bugün

kanatimce kaygısızlar'dan sonra türkiye'de yayınlanmış en komik diziydi ama illa benden bir sıralama yapmamı ısrar ediyorsanız;

1) kaygısızlar
2) ayrılsak da beraberiz
3) yedi numara
4) sıdıka
kanatimce kaygısızlar'dan sonra türkiye'de yayınlanmış en komik diziydi ama illa benden bir sıralama yapmamı ısrar ediyorsanız;

1) kaygısızlar
2) ayrılsak da beraberiz
3) yedi numara
4) sıdıka
hayatımda izlediğim en kıl dizilerden biri. özellikle salaklıkda sınır tanımayan feridun karakteri adamın asabını fena ölçüde bozar. yönetmen ve senaristine en iğrenç dizi oskarını veriyorum, tebrikler.
eski bölümleri hafta içi her gün 14.45 civarı (civarı diyorum, nedeni bundan önce gösterilen türk filminin süresiyle alakalıdır) cine5'te izlenebilecek dizidir... berna'yı * özleyenlere duyurulur...
Trt 1 de yayınlanırken ben küçüktüm ve şuursuzca izlerdim...
Berna ile teoman adlı iki şuursuzun nasılda oşandıkları halde zamkla tutturulmuş gibi yaşadığını gösterir ve evin bölünmesinde Berna jeopolitik konum ve yatak odasının sahibi olmasında dolayı üstündür. Teoman koltukta yatar. Ve hiç de anlamam kocaman ev bi çocuk odası falan yok mu da Teoman koltukta yatıyor.
ilk bölümlerinin çok komik olduğu, denk gelirse hala izlediğim, janset hayranlığım sebebiyle daha da bir ilgiyle izlediğim birol güven dizisi.
çok keyifli diziydi bi sıcaklık vardı dizide trt 1 de iken gercekten güzeldi. severek izlerdim.
jeneriği için;
http://www.youtube.com/watch?v=vRXf6cifYRg

diğer bir jenerik için;
http://www.youtube.com/watch?v=2I4NqFectl8
hala cine5te tekrarları yayınlanan bir zamanların güzide dizisi.
güzel bir jenerik şarkısına sahiptir.trt deki ilk böümler çok güzeldir.sırf feridun bitir hatırına bile seyredilebilir.benim en sevdiğimse bernanın babası halim selim selim babadır.keşke benim babam da öyle olsa...
zeki müren tarafdından müthiş seslendirilmiş parça. (bkz: (vid #7639))
trt iken, birol guven denen sahsin paranin mina komadan onceki naif halleriyle senaryolarini fatih solmaz ile paylastigi zamanlarda superkene, sonradan b.ku cikarilmis, turk dizilerinin icinde ayri bir yere sahip olan komedi dizisidir. ayrica, karakterleri de bir o kadar eglenceli olan dizidir. hakan yilmaz ile necmi yapici suruklemistir.
her bölümde araya mutlaka perde giren dizidir.
güzel güzel trt'de tekrarları yayınlanan ve* ayrılsakda beraberiz şeklinde eKran altındA NE OLDUĞU BiLDiRiLEN DiZi.

edit: canım moderatörlerim varsa ispiyoncularım. oğlum zaten burada 'dahi olan -de, -da ayrı yazılır. ama yazmamışlar! ' demek için giregelmiş olduğum bir şey , giri di. sözlüğe girdikçe arada rastlıyorum 3 kere mi ne oldu rötuş isteğiniz ki oha. biz de biliyoruz o dilbilgisi kuralını ancak siz de bir okuduğunu anlama ve irdelemeyi bilseniz mutlu olacağım. yoksa ne anlamı var bu entarinin değil mi?
yer elması feridun bitir'in "yırttık abicim yırttık" repliğiyle, dijital binali ve ekibiyle, yönetici yesari bey'in türk sanat müziğinden seçme eserleriyle, kapıcı idrisle, mc erdemle, gündüz'ün iğrenç esprileriyle, teomanla berna'nın didişmeleriyle, onların kaynanalarının kavgalarıyla yaklaşık 400 küsür bölüm sürmüş, türkiyedeki adam gibi dizilerden bir tanesi(ydi).
Geçtiğimiz cumartesi günü saat 13:30 civarında trt 1'de rastlanan dizi. Tekrar izleyeceklere duyrulur.
trt'deki bölümleri pokemonla aynı dönemde yayınlanmış diziydi. saat 3.30'da eve gelirdim. hemen aceleyle üstümü değiştirir sokağa inerdim. arkadaşlarla bir maç yapar, sonra camiye gider buz gibi su akıtan o fantastik makinadan su içerdik. ve tam pokemonun başlamasına yakın herkes evlerine dağılırdı. eve geldiğimde önce pokemonu büyük bir heyecanla izlerdim, sonra da -hemen haber öncesinde- ayrılsak da beraberiz'i. çok güzel bir diziydi trt'deyken ama sonra bozdu hakkaten. ama yine de benim için o dönemin en büyük eğlencelerinden biriydi.
Ne o bensiz edebilir
Ne temelli gidebilir
Bende öyle bunu bilir
Sade gözden uzağız biz
Alev alev çerağız biz
Ayrılsak da beraberiz

Gün olur ne arar sorar
Gizlenir de beni sınar
Bilirim ki içi yanar
Sade gözden uzağız biz
Alev alev çerağız biz
Ayrılsak da beraberiz

Bazı günler hep naz eder
Hem küser hem niyaz eder
Sanırsın sahiden gider
Sade gözden ırağız biz
Alev alev çerağız biz
Ayrılsak da beraberiz

zeki muren'nin sesinden dinlemek var bu sarkıyı.
mantıken ayrılması gereken ama hala sevenlerin sarkısıdır bu. kalbiniz onu hala cok sever ama gitmelisiniz hayatından onun iyiligi için. ilerde mutsuz etmemek için veda etmelisiniz bu sevdaya. ama ne olursa olsun ayrılsada beraberdir seven kalpler.
zamanında trt ekranlarından takip ettiğim(hatta hastasıydım), teoman ve berna adlı iki karakterin maceralarını anlatan bir filmdi. bu iki karakter ayrılmış ama aynı evi paylaşamadıklarından evi ikiye bölüm öyle yaşamaya karar vermiştir. tabi kaynanalar ve bela arkadaşlar da bu durumu çok daha zor ve komik yapmaktadırlar. özellikle de iş bitirici! "feridun bitir". bu arada site adresi dubluve dubluve dubluve feridun com tr..... bir şey biliyor da konuşuyor sonuçta.
neyse!, ilk zamanlarda gayet ilgiyle izlenen dizi, sonradan uzaması ve bazı karakterlerin değişmesiyle eski havasını kaybetmişti. ileriki zamanlarda da yayından kalktı zaten. bir yerlerde bulsam arşive katardım.
paravanla ortadan ikiye bölünmüş bir evde beraber yaşayan iki dul insan ve onların çevresindeki insanlarla olan komik ilişkilerini konu alarak güldüren ve bu alanda şahsi kanaatime göre en büyük başarıya ulaşmış, trt 1'de tanıştığımız televizyon dizisi-sitcom.

karakterleri ayrı bir efsanedir; teoman *, berna, feridun bitir, dijital binali, laptop recai, idris efendi, veş-veş, hur-hur ve tabi ki de eşsiz bir espri repertuarına sahip gündüz.
sürekli boktan espriler yapan gündüz,

bıkmadan usanmadan zengin olma planları kuran feridun bitir,

apartmanın sorunlu ve zeka özürlü aynı zamanda patavatsız kapıcısı idris karakterlerinden ibaret bir dizi.

güzeldi. izlerdik ortaokula giderken. gülerdik ota boka. şimdi açsam izleyemem herhalde.
trt 1 de ki bölümleri süperdi. hele ferdun bitir karakterinin durmadan yaptığı saçma projeler insanı gülmekten sıçtırırdı. ama gel gör ki ilk oyuncu değiştirdi. janset çıkınca eski etkisini kaybetti. sonrada kanal değiştirince git gide güme oturdu dizi. hep güldüğümüz mafya babası dijital binali yi sakin huzurlu biri haline getirdiler. feridun bitir proje üretemez oldu. idris artık neredeyse hiç ortalarda gözükmedi filan. yani şen gittik yaslı döndük misali bir olaya imza attılar.
bunun bi bölümünde çiçek abbas filminden o ilyas salman ve şener şen atışması canlandırmışlardı.
nerede ise orjinali kadar muhteşemdi. o kadar aradım nette bulamadım.
Gelmiş geç en iyi yerli komedilerden, tekrarları çıksa da yeniden izlesek.
bir zamanlar cine 5' te bir zamanlar trt 1' de yayınlanan kaliteli türk dizisi. o zamanlar; para için babasını bile satma potansiyeline sahip ferudun karakteri vardı şimdilerde ise eric cartman.

- ferudun bu adama bir şeyler oldu ya.
+ yok canım olur öyle şeyler nikah öncesi. sabaha bir şeyi kalmaz.
- ferudun bu adama harbiden bir şeyler oldu.
+ yok canım abartıyosun, sevinçten kalp krizi geçirdi hepsi bu.
- kalp krizi mi dedin?
+ kalp krizi mi dedim?
- ferudun adam ölüyor abi bir şeyler yap!
+ ne bir şeyler yapması abi, adam resmen ölmüş. beni götürmessen öyle olur işte.