bugün

Almış olduğu nobel ödülünü bile sorgulayıp, aşağılayan hadsizlere dert olmuş bilim adamıdır.

Ülkemizin ve bilim dünyasının haklı gururudur.

Evrim teorisiyle ilgili bilimsel bir açıklama değil, kişisel fikrini açıklamıştır, bilim insanı olması, kişisel fikirlerinin olmayacağı anlamına gelmez.
Ve bu fikirler, kimseyi zerre ilgilendirmez.
Bir Türk olarak dünyada sayılı bilim insanlarının arasına girmiştir.Bunuda Türkiye'de yaptığı çalışmalarla değil yurt dışında yaptığı çalışmalarla başarmıştır Türkiye'de olmayarak en iyisini yapmıştır tabi sen o kadar araştırma yap hayatını biseylere ada bitane okumuş cahil ergen gelsin b*k atsın niye inanç sahibi olduğu için bizim memleketin sekülerleri(sözde) sorsan çok anlayışlı, hoşgörülü ama iş icraata gelince adam ateist değil diye bilim insanı olamaz diye entry giren fikir yoksunları var.Aziz Sancar bal gibide bilim insanıdır çokta başarılıdır.
görsel

Başarılı bir bilim adamıdır. Müslümanmış-değilmiş, evrime inanıyormuş inanmıyormuş vs gibi şeyler kendisiyle gurur duymamızı etkilemez. Bu memleketin insanıdır, bizdendir.
Müslüman olduğu için bilim insanı falan değildir.
Nobeli kürtler adına alıp atatürkün yanına bırakmasıda manidar.
" Allah a iman ediyorum " dediği için, bazı kıçı boklu ateistlerce aleyhte yoğun propagandaya uğramış bilim adamıdır.
sigaranın insan genomu üzerinde yarattığı zararları tespit eden bir gen haritası çıkarmış.

hocam, bilim adina saygı duyuyorum yaptığınıza eyvallah da bize o sigarayi yaktiranlarin bünyeye verdiği tahribatı da bi araştırsaydın keşke.

sigara 1 vuruyorsa yaktiranlar 10 vuruyor
Bi 10 yıl sonra olacağım konumdur. Kart yollarım oradan.
Allaha inanmayı evrime inanmaya tercih edince islam düşmanları delirdi...
Helal hoca. Derdi islam olanları deşifre ettin.
Bir bilim adamının Evrime inanmaması beni şaşırttı. Aziz Sancar'ın Evrime neden inanmadığıyla ilgili bir açıklaması varsa dinlemek isterim.
bizim gibi mal bir millete bu adam bile çok gerçekten. bazen türk olup da iyi yerlere gelmek isteyen tiplere anlam veremiyorum. dünyayı kurtarsan bir bok bulur lekelerler seni.

adam isteyen inanır isteyen inanmaz diyor. aman allahım dünya meselesi oldu ya.
yemin ederim isviçreli bir bilim adamı çıkıp deseki dünya düz şu ülkede aziz sancara saldıranların çoğu inanmakta bayrak tutar.
bir abdli bilim insanı çıkıp dese ki süt karadır, tasdik edecek milyonlarca mal var ülkemizde.

temin ediyorum var.
Sözlük bünyesindeki bilim adamlarının diline düşmüş kişidir.
Birilerinin ısrarla anlamak istemediği, allah inancı olan bir bilim insanı.
Anadolunun çıkardığı bir dahidir geçenlerde ki evrim hakkında yaptığı yorum, hepimizi üzsede daha sonra yanlış anlaşıldığını belirtip içimize su serpmiştir.
Seni kimse zorlamıyo istediğine inanırsın, ama bir bilim adamı, bilimsel bir teoriyi ben inanmıyorum diyerek reddedemez, bilimsel yöntemden bi haber oluşunuz bunları anlamanızı zorlaştırabilir ama bilimde inanmak inanmamak yoktur, bir iddia kanıtlarla desteklenerek bilimsel teori halini aldıysa aksi ispatlanana kadar bunu kabu etmek ve ona göre çalışmalarını sürdürmek durumundasın, bilimle uğraşacaksan duygusallıklarını inançlarını bir kenara bırakacaksın, objektif olacaksın, yoksa sen ister inan ister inanma kim takar ipine seni.
evde eşi çopü dışarı çıkarmasını söylediğinde "ben nobel aldım" demiş. eşi "gene de çöpü dışarı çıkaracaksın" dedikten sonra evde bir daha işlere nobel meselesini karıştırmamış.
görsel

gene çomarlar çıldırmış saldırıyor hocamıza.
Muhteşem biri. Ülkem Çomarları saldırmaya devam Ersen'de.
nobel ödülü almış milliyetçi ve müslüman türk bilim insanıdır. ülkemizin gurur kaynağıdır.
Nobel ödülünü müslümanlığı almamıştır. Çalışması almıştır. Milli gururu da koyabiliriz ama müslümanlığı koyamayız. hala anlamadınız gitti!
Muasır zamanlar âlimi.
çok da umursamadığım nobel ödülünü almış milliyetçi ve müslüman bir türk bilim adamıdır.
çok önemli bir şeyin altını çizmiş bilim adamı.
Türkiye'deki gençlerin günlük politikalardan, günlük dedikodulardan ve güncel meselelerden uzak kalması gerektiği, enerjisini çalışmaya ve bilime harcaması gerekliliğinden söz etmiş.

Cidden gençlerin büyük bir kısmı uğraşması gereken şeylerle uğraşmıyor ülkede.Herkesin her konu hakkında fikri var söylemeden edemiyor.Üstelik fikirleri en küçük bir etkide bulunmamasına rağmen vazgeçmiyor söylemekten.
Ben bir konu üzerinde tartışmaya karşı değilim tabii ki.Herkes açıkça düşüncelerini dile getirsin.Fikirlerini savunsun.Bunlar olması gereken şeyler ama önemli olan neyi tartıştığımız.Acun Ilicali ıle Seyma subaşı evleniyor mesela herkes sanki gazetelerin magazin ekine yazı yazıyor gibi hallere bürünüyor.Aleyna tilki fotoğraf paylaşıyor bu gündem oluyor.Neymiş sübliminal mesaj içeriyormus da bilmem ne.Bırak ne paylasirsa paylassin.Sen yorum yaptın da noldu yani?

Kısaca söylemek istediğim daha içi dolu olan konularda, hepimize az çok bir şey katacak mevzularda birbirimizi ötekileştirmeden konuşup üstüne düşünmeyi öğrenmeliyiz.

Bu konuda aziz sancar'ın yaklaşık 1 dakikalık bir konuşması var onu da şuraya bırakıyorum.

@LafTReni adlı kişinin Tweetine göz at: https://twitter.com/LafTR...s/940871570217734146?s=09
Yahu hiç mi merak etmediniz, Nobel jürisi niçin "yurtta sulh cihanda sulh" ilkesinin babasına, Venizelos'a savaştan hemen sekiz yıl sonra dostluk elini uzatan Atatürk'e barış ödülünü vermemiş?

Türkiye'yi dünya savaşına sokmama başarısını gösteren inönü'ye vermeyi de hiç düşünmemiş...

Ben bir cevap bulamadım.

2 yıl oldu, bir kimyacının aldığı Nobel'i Türkiye'nin aldığı söylendiğinden beri...

Adam Türk değil, "Türk asıllı".

Türkçe'yi zor konuşuyordu, ikide bir, Türkçe konuşmaya çalışan her Amerikalı gibi "aaa" diyordu.

Başarısına gölge düşürür mü? Hayır.

Sonuçta bu toprağın çocuğu olduğu gerçeğini ortadan kaldırır mı? Hayır.

Ama fazla "şişinmeye" de gerek yoktu.

Aziz Sancar Türk asıllı bir Amerikan profesörüdür, mesele de bundan ibarettir.

vakti zamanında zevkten dört köşe oluyordunuz da, onun ödülü iki kişiyle daha paylaştığını niçin es geçiyordunuz acaba? Aziz Sancar Nobel almıştı almasına da, Tomas Lindahl ve Paul Modrich'le birlikte almıştı.

Acaba isveç'te "bir isveçli Nobel aldı" diye çığlıklar atılmış mıydı? Sancar Mardin doğumluysa Lindhal da Stockholm doğumluydu.

Ödülü kazanan bir Türk değil, bir "bireydi"... Ödül Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne değil, bir bilim adamına verilmişti.

Övünün tabii, övünün de, övünürken sapıtmayaydınız keşke.

Öyle bir hava yaratılmıştı ki, sanki ödülü Atatürk almıştı!

Ne yani, Orhan Pamuk aldığında da Türkiye'yi "Tayyip" yönetiyordu, ona niçin pay çıkarmamışlardı?

"Nobel alan ikinci Türk" diye lanse edilmişti, peki Ahmet Üzümcü ne oluyordu?

Aaa, o başka, o Kimyasal Silahsızlanma Komisyonu'nun başkanıydı. Ödülü o değil, örgütü aldı.

Vallahi bana sorarsanız, edebiyat dalında da, "dış pazara yönelik üretim yapan ve öncelikle çevirmene çalışan, onun rahatça anlayabileceği ve üzerinde çalışabileceği şekilde yazan" Orhan Pamuk'un arkadaşı ve çevirmeni Maureen Freeley aldı az biraz!...

Hadi bakalım, Aziz Sancar mı daha Türk, yoksa mesut özil mi?

Öyle bir hava yaratılmıştı ki, Anadolu'dan daha önce hiç adam çıkmazmış da Atatürk sayesinde çıkmış.

"Türk'ün hası ve de dibi" Ziya Gökalp demek ki Diyarbakır'dan değil Kopenhag'dan gitmişti istanbul'a...

Bir de Selanikli subaylar olacaktı... Ama orası Anadolu değildi tabii, suyun öbür yanıydı.

Bu arada, ilk mezunlarını 1843 yılında veren istanbul Tıp'ın ikinci Mahmut'un değil cumhuriyetin eseri olduğunu da bize öğrettiler ve okuttular, sağ olsunlar!

bence bazı dıngılların öncelikle Çalıkuşu Feride'nin bir "cumhuriyet kızı" değil bir "Osmanlı muallimesi" olduğunu öğrenmeleri gerekir...

ulan ülkenin tarihi komple yalanlarla dolu be!
amerikanın hizmetinde çalışan çakma milliyetçi. amerika bıkıp bunu gönderince gelip kafa siker artık.