bugün

tek olayı özel ayvalık ekmeği olan tosttur. iç kısmını evinizde de doldurabilirsiniz. önemli olan bu ekmeği satan nadir yerleri keşfetmek.

iç malzemeleri sosis, salam, kaşar, turşu,domates ve sucuktur.
ayvalık dışında heryerde güzel yapılan tosttur.
gece gece yenebilecek lezzet.
icinde aklınıza gelebilecek her şeyin bulunduğu tost.
Gecenin sabaha döndüğü saatlerde yiyecek bir şey bulamayanların imdadına yetişen tosttur.

En son işbu saatlerde emirgan'dan kabataş'a yürürken yağmurdan ıslanmış bir vaziyette sığındığım bir büfede yemiştim. Içindeki turşular çok hafifti..insanın ağzını kokutmuyordu.. ah.. neyse.. burada devreye taner'in yardım et allah'ım şarkısı giriyor..
Bir iki cümlesi:

"..Yardım et Allah'ım
Yol göster Allah'ım
Ne olur kurtar beni bu anılardan.."
Memleketimin en meshur yiyecegidir. Off off anilarim depresti be olsa da yesem şu an dedirtti.
dünyanın her yerinde aynı yapılsa da nedense meşhur ayvalık tostu olmuştur. halbuki içindeki malzemelerin hepsi her yerde mevcuttur. komik bir meşhur olma ürünüdür. evde de yaparsın yani.
olsa da yesek.
Hiç bir özelliği olmayan bildiğin bol kaşarlı tost. Şahsen ayvalıkta da yedim, istanbulda da. Hepsi aynı. Tost lan işte, bi numarası yok.
(bkz: Tost olmuştur)

(bkz: Gangbang)

(bkz: Tost makinesi)
Yıllar önce Ayvalık da Serhat usta diye bi yerde yemiştim.
Sırf Ayvalık tostu satan biyerdi.
Nerde yediysem buranın Ayvalık tostu gibi olamadı hiçbiri.
An itibariyle canımın çektiği tosttur.
görsel
Ayvalık'ta Mesut Büfe'de yenmesi gereken tost.
her yerin ki güzel olmuyor.. yerinde yersen enfestir.
olsa da yesek denilen.

gerçi şu an çok açım ne verseniz yerim orası ayrı.
bir numarası yok be çok yedim ama birşeyi sanki .
nedense bu aralar oruçluyken sık sık canımı çektiren tostumsu sosisli patso diyebiliriz, lezzetlidir ve genelde çok pahalı değildir.
Okul kantinlerinde bu isimle satılan içinde sadece kaşar, sucuk ve domates olan 4 liralık tosttur.
kavurmasız bi hiçtir.
Ele avuca sığmayan tosttur.
akıllara tostçu mehmet'i getirmiştir. (bkz: olsa da yesek)
şişirilmiş balofsczs, çarpıldım.
Yalan amk. Gecen hafta ayvaliktaydim 3 gun kaldim 5fari yerde yedim. Her yerde degisen tosttur. Ulan bunun sabit bir tarifi hali yokmudur kime inanip kiminkini dogru sayalim bilemedim.
Mücbir sebeplerden dolayı, bir haftadır çorba ile beslenen bünyeyi, yerle yeksan eden tosttur.
Özlenendir.