan.
hakkında yazılanları bir anda çürütebilecek veya kuvvetlendirebilecek güce sahip, kutsalımsı duygu.
acıya şikayetsiz katlanma sanatı.
savunmasız kalmaktır.
herşeyin kapısını açan bir maymuncuk, bir hırsız anahtarıdır!
ya sizi "rehin alıp" kilitler, ya da "içinizi boşaltıp" ardında bırakır...
Aşık olunduğu zaman dünyanın en tatlı şeyi.Ayrılık yaşandığı zaman hayatımızda ki en büyük sorunsal.
beş duyu organı ile elde edilen uyaranlarla gelişen progresif seyirli sistemik bir rahatsızlıktır.

klinik bulgular;

bu insanlar genelde hayattan zevk alırlar, mutludurlar. ayakları yere basmaz ve mantıklı düşünemezler. havai ve enerjiktirler.

tanı;

tanı genelde iyi bir anamnezle konulabilir. ileri tetkike çoğu zaman gerek yoktur.

*sen aşıhsın arkadaaaşş, aşıhsııın.
-evet abi, aşığım.

ileri tetkik için kandaki bazı hormon düzeyleri ölçülebilir. endorfin, adrenalin v.s

tedavi;

aşkın yarasıdır bu ilaç kapatmaz
verdiğin teselliler beni avutmaz
dermanı yardadır sende bulunmaz
benimle boşuna uğraşma doktoooor

komplikasyonları;

en sık görülen komplikasyon şiir yazmaktır. en hödüğü, en cahili, en kazması bile yazar bir şeyler.
bunun yanı sıra hayal kurmak, hayatına bir çeki düzen vermek, kişisel hijyene daha çok önem vermek gibi bazı komplikasyonlar görülebilir.

(bkz: geçmiş olsun)
Yokluğun, cehennemin öbür adıdır.
Üşüyorum, kapama gözlerini..diyebilmektir aşk.

(bkz: ahmet arif)
Ne başlayabildik doğru dürüst
Nede bitirebildik
Ne vazgeçebildim
Bilirsin beni
Nede anlatabildim

Ah bu aşk iflah etmez beni
Onunsa umrunda değil
Zaman sen diyorlar çaresi
Geçte nasıl geçersen geç bildiğin gibi

Ah şu gönlüm hiç kimseyi böyle sevmedi
Hiç kimseye böylesine yenilmedi
Ne yapsam ne söylesemde değişmedi ama
Al dedim vur demedimki

Ayakta hislerim dilimde düğümler
Söz geçmiyorki kendime
Mecalim yok
Anlat diyorsun ya bendeki usul kıyameti

Hani birisi daha çok sever ya
Bizimkisi o misal
Meğer o vefasız çoktan gitmiş
Gelde anlat kendine gelde anlat ellere

Ah şu gönlüm hiç kimseyi böyle sevmedi
Hiç kimseye böyles, ne yenilmedi
Ne yapsam ne söylesemde değişmedi
Ama al dedim vur demedimki

Kırılmış gururum hiç aman vermiyor
Ne söylese haklı işin aslı bende saklı

NEV
yazıldığı gibi yaşanır aşk..
sesli yaşanır, sonra bi duraklama bölümü olur ve sessizce biter..
şşş sessizlik şimdi!
ota da konabiliyor boka da kimi zaman.
Kilo
tıbben olası açıklaması yapılmış olan ve beynin salgıladığı feromun olarak bilinen bana göre ise sadece iki kişi arasında yapılan ortalama süresi üç dakika olan sevgi patlaması.
sevdiğin kişinin ismi 5 şıktan birisiyle başlıyorsa * ve soruyu çözemediysen onun adının baş harfini kodlamaktır aşk...
sonu zehirli bir çikolata gibidir aşk.
şu aralar benimle dalga geçiyor... benim günüm de gelecek biliyorum. sabrediyorum!
muhteşem şiirler yazdığını zannetmektir aşk.