bugün

Sendin benden ikinci bir şans isteyen,
Sendin bir cümleyle herşeyi bitiren,
Sözler utandı gözler yaşlandı neden,
Özür dilemek için geç kalmadın mı?

Gözümde tütse de bazı tavırların,
Üzgünüm hayatım çok yanlış yaptın.
Yapacak bir şey yok ben çoktan yol aldım,
Avuçlarından su gibi akıp kaçtım.
Yapacak bir şey yok ben çoktan yol aldım,
Sen o defteri ellerinle kapattın.

Çok çok çok çok pişmansın biliyorum,
Boş boş boş ne yapsan boş duyuyorum,
Yok yok yok senden vazgeçiyorum,
Ölsem de ben sözümden dönmüyorum... şarkısının dinletilmesi gereken sevgilidir.
ya da affedilmelidir, ayrılma nedeni ve şekline göre değişir.
unutulmamayı isteyen,tuzağına düşüp tekrar denenmemesi gereken kişidir.
kaan tangöze' nin içli yorumuyla son pişmanlık şarkısının beynine kazıtılması gereken insandır.
vicdan azabıdır. telafi etmek ister seni üzdüğü, kırdığı, p.ç ettiği için hayatını ama telafisi yoktur. bunun için hala aklı başına gelmemiştir.
bu aklı size yaptıkları için değil, yapamadıkları için kullanacak olandır.
eski sevgililerimin hepsi yalanmış, artık yalanmamış sevgili istiyorum repliği.
giden bir gün geri dönmek ister, bırakın dönsün ne kaybettiğini kendi gözleri ile görsün.
+ zonkk!
- ne oluyor lan. kim koyuyor bunları tavana.

abazanlığı tavandan aklına düşmüştür.
acımamak gerekir. sürünsün Ga*at.
geri dönmesine izin vermek bi mallık olur

kabul ediyorum! ben malım ..
herşeyin tadına bakmak istediği gibi bununda tadına bakmak isteyen sevgili sonrasında aklı basına gelir fakat nafile.
eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı diyerek savsaklanacak kişi.ya adı üstünde 'eski'..
''ayrılırken aklın nerdeydi'' demek lazım. dengesiz insanlarla takılmamak lazım. hayatını zindan etmemek lazım. 6 milyar insan var dünyada. herkesin yeri dolabilir.
salaklığına doymaması gereken eski sevgilidir.

bomboş bir şekilde ayrıldık onunla, nedensiz yere bırakıp gitti. ikimiz de ağlarken yok oldu hayatımda. 1 hafta sonra başkasıyla çıkmaya başladığını öğrendim. dayanamadım, aradım, tartıştım, bağırdım; hep haklı olduğumu söyledi, geçmişe dair sorular sordu, gitti, gitti, gitti.

ben arada biriyle denedim ama olmadı.

aradan 8 ay geçti. bir gün telefon çaldı, o...

+alo, nasılsın?
-iyiyim, sen?
+ben de iyiyim.
-neden aradın?
+sesini duymak istedim.
-duyma benim sesimi.
+merak ettim ama.
-neyimi merak ediyosun ya, aylarca merak etmedin de şimdi mi merak ediyosun!?
+aramayacaktım aslında ama her gece seni rüyamda görüyorum, dayanamadım.
-beni merak etme sen. git o benden ayrılır ayrılmaz çıktığın kızı merak et. git onun sesini duy, benimkini duyma. git o kızla konuş, git beni aldattığın o kızla konuş. hangi yüzle ararsın ya?
+hande...
-efendim.
+senden sonra kimseyle çıkmadım.
-tabi eminim.
+gerçekten...
-faceinde ilişkisi var yapmışsın, hem arkadaşına sordum o da biri var dedi.
+peki biriyle ilişkisi var mı görünüyomuşum?
-hayır.
+ben salağım zaten di mi, ona soracağını düşünemedim, diyemedim "hande sorarsa biri var" diye.
-niye yaptın peki?
+unutman gerekiyodu.
-sana mı kalmış bu?
+zaten yüzsüzlükle aradım hande, gelme üstüme.
-yüzsüz olduğun belli. aylarca aramadın da şimdi mi geldi aklına? ben ağlarken nerdeydin?
+duydum zaten... üzgün dediler ama arayamadım.
-aferin sana.
+arama dediler, herkes tersler dedi aradım yine de...
-aramasaydın.
+sus diyosun yani.
-öyle diyorum.
+aramayayım mı bi daha?
-arama.
+peki.
-hoşça kal.
+sana da.

aradan 20-25 gün geçti.

face'ten uzun bi mesaj. beni aylarca aramamasının mazeretleri.

-biliyorum bu ilişki artık bir enkaz ama her enkazda olduğu gibi sesleniyorum, orda kimse var mı?

cevap vermedim, tekrar attı, tekrar cevap vermedim. sonra telefona bi mesaj;

-cevap ver hande bana.
+neyin cevabı.
-bi umut ver.
+sen bana umut vermiş miydin ki? umutsuzca çırpındım aylarca.
-lütfen...

10 günlük bi konuşma, arada bir buluşma, yapamayacağımı anlayışım...

-gideyim mi?
+git diyemiyorum ama kal da diyemem... üzmek istemiyorum seni.
-hoşça kal...

aradan geçen 15 günden sonra;

+alo
-alo?
+nasılsın?
-iyiyim sen?
+iyi olmaya çalışıyorum. unutamıyorum seni...
-unut, olmaz çünkü.
+olmuyo hande, aylar geçti olmuyo.
-yaparsın merak etme.
+deneyelim tekrar. söz pişman olmayacaksın. yanlışlarımın farkındayım. hiç gitmezsin sandım, bırakmazsın sandım. sevdiğini biliyodum, alıştım, rahatladım, durduk yere sana kızdım sürekli. çok hata yaptım ama biliyorum artık.
-gitmezdim ben... sen gitmeseydin gitmezdim ama öğrendim gitmeyi, sen öğrettin bana.
+olmaz diyosun yani?
-her şeyi unutsam x* olayını unutamam.
+ona karşı bi şey hissetmedim, umrumda değildi, anla hande ya. yemin ederim bi şey olmadı.
-biliyorum ama olmaz. hoşça kal.
+kimse benim için senin gibi olmayacak.

geri dönmeye hakkı yoktur eski sevgilinin. geri döneceksen gitmeyeceksin. her güzel şeyi böyle mahvetmeyeceksin. geçmişler ola geri dönen eski sevgili. seni deli gibi seven kişiyi çok kırdın sen. gururu aşamam artık, dönemem geri.
--spoiler--
keşke birini tam kaybetmeden önce ona olan tüm sevgimizi haykırabilsek
--spoiler--

benim o.
geri dönmesi halinde hiçbir şey değişmeyecek olan sıradan insan olan hatta kimine göre insan bile olmayan şahsiyettir.
pişman olur, arar sorar bu tipte kişiler, ama yüz verilmemeli ve acımadan kati bir ses ile '' defol '' denmelidir.
nasıl bir aklı varsa, başına gelmeyen sevgilidir.
yapmam yaptırtmam efenim. her şeyin bir değeri bir anlamı var dik dur da adam desinler, yağmasan da gürle dayanın kardeşlerim dayanın yiğitlerim.
geçti bor'un pazarı sür eşeğini nigde'ye dir.
o geç gelen aklını da alıp gitmesi gereken eski sevgilidir.
Yıllar önce hal hatır sormuştu. Güya evlenecekti falan. Halen icraatı yok. icraat olması durumunda büyük olasılık gene hal hatır sorası gelir. Mısırımı cipsimi aldım bekliyorum.
ayrıldıktan sonra bok yemeye mahkum eski sevgilidir. ne demiş ruhu şad olsun müslüm baba:

son pişmanlık neye yarar? her şeyin bedeli var.
belki de aklı başına geldiğinden değildir. hissettiği kötü, o doldurulamayacakmış gibi gelen boşluk hissinden ya da daha iyisini bulamamasından kaynaklıdır. her giden muhakkak er ya da geç geri dönüyor. tekrar bir şans daha ver, her şeyi düzelteceğim, seni çok üzdüm bla bla bla.. daha nicesini saydırıyor, sırf yeni bir şans için. hala eskisi kadar bencil olduğunu da vurguluyor böylece. geri dönüyor çünkü aşkından ölüp bittiği için değil, hissettiği o boşluğu doldurmak için kendini bu durumdan kurtarmak için. aşkından ölüp bitseydi en başından gidemezdi zaten.
Inanmamak gerekir. Çünkü özlemden değil zor durumda olduğundan geri gelmiştir. Giden gittiği yerde ayakta kalmalı, düşen siz olmayın bırakın o düşsün. Düşene bir tekme de siz atmazsanız, gün gelir eski sevgiliniz zor günleri atlatır ve bu sefer daha emin bir şekilde kıçınıza tekmeyi basar. Azcık özsaygı arkadaşlar azcık.