bugün

'abisi' türkiye olan bir ülke. allah onlara başka güvendikleri dağlar vermesin! hepsi kar altında kalır.
1 gram dostluk göstersek, dünyaları karşılarına alacaklar ama esirgediğimiz kardeşliğimize neden 3 kuruşluk ermenistan'ın dert olduğu ülke.

arap, kürt olsa kendini yırtardı tayyip.

ama seçim var yalandan göz kırparlar belki...
Bu toprak için
Bu bayrak için
Ölelim.
Ne düşünelim, ne de bilelim.

Başın sağolsun gardaş.!
şuan da savaşa girsen arkanda olacak tek ülkedir.
araplara güven olmaz bunu herkes bilir.
ama sen git türkmenleri, azerbeycanı boşver
gazzeye takıl. sanki seni silkliyo amk.
misir ,fillistin muslumanlik falan diye bagiranlarin gormedigi kardes ulkemizdir .orada ermenilerle kardeslerimiz catisiyor biz hala baska yerdeyiz .neyse susuyum .
Gardaş ülke.
Bugün, soçi'de azerbaycan ve ermenistan yetkilileri, rusyanın davetiyle buluşacakmış. Karabağ konusunda önemli gelişmeler bekleniyormuş.
Tabii ben bunu söyleyen azerbaycanlıya "bu savaşı en çok ruslar istiyor, bırak karabağ'ı almayı, dikkat edin toptan kaybetmeyelim" diyemedim. Sevinmişler garibim.
Bir şey çıkmış mı, öğrenirsem sana bildireceğim sözlük.
ülkemizin düşmanıdır.

öyle olmasa ermenistan'a gösterdiğimiz alakanın, belki yarsını kendisine gösterirdi hükumetimiz...
(bkz: ebulfeyz elcibey)
halkı iran kökenli olan devlet. yani yok kardeşlik falan.
Gerginlikte yaralanınca türkiyeye getirilen 3 azerbaycan askerini bugün bizim bakan ve azerin ziyaret etmiş. Azerin çok güzel moral verdi valla ben bile gaza geldim.
(bkz: #24741387)
http://t24.com.tr/haber/a...slatmayacagiz-sozu,267194
https://m.facebook.com/az...6/534523893313819/?type=1

Geç oldu biraz. Neyse. Öyle yada böyle savaş olmayacak yani. Şimdilik. Şimdilik demek zorundayız çünkü azerbaycan o kadar silah aldı ki özellikle israil'den, kendisi de üretiyor. Bu kadar silahı ne için aldığını tahmin etmek çok zor değil. Aynı şekilde ermenistanda aklınızın alamayacağı kadar çok rus üssü ve silahları var. Şimdi olmasa bile, ileride savaş olması kaçınılmaz. Sözü dinlenen bir kaç rus sitesinde savaşta Türkiyenin de yardım edeceği yazıyor. Ben de yardım edeceğimize inanıyorum. Her ne kadar akp türk düşmanı damgası yese de, dış politikada düşman falan olmaz. Yeri gelsin çatır çatır israil ile de müttefik olursun. Bu bağlamda, ileride çok büyük gelişme yaşayacak, hatta belki de tebriz ile birleşip ortalığın şeyine koyacak bir ülkenin gönlünü hoş tutmak için görünür olmasa da* gizliden hatrı sayılır bir destek verecektir türkiye.
türkiye türkçesinde sitem etmek için kullanılan ''aşk olsun'' kelimesi, azerbaycan'da iyi ve hoş anlamda kullanılır. yani biri size aşk olsun (az: esq olsun) derse sitem ettiğini, darıldığını sanmayın size çok ve çok güzel iltifat ediyordur, mutlu olabilirsiniz.
kökenlerimin dayandığı ülkedir.
halkı kafkas ve farsların karışımıyla oluşmuştur. müslüman olmalarının da asimilesi ile şu an fars- türk karışımı bir dil konuşmaktadırlar ama halkı kendini türk sanmaktadır. ilginç tabi.
hava kuvvetlerindeki 16 mig-29 uçağı türk üretimi +2500 km menzilli som füzesi ile donatılacak olan ülke.
Sönmeyen sevdamızdır.

Küçük bir bilgi: bayrağındaki mavi türklüğü, kırmızı çağdaşlığı, yeşil ise islamı simgeler.
Ondandır ki gerçekten anlamlı bir bayraktır.
50 milyonluk türk nüfusu vardır.

paramparça bir yurt.

güney azerbaycan,
karabağ,
borçalı,
irevan ve nicesini bırakmak zorunda kalmıştır.

halkı ise şu haldedir:

(rus bakü'lüye tebriz hakkında): o sene oxşamır, çoxdan farslaşıb. (o sana benzemiyor çoktan farslaştı).

(fars tebrizli'ye bakü hakkında): o sene oxşamır, çoxdan ruslaşıb.

(img:#689494)
Azerbaycan'da kadınların seçme ve seçilme hakkı 1918 yılında M. E. Resulzade tarafından verilmiştir.
(bkz: #25449530)
Ulu hakan ebulfeyz elçibeyin vatanıdır. Kardeşler arasındada ufak tefek sürtüşmeler olur ama et tırnaktan ayrılmaz. Nice yirmi üçüncü yıllara
türkiye'nin 1980'lerdeki hâlidir.
ebulfeyz elçibeyi tv den canlı olarak bağımsızlık bildirgesini okurken izlemiş biri olarak;

http://www.youtube.com/watch?v=DJnaUsBy6KA
iyidir, güzeldir, ancak kuzey kafkasya kültürünü benimsemeye çalışmaları, kafkas danslarına değişik hareketler katmaları ve kendilerini kafkasyalı görmeleri komiktir.

not: gürcistan ve devamının (azerbaycan, ermenistan) kendilerini kafkasyalı olarak görmesi daha da komiktir.

not2: kafkasyalı olmak, coğrafi bir durum değildir. kültür ve folklör ile alakalıdır.
Dün itibariyle bağımsızlığını kutladığım kardeş ülkedir. Yaşasın oğuzların özgür ülkeleri.