bugün

Norveçli yazar knut hamsun nun kitabı ve orhan veli nin işsizlik adlı hikayesinden daha dramatik bir tarifi yoktur sanırsam.
Açlıkla sürekli başbaşa kaldığım için 15 lira verip aldığım kitaptır. Varlık yayınlarından çıkmıştır ve 100 temel eser arasındadır. Yemeğe para vermedim gittim kitabı aldım umarım doğru bir tercih yapmışımdır.
allah kimseyi açlık ile imtihan etmesin.amin.
Drama.

Paradan gözü dönen ve gücü elinde tutanlar varken, birileri elbette aç kalır. Ve allah allah diyerek milletin kanını emen deyyuslar varken elbet aç kalan olacaktır.

Böyle işin amk. Evet.
Hayatın bir acı gerçeği. Bu ülkede de vardır yaşayan. Ama afrika vs. Ülkelerde daha çok var bu sorunu yaşayan. Evet.
Müthiş bir knut hamsun romanı. Anlatım tarzı, ruh çözümlemeleri harikadır.
Canlıların yaşamsal işlevlerini sürdürmesi icin gerekli ve yeterli besini,enerjiyi alamama durumudur.
Tabi bazen insanlar istem dışı bu besini alamaz olurlar.bu da stres,üzüntü ya da sevinç durumlarında kendini gösterir.
görsel

Canım yine zeytinyağlı fasulye çekti.
evet midem guruldamaya başladı bile. geç bile kalmış.neyseki yalnız değilim birazdan toplanıp yeriz arkadaşlarla.
hipotansiyon'u olan bünyelerde boş verilmemesi gereken hissiyat. 3-5 saatin üzerinde süren açlık bu bünyeler için hastanelik edebilir.
genellikle battlefield 1 ya da cod ww2 oynamaktan pc'nin başından kalkamadığım için sürekli olarak çektiğim hede.
hatırlıyorum da bu kitabı okurken, nasıl vicdan yaptıysam ara verip yemek yiyememiştim. o açlığı çekmeyen biri bu denli yazamaz demiştim.

T: nobel edebiyat ödüllü norveç'li yazar knut hamsun un güzel bir kitabının adıdır.
knut hamsun romanı. sokaklara düşmüş aç bir insanın fiziksel, zihinsel ve sosyal hayatını müthiş bir gerçeklikle anlatan roman. bu kadar gerçekçi olmasının sebebi de kendi açlık zamanlarından alıntı yapmış olmasıdır şüphesiz.
Rezil ötesi bir his.
3 gündür yemek yemediğim ama aynı zamanda acıkmadığım şu dönemde ne kadar masraflı bir şey olduğunu daha iyi anladım. Yokluğunda Cepten para çıkmıyor, iki saat ne yiyeceğimi düşünmüyorum, kurye bekleme derdi yok, bulaşık yıkama derdi yok, yemek sonrası ağırlık çökmesi yok, tuvalet ihtiyacı yok. Hayat kalitem olsaydı kesinlikle iki katına çıkardı.
anlık hissettiğim şeydir.
insanı hayatın gerçekleri ile yüzleştiren duygudur. Her sene açlıktan ölen, yüzbinlerce insan var dünyada.
insanın vücudunu yenileyerek, hasta hücrelerin öğütülerek daha sağlıklı bir vücuda kavuşmasını sağlama potansiyeli olan hal.
Üzerinde yaşadığımız şu gezegende şu anda 836 milyon insan fiziki olarak aç halde oldukları için hayatiyetlerinin devamı için gerekli olan protein ve yağları üretemiyorlar.

836 milyon, türkiye nüfusunun 10 katından fazla bir sayı. Hal böyleyken suriyeli edebiyatı yapan hükümet bütün bu açları neden doyurmuyor?

Çünkü onlar ...
çoh köttü bijey, çoh köttü bijey. anliyörmüsun?
Midenin asit salması sonucunda gıda bulamaması.
Dünya Sağlık Örgütü'nün kaynak kabul ettiği verilere göre fiili aç insan sayısı yıl sonuna kadar 840 milyona ulaşacak.

Bu sayı enerji ve gıda fiyatları yükselirse çok daha yüksek olabilir.

Dünyada yeni bir göç dalgası siyasal belirsizliğe yol açar mı? Olabilir.
insanı kendi içindeki pisliklerden arındıran, dışarda önem verdiği manasız şeylerin manasızlığını görmesini sağlayan şey.
Knut hamsun'ın okurken açıktıran bi kitabı.
görsel
sadece gıdaya ait olmayan fiziksel durum.

insanlar sekse, aşka, güvene, dostluğa... birçok şeye acıkmış olabilir. çoğunlukla bu açlığı giderirken daha da acıkırlar ama olsun.

unutmayın: “insanları açlık öldürmez, alışmış oldukları tokluk öldürür”