bugün

Ütopyadan günümüze kadar gelmiş olan kelime. Bir bakıma boşluğu anlatır.
"yoktur" diyene acırım, üzülürüm. nasıl yaşanır ki aşk olmadan? hayat ne işe yarar?
kesinlikle yakar. olayın şokuyla başta farketmezsin, sonra sonra çıkar acısı...
canından çok sevmektir. aşk, neye niçin aşık olduğumuza göre anlam kazanır. yani aslında yaradılanı yaradandan ötürü sevmektir. kara kaşa kara göze aşık olmak anlamsızdır.
eksileri artı yapma sanatı..*
aşk bir sudur
iç iç kudur
çok bilmem ben
bildiğim tek şey budur
--spoiler--
Her aşık oluş, umudun kendini bilmişliğe karşı zaferidir. Kendimizde gördüklerimizi, onda görmemeyi umarak aşık oluruz- yani korkaklıklarımızı, zayıflıklarımızı, tembelliğimizi, sahtekarlıklarımızı,verdiğimiz ödünleri ve aşırı aptallıklarımızı. Sanırız ki seçtiğimiz kişinin çevresine aşk kordonunu sarınca içindeki tüm hatalardan arınacak ve tabii sevilesi olacak. Kendimizde göremediğimiz mükemmelliği buluruz ötekinde ve aşk yoluyla onunla birleşerek, (öyle olmadığını bile bile) insanoğluna olan şüpheli inancımızı korumaya çalışırız
--spoiler--

alain de botton
sevgilinin ruhunda eriyip, onunla beraber yeniden dünyaya gelmektir. istemsiz ve zamansız değişime, sevgilinin gözlerinde teslim olmak ve yeniden ruh bulmaktır.
sanılanın aksine mutlulukla uzaktan yakından alakası olmayan bir tür duyguların ve algıların çatışmasıdır
şöyle ki
zamanının çok büyük bir bölümü onu düşünmekle geçer ki saatlerce tek bir objeye odaklanmak beynin hiç de alışık olduğu bir davranış biçimi değildir.
günde bilmem kaç kez gaipten sesler duymaya başlarsın telefon mu çalıyor diye
ha gerçekten çalıyorsa eline alışın ve arayan kişinin ismini görene kadar ki geçen süre içerisinde kalp atış hızın tavan
yapar
yol da yürüyen insanların bilmem kaçını ona benzetirsin
şu ana kadar anlatılanlar genelde malum kişi ile sevgili olmanın öncesinde yaşanan genel vaziyettir...
eğer ki taraflardan biri ilişkiye başlamayı kabul etmezse reddedilen kişi muhtemelen suçu fiziksel görünüşünde
arayacaktır ki bu da aynalarla daha fazla zaman geçirmek anlamına gelmektedir
gerçekten sevmişse eğer sol taraftaki ağrının ne kadar sürede geçeceği kişiden kişiye değişiklik gösterir...
şayet ilişki başlamış ise 2. ve 9. satırda yazılanlara ek olarak bu sefer bir kaybetme korkusu almıştır kişiyi

herşey bu kadar güzel giderken ya bitiverirse?
hadi bir gün başkasını benden daha çok severse?

tekrar şöyle bir düşünülür işte o zaman malum kişiyi memnun edebilmek adına bay(an) mükemmel kostümü giyilir ki
bir an için unutulur öyle birinin olmadığı...
eğer ki evlilikle sonuçlanmazsa ayrılık demektir otomatik olarak
2. ve 9. satırda yazılanlara ek olarak onunla ettiğin kavgaların bin mislini kendinle etmeye başlarsın
ve keşkelerle başlayan cümleleri daha fazla kullanmaya başlarsın kabul etmesende...
en iyi ihtimalle malum kişiyle evlenirsin
işte o zaman (bkz: evlilik aşkı öldür mü)

herşeye rağmen yaşamaya değer mi?
deneme kabinleri sağ tarafta efendim...
kalbin tatlı tatlı kaşınmasıdır. ve fakat kaşıyacak kişinin bundan haberinin olmaması.
diyelim ki biliyor; kaşıdıkça kanayan bir organdır kalp.

annem kızıyor sonra tüm gömleklerin leke diye.
(bkz: does not exist)
''aşk nedir?'' diye bir deliye sordum. öyle bir gülüş güldü ki korktum. dedi ki ''ben neden deli oldum?''..
bazen de karşılıklı nispete dönüşür. hanımın çiftliğinde olduğu gibi.
(bkz: aşk yanlış insanı sevmektir)
deprem anında sımsıkı birbirine sarılmaktır..
yaşadığın evin yolunu bulamamktır.
sürekli bir histeri hali. doğallığı; yaygınlığı dolayısı ile kabul edilmiş en sık rastlanan psikolojik rahatsızlık. anksiyete, saplantı, kişilik bozukluğu. gönüllü delilik; iki kişilik.
Aşk deliliktir, sarhoşluktur, unutuştur.
ıssız zamanlarda yine ağdalı laflar ederek son zamanlarda kendisine yaklaşmaya çalıştığım his.
sevmektir, ama en çok sevmektir, fiili sadece bir kişiye yüklemektir.
bir kişiye yükleyince de diğer herkes az sevilir.
Yalnızlaştırır aslında aşk. ama aşık yanındaysa yalnız değilsindir.
hiç kimse onun kadar mutlu edemez. tabii hiç kimse de aşık olunan kadar mutsuz edemez.
nesinin sevildiği bilinmez aşık olunanın. mantık aranmaz. hissedilir, tüm hücrelerle.
içtenlikle, bütün masumiyetle sevmektir.
asırlardır uğramamış bir yürek olayıdır.
hakkinda bu kadar cok entry girilmesi gereksizdir. olmayan bir seyi varmis gibi göstermeye gerek yok.
aşk, sevdiğinin adını dillendirmemektir..
hayatın anlamıdır, dolayısı ile hep aranmaktadır.
kırmızı bir fonda siyah beyaz şarkılardır.