bugün

güzel günlerinizi düşünün (ki zaten her an akla gelirler.)onları düşünürken birden size yaşattıgı acıları da düşünün kaç gecenin onun yüzünden sadece gözyaşlarınızla,delirten düşüncelerle geçtiğini düşünün. Vazgecmek fikrini düşünün sonra zorluğu ile yüz yüze gelin içinizi bir kez daha yakın.Biraz zaman geçsin unuttum dyin yüzü aklınıza gelsin içiniz burkulsun ama kendınıze bile belli etmeyın bunu güçlü duracaksınız ya unuttunuz ne de olsa. Birden ondan bir şeyle karşılaşın ve tüm unuttuklarınız boşa gıtsın ve sövün kendinize zayıflıgınız için ona karşı koyamadıgınız ıcın.. o da böyle midir diye düşünün cevabı "evet" diye düşünmeyin değildir çünkü kendinizi kandırmayın.. Açın bır şarkı(muhtemelen sizin şarkınız ya da onun söylediği bir şarkı olacaktır.) ağlayın ağlayabildiğiniz kadar bır gün sonrasında gözleriniz şişkinlikten görünmeyecek kadar şiş ve kırmızı olacaktır ama boşverin ağlayın ona düşen her damla ruha iyi gelir rahatlatır. .Yeni bir hayat kurmaya çalış ama kuramayın o hayatta rol yapmaya başlayacaksın kendıne karşındakine ve ona oynayacaksın..Oyna daha iyi olacaksa oyna.. Böylesine kötü bir durumdaysanız her şeyi sadece siktir edin çünkü unutamayacaksınız..
(bkz: Lustral)
başka birini bul.
kafanıza takmayın bu kadar. yalnızlığa da biraz alışın amk her dakika sizi mi pışpışlayacak lan birileri?
Alışverişe çıkın, borç acısı daha bir farklı koyuyor. bi müddet nasıl ödeyeceğiz bunları diye düşünüp, esas meseleden uzaklaşmış oluyorsunuz en azından.
(bkz: birleşmek)
en kısa zamanda birini bulmak en etkili yoldur.
birini bulana kadar sürekli kendini meşgul etmek, yalnız kalmamaya
hüzünlü şarkılar dinlememeye özen gösterilirse, en kısa zamanda, en
az hasarla atlatılabilen acı.
(bkz: fırında mercimek)
ekmek içi yiyin.
dibine kadar yaşayın o duygunuzu. tükeninceye dek.yok farzetmek, kendini aldatmak çözüm değildir.
spora başlamak, el sanatları tarzı hobiler edinmek kısaca herhangi bir şeyi düşünmeye yetecek kadar boş vakit bırakmamak en önemlileridir.
ayrılıktan sonra hala seviyorsanız hiç bir öneri fayda etmeyecektir. bir gün tekrar kavuşma umudu tek dayanağınız olur o zaman. ona sarılın.
--spoiler--
aşk acısı çekilmeden bitmez. bu bir süreçtir, çekeceksin, başka çaresi yok. ağlayacaksın, öfkeleneceksin, yemeden içmeden kesileceksin, hayat eskisi gibi tat vermeyecek, dikkatini toplayamayacaksın, uykusuz geceler geçireceksin, sürekli sorgulama yapacaksın kendine ama inan içinde yangınlar çıkaran o acı sonunda küllenecek, sürekli kanayan o yaran kabuk bağlayacak, alışacaksın onsuz olmaya, onsuz ayakta durmaya. bunun süresini sorarsan, bilmiyorum kişiden kişiye değişiyor. ben uzun süre acı çekenlerdenim, ben uzun süre uçurum kenarlarında yaşayanlardanım ama ayaktayım hala.
--spoiler--
*
acı biber yiyin.
yeni arayışlara geçin arkadaslarınızla acınızı paylaşın gerçekten işe yarar.
ayrılık acınızı dindirmek için başka birini kullanmayın. dugularıyla oynamayın.
yeni bir sevgili bulun.
ayrılıkta insanın canını acıtan çoğu zaman terkedilmek ve bunun yarattığı sinir bozukluğudur. bunu ortadan kaldırmak için yalnızca bir sevgili bulmak yetmez sevgili dostlar. taşşaklı bir sevgili bulmak gerekir. yani aynı şekilde siktir çekmeye muktedir birini bulmalısınız. size rest çeken ve elde edemediğiniz başka bir insanın daha olduğunu bilirseniz nötrlenmiş olursunuz. sinirleriniz gevşer, rahatlarsınız. oııhhh...

bak anlattım tane tane. gidip de kolayca kafeslediğiniz, her isteğinizi kabul eden birini bulup hem onu hem kendinizi üzmeyin. laf anlatıyoruz lan burada amk. söz dinleyin.

hadi bakiyim.
(bkz: montla sıç)
Counter Strike oynayın. intikam duygusu var ise boşaltırsınız.
zamana birakin. gecicektir.
ben daha iyilerini hak ediyorum demeli ve etrafına çok iyi bakmalıdır.
sonuçta her yer sevgili adayı kaynıyor o son insan değildi. değil mi?
daha iyisini bulmak, iyisi diğilse bile etrafa öle yansıtmak.
hayatınıza devam etmektir. çünkü hayat size söylenen yalanlardan daha gerçektir.
müzikle uğraşın en basitinden bir enstürman çalmayı öğrenin.