bugün

kaç kere yazdık, anlamadınız. tekrar yazıyorum.

vurdurun, geçer.
Bazen tüm sinir sistemimi alt üst ediyor. Aklıma düşüveriyor birden. Özellikle de geceleri. Kafamın içinde dönüp duruyor. Ayak sesleri tüm bedenimi sızlatıyor. Bazen de gülerken birden yine geliveriyor. O gülümsemenin yüzümde donduğunu sanki aynadan izliyormuş gibi hissediyorum. Bazen ağzımdan çıkan harflerim oluveriyor. Bazen defterimdeki şiirler. Bazen de fırçamdan kan misali damlayan boyalar. Aşk güldürür derdi papatya. Söylesene papatya, kalbimdeki solmuş çiçeğe bir tebessüm neden zor geliyor?
Aşk paket halinde güzel; acısıyla, sevinciyle.
Ss atıp, yaq movuk yaqcılar gelmeden...
bir kimsenin, duygusal anlamda ilgi duyduğu cinsiyete sahip bir kişiye duygusal olarak bağlanıp, çeşitli sebepler nedeniyle kavuşamaması sonucu hissettiği ağır özlem duygusu.
Bunu yaşayan insanlara saygım sonsuz. Ama 3 gündür tanıdığın çocuk için aşk acısı çekiyorum triplerine girmeyin, girmeyin be!

Aptal aptal şarkılar dinleyip, ortalıklarda mal gibi dolaşmıyın. 2 güne unutacaksın zaten, ne bu tripler?
Az kendiniz olun be, göstermelik tripleriniz de; aşk acınız da bir taraflarınıza girsin!
Oh be!
26 yaşına dek kemik iliklerinize kadar hissettiğiniz hiç geçmeyecek sandığınız histir.
merak etmeyin geçiyor.
Allah kimseye çektirmesin, kalbini ve aklını sökmek istersin, ama bir yandan da acaba hala beni seviyormudur? diye umut edersin. Umudun hüzne dönüştüğünü anladığında, işte o zaman acının en üst noktaya çıktığı andır. Kimisi dışavurur, kimisi içine atar, bazısı arkadaşına anlatır, kim bilir kaç kişi de aşkını içine gömer. aşka tövbe eden bile olur, çivi çiviyi söker diyip, yenisine yelken açanlar da vardır.

Ama bunlarda hayatın bir cilvesidir. En önemlisi aşkı bulmak ve onu hiç kaybetmemektir...
ona emeğin heba olması diyoruz.
eski sevgilini yeni sevgilisi siktikçe sanki seni de sikiyormuş gibi olmasıdır aşk acısı.
son günlerde dibine kadar çektiğim acıdır. yıllarını verirsin her türlü fedakarlığı yaparsın. hatasız değilim efendim. büyük hatalar yaptım ancak beni bu hatalara onun davranışları itti. ama suçlu ben oldum. o ise senin iyiliklerini görmez sadece yaptığın hataya odaklanır ve senin kalemini kırar.

insanın çok ağırına gidiyor. çaresizlik üzüntü. göğsüne ve midene giren kramplar...
Geçer, evet darma duman ederek geçer, hayattan soğutarak geçer ama mutlaka geçer.
Ve geçtikten sonra, " olum ben manyakmıy mışım" dedirten bir özelliği de vardır.
Evet!
lüzumsuzdur.

zamanında çektim, oradan biliyorum. ama değmiyor işte. herkesin dediği gibi, bu gereksizliği zaman geçtikçe anlıyorsun.
kontrolünüz dışında bir durumdur.ruh duygu his taşıyorsunuz beton değil. her insan farklı yaşar az çok derin yüzeysel.evet geçicidir bu dönemde dengeyi bozmamak lazım.
Dalga geçilecek kadar basit bir durum değildir. Eğer bu acı çok şiddetli bir hal almışsa psikoloğa görünmekte fayda vardır. Zira aşk acısı kırık kalp sendromuna sebep olarak ölümcül hale de gelebilir.
Ben ask acı çekemiyorum ya çok üzülünce uykum geliyor benim.ağlıyorum sizliyorum gene uykum geliyor. onu Düşünüyorum üzülüyorum bi bakmisim uyumusum.Bana göre değil galiba
neyse bu sevdalar boşuna ley bu sevdalar boşuna!
ilkokulda biri baba kağıda yazıp göndermişti..ama korktuğumdan aşktan birinin bana teklif etmesinden : kağıdı düzgünce okuyamadın bile ..acaba o kâğıtta ne yazıyordu??
Acı mı? Ona acı denilebilir mi... o duyguyu koca ömründe kaç kez yaşayaabilir ki bir insan.

Kıymetini bilin o acının ve iyice aklınıza kazıyın. Çünkü her şeye rağmen bir gün özleyebilirsiniz o acıyı.

(bkz: Ah minel aşkı ve halatihi)
Silsile.
Parmak uçlarımdan, kalbime kadar binbir iğne ile yapılan binbir darbe, her gün her saniye bunu çekmek, hislerim bu.
Bu acıya aldatılmayı ekleyin, size dokunduğu, kurduğu cümleleri ona da kurabildiğini.
Bir yıl aynı ev de bir evlilik hayatı gibi yaşanan her şey, boğazımdan inerken koca bir yumru oluyor.
Ben bu değilim ben bu değilim desem de, ben aldatılan ve hala sevginin bir daha asla doğmayacağına inandırmışım.
Aile ziyaretine geldim, okulum var o da bekliyordu orada ben buradayken bitti dedi, ben bu cümleyi kurduğum zaman ağlardı oysaki,, üstüne gitmedim ama annemin yanında nefes alamadım, babamın yanında odaya gidip ağladım geldim beş saat sürdü mesaj attım bende kötüyüm yapmak zorundayız şaşkınım bir gün sonra fotoğraf silindi, engellendim, ev ortak, yaşam ortak, ev aradım buradan, sesim titreye titreye. Sonra ne mi oldu gece hissettim işte aynı günün gecesi, bir club yanında çalıştığı iş arkadaşı.. Beni hiç götürmezdi neredeyse, kıskanırım derdi.. Bu üçüncü gün, hayatında öğrendiğim kişiyi hazmetmemin üçüncü günü. Hiç yazmadım evet, nasıl yaptın demedim. Bunları yaşayan dostlar vardı, herkesin ki farklı duygu boyutları ama hemen hemen hissedilen aynı.
Sevgi o kadar yüce ki, isyan ediyor yedirmiyor, kusturuyor hatta. Yaşamayı reddetti içim daha doğrusu kalbim, zihnim ise hayır diyor yaşamalısın. Nasıl yapacağım, nasıl aşacağım bilmiyorum uyku yok, düşünce arsız.
Ben sadece iyileşmek istiyorum, dönsün, ölsün istemiyorum.
Zihnim de kalbim de arınsın, arınmalı.
Geçmeyecek bitmeyecek gibi gelir ama olayın özü doğru tartmak, düsünmek demoralize edici hayallerden fikirlerden kaçmak, kaçabilmek, hayatına yeni şeyler sokmaktır. bir sürü çözüm yolu vardır önemli olan bir seylerle yüzlesip kendine acımadan değer vererek harekete geçmektir.
şişirilmiş bir balondur.
aşk acısından kıvrandığını söyleyenler, 2 ay içinde başkalarına o kadar rahat adapte oluyorlar ki. zaten aşk diye bir şey de yok. oyna devam.
Aşk acımaz. Kalp acır. Zaman tek ilacıdır.
aşk acısı diye bir şey yoktur. teori olarak gerçekten yoktur yani. sevdiğimizden ayrılırken veya kavuşamaz iken, yaşadığımız duygusal ve ruhani çöküntüyü durduramayacağımız sansırısına kapılmanın karşılığı, sadece ilişkiler anlamında değil, her şey iyi giderken, hayatınızda ki her şey iyi giderken, şükretmiyor ve daha fazlasıni talep ederek doyumsuzluk duygusuna kapılıyor olmak bence. ve işte bu yüzden empati yoksunluğundan, hayatta ki her durumum biz insanlar için olduğunu unutuyoruz. yaşanılan her iyi ve her kötü şeyin kabullenilmemesini insanoğlunun sabırsızlığı ve doyumsuzluk fikrine, neden ben diye isyan etmesine bağlıyorum. halbu ki isyan duygusunu, bu gibi saçma konularda kullanmak ne saçma değil mi.
yüreği yakıp yok edercesine şiddetlidir.
illaki sonu vardır..

Her şey gibi.
Kimseye yaşatmasın bu hayat aşk acısını.herkes sevdiğine kavuşsun.bu hayat acılar için çok kısa.
Tanım:bir temenni.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar