bugün

aslında, asıl korkulması gereken durumdur.

üreten ve ülkeye katma değer sağlayan, hatta asgari ücretle çalışarak doğu-güneydoğuda olan elektrik kaçakları, yeşil kart harcamalarını, sosyal yardımları 3-5 kuruş maaşından kesilen paralar ile finans eden insanlar ayaklansa ve "bu dipsiz kuyuya artık para vermek istemiyoruz" der ise ne olacak?

illere göre yapılan sosyal yardımları araştırın.
üretime-katma değere hiç bir katkıları olmayan insanlara yapılan yardımlar ile karadeniz ve akdeniz dağ köylerine yapılan yardımları araştırın.

"bu aslakları canımız-kanımız-paramız ile desteklemek istemiyoruz" diyen insanlara hangi argüman ile karşı çıkacaksınız. asıl tehlike bizim gibi üreten ve katma değer sağlayan insanların ayrılma isteğidir.

"bunu algılayacak beyin olduğu sanılmamakta, yine de bir söyleyim" denmiştir.
vatan toprağı kutsaldır kaderine terk edilemez bilmem size bir şeyler hatırlattı mı? bu mühür gibi bir sözdür, içerisinde çok derin anlamlar barındırmaktadır ve bu sözden yola çıkılarak makale, roman, öykü, film ve benzeri bir çok şey yapılabilir.

Ancak son yol göstericimiz başbuğ mustafa kemal atatürk'ü kimse kaile alıp dinlemediği, okumadığı için böyle saçma sapan fikirler atarlar ortaya. bunlar bilinçli yapılmaktadır zaten "ayrılıkçı türkler". tamam çok güzel hemen örgüt şemasını oluşturup, harekat taktiklerinizi gözden geçirin sizde dağa çıkın ayrılıkçı olanlara destek olun.

bu ülkeyi böldürmeyeceğiz! son damla kana kadar savaşmazsak ve kaçarsak ruhumuz kızıl tamuya!
ayrılıp turan'ı oluşturacak(!) topluluk. et ile tırnak nasıl ayrılacak?
ekşi sözlükte görüp, burada yazmıştım bu "ayrılıkçı türkleri" şehit olayları o kadar canımı yakmıştı ki, ama unutmuşum şimdi ne yazmışım vs. arada sırada eksilnip artılanıyor öyle aklıma geliyor.

açıkcası şuan ne düşünüyorum bilemiyorum. ama şu daha ağır basıyor:

"refaranduma gidilmeli ve ayrılmak isteyen yerler özerklik falan değil direk ayrılmalıdır. son seçimlerden çıkan oylara göre tahminime göre en fazla 3-4 il ayrılmayı isteyecektir, yolları açık olsun.
böylece hem sırtımızdaki kamburdan kurtulacağız hem de pkk'nın sarıldığı tek dayanağı da yok etmiş olacağız. "haklarını savunduğunu söylediğiniz, özgürlükleri için uğraştığınızı söylediğiniz halk ayrılmak istemiyor. siktirip gidebilirsiniz."

biliyorum klavye başında konuşmanın ne kadar kolay olduğunu ve biliyorum boşa konuştuğumu.
kürt sorunu hakkında şu ana kadar okuduğum en aklı başında çözümdür. bir türk olarak bu fikri gayet mantıklı buluyorum. neden mi? biraz açıklayım ayrılıkçı türkler şu anki türk-kürt sorunun yakın zamanda özerkliğe doğru gittiğinin farkındadır. doğu coğrafyasının %90'ından fazlasının kürtleştiği gelecekte elimizden bir şey gelmeyecek.

güneydoğu anadolu bölgesinde türk nüfusu oldukça az ayrıca doğu anadaolu bölgesinde de gittikçe türk nüfusunun payı azalmaktadır. ayrılıkçı türkler özerkliğin kaçınılmaz olduğunun farkında olan bu yüzden türklerin masraflarını sırtladığı bir kürt eyaleti görmektense türklerin 5 kuruş katkı yapmadığı olası bir 3.dünya ülkesi olabilecek kürt devletini görmek istemektedirler ve bunda gocunulcak hiçbir şey yoktur.

ayrılıkçı türkler batının vergileriyle geçinebilen güneydoğu anadolunun çorak ve sorunlu topraklarını mehmetimizden önemli görmemektedir.

ayrılıkçı türkler ayrılma gerçekleştikten sonra kürt devletinin uganda'dan farksız olacağını düşünmektedir.

ayrılıkçı türkler ayrılmadan sonra türkiye'nin terörsüz, sorunsuz bir şekilde ekonomik açıdan ab ortalamalarının üstüne çıkabileceğini düşünmektedir.

ayrılıkçı türkler en az 3 çocuk lafının bu türkiye'de değil ayrılmış türkiye'de söylenmesi taraftarıdır. batı'daki türk nüfusunun doğum oranları ab ortalamalarına yaklaşmıştır bu türk nüfusu için önemli bir tehlike arz etmektedir. şu sıralar benimde dalga geçtiğim en az 3 çocuk lafı türkiye için ancak ayrılmadan sonra anlam kazanabilir.

ayrılıkçı türkler olaya duygusal bakmak yerine bdp'ye oy veren her tc vatandaşının gönlünden bağımsız bir kürt devletinin geçtiği gerçeğini kavramışlardır.

referandum yapılsın güneydoğu'da ayrılmak isteyen iller ayrılsın ne devleti kuruyorsalar kursunlar en fazla 4-5 sene içinde türkiye'ye istikrar gelsin ve ab ortalamalarının üstüne çıksın bu devlet. yani potansiyelini ortaya çıkartsın.

bu ayrılış fikrinin şu an hali hazırda hiçbir siyasetçi tarafından uygulanabileceğine inanmıyorum ha bir de batı devletlerinin kürt sorununu kullanarak anadoluda istikrarı engellemesi son bulacaktır eminim tüm batılı devletlerde ters köşeye yatacak oyunları bir işe yaramayacak bu coğrafyaya istikrar gelecek en azından türkiye'ye.

aklıma şimdilik gelenler bunlar geldikçe daha yazabilirim.
ayrılıkçı güçlerin türk maskesi takarak, türk halkına yaymak istedikleri düşünce akımıdır. kişisel kanaatim sosyal ve siyasal gelişmelerin, bu tip düşünceleri türk ulusu içinde yaygınlaştıracağı yönündedir. tehlike çok yakındadır.
çinde yaşarlar.
türk değillerdir. halk tarafından tokatlanmaları muhtemeldir. hele ki akp hükümeti terör belasını bitirirse, dağdakilere silahı bıraktırırsa ki bu ayrılıkçı güçler farklı yollara başvurabilirler. terör dahil.

halk bıktı artık. sen gidip iki şehit cenazesinde sloganını atıyorsun, sonra caddede kız kesmeye devam ediyorsun. ama insanlar evlat gömüyorlar o dağlara. kimse duygusal davranmayacaktır.
hükümetin kürt politikasını gördükçe daha yürekten isteyen ama akp hükümeti'nin asla yanaşmayacağı bir şeyi isteyen ilerici türklerdir. türkiye nüfusunun potansiyelinin bundan daha fazlası olduğunun farkında olan türkler.

hayatı boyunca asla gitmeyeceği gitmekte istemediği yerleri vatan olarak görmeyen türklerdir. zaten gitmek istemediği yerlerde yaşayan insanlarda türkiye'yi vatan olarak kabul edememiş insanlardır.
https://fbcdn-sphotos-d-a...34568597_1065422274_n.jpg

şu insanlarla oturup barış yapılamayacağını aynı ülkenin vatandaşı olunamayacağını fark etmiş türklerdir. bazı hayalperest türklerde "barış süreci", "kardeşlik" gibi ütopyalarına devam etsin.
öncelikle düşünülmesi gereken bu topraklarda neden cerkezine lazına hatta ve hatta başka ülkenin vatandaşlarına yapılmazken sadece kürtlere yapılıyor bunlar. vatanımızı bölmek isteyen toplumlara her zaman verdiğimiz cevap aynıdır ve aynı olacaktır. önemli olan bu konuda kimin nere duracağını seçmesidir.
derinlerde ki ırkçılık söylemleri ortaya dökülüyor. daha önceleri aydınlık ilericilik söylemlerinin derinlerine gizlenmiş olan ırkçılık ortaya çıkıyor. hele şu süreç biraz daha ilerlesin en kral aydınların bile o yaldızlarını kazıyınca altlarında ki paslar görünmeye başlar..
düşündüdn ki bir lider bir halkın lideri olarak elleri kanı cani bir teröristi lanse ediyor
kürtlerin hepsi pkklı apocu olarak gösterilmeye çalışılıyor bu oyunlara gelmeyelim.
Türkleri Barbar yerine koyuna kürtler siktirin gidin iraga Suriyeye ( savaştan sonra )Ermenistana yok kardeşim devlet mevlet toprakta yok biz gerekirse ölümü bile göze alırız belki tarihin altın kitabına ismimiz yazilmaz ama allah katında bir yerimiz olur.
kesinlikle ırkçı biri olmayarak olmasını düşündüğüm kürt sorununa en net çözümü savunan oluşumdur. onlar da ersin muradına biz de.

şimdi 'tüm kürtler türklerden nefret etmiyor ama' edebiyatı yapıcak olanlar için; arkadaşlar aynı şekilde tüm türkler de kürtlerden nefret etmiyor ancak sıkıntı birbirinden nefret eden kitlenin çoğunluk olmasından kaynaklanıyor. birlikte barış içinde yaşanmamalı demiyorum , birlikte barış içinde yaşayamayız diyorum.
Bu aralar israil'in ve hükümetin kürdistan desteği açıklamalarıyla güçlenen görüş. Ha bunlar kürdü gönderir mi göndermez ama asisti gole çevirmekte Türklere farz olsun...
mensubu olarak konuşmam gerekirse halk oylaması ile ayrılmak isteyen doğu illeri ayrılsın tüm kürt ve kürt kökenli olduğunu iddia eden türkiye vatandaşları o topraklara gönderilsin. ardından doğu türkistan'daki türkler geri kalan türkiye'ye yeni ve türk nüfusu olarak uyum, dil sorunu yaşamadan katılsın. bu ülke daha iyi bir yer olur. yeni daha az topraklı ama daha nitelikli nüfusa sahip türkiye ile daha verimli, kaliteli bir ülke haline gelebiliriz.

orta asya'dan dilimizi bilen türklerin türkiye vatandaşlığına kabul edilmesi kesinlikle kürtlerin gidişiyle artan işçi maliyetlerini eski seviyeye çekecektir.
Marmara bölgesi ayrı devlet olsa diye düşünen zeki insanlar topluluğu...

Evet!
Mubadele planlari yapmak zorunda olan turklerdir.
Her biji başbuğ. Şaka maka dahil olduğum kitle.
edit:hali hazırda derdime cevap versinler silinmemi istiyicem. pkkcıya pkkcı dediğim için beni çaylak etmiş moderatör kardeşler.
15 gün çaylak uyarı amaçlı değildir. art niyet vardır hiç kusura bakmasınlar. sikerim sözlüklerini ben gidiyorum.
Ayrılıkçı kürtler olarak bir tepki oluşumu oluşturabilecek grup.
geleceğin türkiyesinin şekillenmesinde en büyük pay sahiplerinden olacak özgürlükçü, demokrat, güzel insanlardır.
kan emen kürt sorunundan dolayı iki halkın çok daha ciddi boyutta bir etnik savaşa tutuşacağını ön görmektedirler.
türkler adına kürt sorunundan kaynaklanan maddi manevi sarfiyatın artık durması gerektiğini düşünen iyi insanlardır.
20 yaşında gençlerimizin kürt milliyetçileri ile çatışmasından memnun olmayan insanlardır.
bu sorun ayrılarak çözüldüğünde o bölgeyi türkiye'ye bağlı tutmak için harcanan yüzlerce milyar dolarlık askeri harcamaların azalması neticesinde bu kaynakların eğitime aktarılmasını isteyen insanlardır.
o bölge güvensizlikten dolayı ekonomik olarak yatırım alamıyor, bu çatışma bitince iki ulus arasında ticaret ve diğer ekonomik ilişkiler bağlamında daha iyi bir noktaya geleceğimizi bilen insanlardır.
90 yıllık statükonun sürdürülemediğini gördüklerinden, kürtlerin tam teşekküllü bir ulus haline geldiklerini bildiklerinden dolayı entelektüel sorumluluğun gereği türk halkı için de diğer halklar için de en mantıklı çözümü sunmaktadırlar.
yaşasın halkların kardeşliği görüşünü en çok baltalayanların statükoyu devam ettirmek isteyenler olduğunu bilen güzel insanlardır.
yetmez ama evetçi insanlardır. türk demeye dilim varmıyor. güneydoğu anadolu bölgene kürtler değil bölücü amerika yerleşecek. he çok kalkındırır bizi. sonra büyük ermenistan projesi, sonra rumların istekleri. en sonunda hadi biz gidelim artık orta asya bozkırlarına der , vatan toprağı için dökülmüş kanların üzerine sıçar gidersin.
doğu sınırının boydan boya kürdistan olacağını sanan kişilere durumu anlatmaları gereken insanlar. bölgenin etnik yapısı köy köy ilçe ilçe biliniyor.ığdır'ın alt tarafından(iran-türkiye doğalgaz boru hattı) başlar yukarından sınır, viranşehir dahil olmak üzere urfanın bir kısmı, suruç alttan bırakılır.
yukarıda paylaşılan harita makul sınırları çizmiştir aslında.türkiye'nin azerbaycanla, iranla, ermenistanla, suriyeyle ve gürcistanla sınırı olacaktır.