bugün

içimden "Ağzının içinde laboratuvar mı var amına kodugumun öküzü?" diye bas bas bağırdığım kişi .
Toplumu rahatsız eden ama bu durumu umursamayan, yemek yeme adabını benimsiyememiş kişilerdir.
Ağız şapırtısından nefret etmen ağzını şapırdatmadığın anlamına gelmez.

Kimsenin osuruğu kendine kokmaz.

Hepimizin evinde yaşlılar var. Adamın dişi takmadır, yapmadır; çocukken öyle yetişmiştir. Bunları görmemek, duymamak daha iyidir. Ekmeği zorla bulup ağzına sokmuş adamlara yemek yeme adabını öğretemezsiniz. Zaten öğretmeye kalkışsanız da ancak gönül kırarsınız. Bırakın herkes dilediği gibi yesin.
Dayım amk.

Ejdadını sikeyim bigün hep birlikte öğle yemeğine oturduk. Annemde dayımın sevdiği yemekleri yapmış. Olm adam nefessiz yiyor vede öğle bir ağız şapırdatıyor ki amk sinirden gözlerim karardı saygımı bozmayayım diye sakince anneme baktım. Bu kamilde anladı dediği kelime şu: bende böyle yediğimin tadını alıyorum diyor.

Bende sen yemekle fantazi yapıcan diye sofrayamı kusak amk dedim.
Kamilin midesi bulanmışmış amk yarroşa bak sen ya.
aynı ortamda denk gelindiğinde hemen uzaklaşılmalıdır . eğer arkadaşınız ise hemen bağlar kesilmeli bir siktir çekilmelidir. bu tür insanlara tahammül edebilenleri ayakta alkışlarım.
(bkz: misophonia)
(bkz: Mizofoni)
Hastalarını deli eden insan tipi.
böyle durumlar ilerde çocuklarımızı edepli yetiştirmemiz gerektiğinin bilincinde olmamız için bir uyarı. ağaç yaşken eğilir.
Sinir olduğum kişidir.
Bunu yapan kişinin yanında yemek yiyemem.
Ağzını kapatmak çok zor bir şey mi?
Abim de bunu yaptığı için sofraya sonra oturuyorum.
tiksinmem zerre. aksine mutlu olurum yaptığım/yapılan yemeği beğendim ya da beğendirmişim.

batı görgüsü bu babacık.
Bir gün katil olursam sebebi kesinlikle bu olacak. Bu tarz insanları görünce elimde ne varsa kafalarına fırlatıp beyinlerindeki kanın pekmez gibi mermere akışını keyifle izlemek istiyorum.