bugün

anneyle kavga etme sebebi olan dizidir. kurtlar vadisi izleyeceğim, aşkı memnu yu açsana diyor annem. yahu anne diyorum, etme eyleme, aşkı memnu da neymiş? zaten kimin kimi sevdiğini çözemedim. bahçıvan uşağı, bekçi uşağı sonra hepsi uşağı. bir de şu var; herkes gergin bir müzik eşliğinde gözleriyle konuşuyor. bir odada on kişi varsa tek tek hepsinin gözlerini gösteriyorlar.
nebahat çehre nin mükemmel oyunculuk yeteneğini gözler önüne serdiği dizidir. "adnan bey size açıklamam gereken şeyler var" perdesindeki kızına duyduğu kin ve öfkeyi surat ifadesine yansıtmasıyla resmen biz değerli izleyicilerin üzerine kusmuştur kendileri. *
kıvanç tatlıtuğ'un oyunculuğu, canlandırdığı karakteri kesinlikle ortaya koymamaktadır. zira behlül, iyi aile çocuğu değil, dal üstünde koklanmadık gül bırakmamış, iflah olmaz bir çapkındır.
beren saat in insanın gözünün içine baka baka yapmacık yapmacık oynadığı dizi.
değişik aşk kombinasyonlarının olduğu dizi

matmazel ve bihter adnana
behlül ve adnan bihtere
beşir nihale
nihal denize
cemile ve katya beşire
peyker behlüle
elif behlüle
en sonunda hepsi behlüle
(bkz: bu ne ya)
evli insanların evinde kavga konusu olan dizi. erkekler puslu havaları tercih ederken kadınlar da yasak aşkın peşini bırakmıyor.
an itibariyle iyice türk filmi kıvamını alan dizi. efendim zengin kızımız nihal' in fakir oğlumuz beşir' e çemkirmesiyle saçını başını yolasımızda gelmiştir ailecek.
her izlediğimde, sırasıyla; cemile, katya ve firdevs karakterlerinin ağzına, ağzına vurmak istediğim dizi. senaristlerine ayrıca buradan seslenmek istiyorum; matmazele güzel bi son yazın. bi kadının duruşu, konuşması, yürüyüşü bu kadar mı asil olur aman yarebbim. bayılıyorum ben bu kadına.

gül gibi matmazel dururken, o ördek yürüyüşlü bihter'i seçen ednan* beye de yazıklar olsun.
"adnan bihter'e, behlül bihter'e, bihter behlül'e, matmazel adnan'a, nihal behlül'e, beşir nihal'e, sonra hepsi bihter'e" dizisidir.
gizli gizli buluşan beren saat'le kıvanç'ın arabalarını arka arakaya park ettikleri dizi. madem gizli buluşuyorsun o koca kaynak gözlüklerini takmayı biliyorsun mini'ni gizli bir yere park edemiyorsun. te allaam. o kadar da paranız var ama işte nato kafa nato mermer.
behlül havuzda yüzüyormuydu az önce bihter çıktı diye suyu dövüyormuydu bilemedim o nasıl yüzme stilidir yarab sanırsın yunus balığı sıçraya sıçraya heba oldun yüzerken be çocuk, nihale ne demeli yazıktır günahtır o beşire adam zil zurna aşık kardeşler arası küslük olurmuymuş canım beşirimmiş bele sarılmalarmış körmüydü gözlerin küçük hanım adam eridi bitti şişeleri fondipledi sen daha kardeş muhabbetinden gönül alıyorsun al yanak jöle baş denizden çok mu çirkin beşir ne olur incilerin dökülmezdi ya çocuğun elinden sımsıkı tutup da kardeşim demeden öpeydin sen odadan çıkınca beşirde yanağına eline koyup öylece alık alık dalsaydı uzaklara olmazmıydı kız. (bkz: hatunların efendi erkek yerine piç tercihi)firdevs hanım da kimin kayığına binerse onun düdüğünü öttürüyor herkese ayrı ağız evlerden ırak hayattan bezdirir insanı her atışı da gol kadının baş edilmez bir varlık ha unutmadan bihter mini cooper kullanmaktan vazgeç firdevs hanım da dedi adnan ziyagillin hanımına yakışmaz istiyordur da diyemiyordur diye çekinme söyle yalının hanımı yeni araba aldır kendine paranıza pulunuza,balo kıyafetlerinize, günü birlik seyahatlerinize, piyanonuza zevki sefanıza hiçbirine zırnık imrenmiyorum ahh ama yok mu o cooper iç geçirtiyor koy garaja kullanma olan var olmayan var.
bihter in 12 farklı mimikle götürdüğü dizidir.
ve de tahminimce 5 ila 10 bin tl arası yapılan,
rahatlama alışverişinin bende yaratmış olduğu,
ulan para senin..
elif ile bihter kafede otururlarken şık şıkıdım bihterimin boynunda kolye belirivermiş bir varmış bir yokmuş sonraki sahne görünmemiştir.nasıl gözünüzden kaçtı fragmanı şişircem diye montajmı denir bilemedim savsaklanmış sankim bu gibi noktalara gerekli ehemmiyetin gösterilmesi önemle rica olunur.
kimin eli kimin cebinde dizisi.
kıvanç tatlıtuğ'un göbekleme yüzdüğüne şahit olduğumuz dizi.
kıvanç tatlıtuğ abimizin kadrodaki bütün kızları götürdüğü dizidir efenim yakında selçuk yöntem'e atlayacağından korkmaktayım..
24.bölümde matmazelin tüyle değil tüy kılığındaki kalemle yazı yazdığı dizidir. Mürekkebe bandığını gören olduysa bilemiyciiim.
behlül on numara. bihter kızımız "atölyede olduğumu bildiğin için geldin" diyor. behlül de beni sen çağırdın; bi kadın konuşmasa da ben anlarım şeklinde don juan'lığını gösteriveriyor.
geçen bölümde de sabaha karşı eğlenceden dönen esas oğlan behlül'ün, bihter'i gecelikle camda yakalayıp; "yine yolumu mu gözledin" vardı ki, tadından yenmedi.
(bkz: behlül görmüş bihter bakışı)
(bkz: bihter görmüş behlül bakışı)
sürekli bihter karakterinin güzelliğinden dem vurulan dizi. tamam anladık, güzel de. ondan güzeli ya da ondan başka güzel yok sanki. nedir bu seyircinin gözüne gözüne sokulan "bihter çok güzel" mesajları. hele o "ednan" bey'in abartılı, vıcık vıcık iltifatları yok mu?

--spoiler--

behlül manken sevgilisi elif'le nişanlanacaktır. süslenmiş püslenmişlerdir ailecek. bihter'le elif odadan çıkıp, salona girerler.

ednan bey o esnada hemen iltifat yağmuruna başlar;

- bu senin yaptığın geline haksızlık bihter. (ednan hemen yavşar)
+ ehehhehe. (bihter kırıtır)

--spoiler--

hey allam ya.
beşir'in bülent ersoy'un erkekken çektiği filmlerdeki haline benzediği dizi. ayrıca saint benoit'da öyle uzun etek giyen kız hiçbir zaman görülmemiştir.
labirent gibi dizi. haritam olmadan izlemiyorum,

http://i41.tinypic.com/22xklz.jpg
halid ziya uşaklıgil'in sapık olduguna kanaat getirdiğim yapım. yazan yazana. durun bi' soluklanın.
Sonununu lise öğrencilerinin bile bildiği dizi.

--spoiler--
(bkz: 11 sınıf türk edebiyatı ders kitabı)
--spoiler--
Finalinde, behlül'ün bütün bayanlari bir araya toplayarak grup yapması muhtemel dizi.
bu akşamki bölümüyle behlül karakterini canlandıran kıvanç tatlıtuğ kardeşimizin sarhoş rolünü gerektiği gibi ifşa edemediği ortaya çıkmıştır. sarhoş değil de daha çok felç geçiriyormuş gibi konuşuyordu, yazık.
elif behlülün eline vermiştir*. bu ilk ayrılıkları değil zaten daha çok ayrılır barışırlar onlar..