bugün

--spoiler--

Nasıl da koydu Aykut Kocaman, KOCAMAN!

(bkz: 30 ocak 2011 fenerbahçe trabzonspor maçı)

--spoiler--
trabzon maçının son dakikalarında fenerbahçe taraftarı tarafından; 'kocaman umutlarımızın sahibisin' yazan bir pankart açılmıştır.
oynatması gereken futbolu sonunda bulduğunu düşündüğüm teknik direktör. umarım bu oyunu devam ettirir.
senol gunes e agzinin payini vermistir.
işte bu takımdan beklediğimiz oyunu sonunda oynatan teknik adamdır. ister başarılı olsun isterse başarısız olsun fenerbahçe taraftarında yeri her zaman ayrıdır.
http://4.bp.blogspot.com/...yJS0x7MY/s1600/4jpb2b.jpg

özlemişiz sevinirken görmeyi..
sonunda güldüğünü gördüğümüz adamdır. şenol hocaya da cevabını gerektiği yerde sahada vermiştir. trabzon maçında takımını çok iyi motive etmiş, galibiyette büyük pay sahibi olmuştur. bize böyle mücadele eden takım izletsin yeter.

umarım taraftarın hocaya olan desteği devam eder. (bkz: kocaman umutlarımızın sahibisin)
takıma istenilen oyunu oynatmaya başlamıştır. tam kafasındaki oyun bu mudur? bence hayır.
daha onun istediği oyunun %65'ini oynuyor fenerbahçe. tabi bu da benim görüşüm. takımı şampiyon yapar ya da yapamaz ama seneye de burada olacak hocadır. ben birinci günden beri güveniyordum halen daha güveniyorum futbol bilgisine. yabancı adamlarla harcanan paralar ve kaçan şampiyonluklara bakınca bu yıl takımı şampiyon yapmasa dahi benim için onun yeri ayrıdır. ve bu takımı seneye kendi istediği 3-4 adam takviyesi ile uçuracak. ben de buradayım. bu yıl ikincilik kötü sonuç olmaz.
sürekli nizami, kurallı ve didaktik cümleler kurmaya çalışmasıyla sinirimi bozmaktadır. akademisyen olaymış!
(#10201402) zamanında ne demişiz? kaybadilen ankaragücü maçı sonrası...
bu takım şampiyon olamasa bile (ki bence en şanslı takım şu anda fenerbahçedir) takımın başında kalmalıdır.
bu hafta da; (bkz: nasıl koydu aykut kocaman)
barcelona 4-3-3 ü ile sezona başlayıp selçuk'un xavi görevini tam olarak yapamadığını farkedince daum 4-4-1-1 ine dönerek başarılı olmaya başlamış teknik adam.

senden hiçbir şey istemiyorum; ne şampiyonluk ne de muhteşem bir futbol. şu mübarek gecede senden rica ediyorum, şu sweat'in yakasındaki son düğmeyi aç, allah rızası için boğazına kadar ilikleme şunu. gördükçe ben daralıyorum, ben boğuluyorum, yapma bunu bana.
adam gibi adamdır, türk futbolunun en beyefendi en karakterli en düzgün futbolcularından biridir.

kim miyim? galatasaray'lıyım, hem de fanatik derecede... senede 3-5 kez istanbul'a, deplasmanlara gidecek kadar...

ama, övülecek adam var, sövülecek adam var. fenerbahçe bu yıl şampiyonluğa koşuyor, şu anda maç fazlasıyla lider konumda. önemli olan bu değil, önemli olan, bu kadar taraftarının sırt çevirmesine rağmen aykut kocaman'ın direnişini izlemektir.

adam sadece taraftarına değil, medyaya da direniyor. helal olsundur.

fenerbahçe'li dostlara aylar öncesinden müjdelemiştim ama anlamamışlardı, buyurun o zaman, bir daha...

serbest çağrışım: (bkz: aygıt kocaman)
bugün "düşene tekme atılmazı" gösteren onurlu ve kişilikli spor adamı. adam gibi adam. aksi olsaydı futbolcularna durmalarını söylemez o kadar taraftarı önünde beşiktaşı madara ederdi.
fenerbahçe'ye daha marjinal bir oyun stili kazandırmış teknik adam. bir galatasaraylı olarak beğenerek izliyorum lan. adam oynatıyor takımı. yüzyıllardır ara toplarla galibiyet arayan fenerbahçe'nin kanat adamları ile hücum yapması bu adamın iş bilirliğidir.

devam aykut hocam.
fenerbahçe'ye ayrı bir hava katmıştır. ilk devre her şey kötü giderken çoğu kişi tarafından eleştirildi. çoğumuz salladık bir şeyler. ancak ikinci devre takımı daha iyi hale getirerek hepimizi utandırmıştır. başlarda alex'e olan tavrından dolayı ben de kızıyordum ancak alex'i daha iyi hale getirmeye çalıştığını düşünemedik. alex'in yapabileceklerini çok iyi bildiği için onu böyle bir yöntemle zorlamıştı. ama alışmıştık bir kere komplo teorilerine hemen uydurduk. o yüzden kusura bakma hocam. gerçi hep söylediğim bir şey vardı o dönemde ki hala bunu savunuyorum; 'varsın olsun şampiyonluğu aykut hocayla kaybedelim.' bilirim ki daum gibi alacağı tazminatı düşünmez, bizden daha çok üzülür. fenerbahçe için çalışır.
sadece altyapıdan çıkardığı gençler ve yaptığı dia, niang gibi önemli transferler için bile teşekkürü hak ediyor.

ancak özer aşkına dayanamıyoruz be hocam. geldiği günden beri patlamasını bekliyoruz, içine patlayacak bu gidişle. tamam çok sakatlandı, çok yetenekli ama top her ona geldiğinde nasılsa artistlik sevdasına pozisyonu katledecek diyerek heyecanlanmıyoruz bile. ona verdiğin şansı biraz da stoch'a versen süper olacak.
fenerbahçe'nin iyi olmayan teknik direktörü. 7 hafta üst üste kazanıp, ligi domine eden fenerbahçe, kasımpaşa karşısında bile kadıköy'de zaman zaman oyunun kontrolünü kaybediyor.
fenerbahçe yi küme de düşürse şampiyon da yapsa önümüzdeki senelerde de takımın başında olmasını istediğim kendisine sonuna kadar güvendiğim gerçek bir fenerbahçelidir kendisi. kim ne derse desin seviyoruz seni Aykut Kocaman.
gün geçtikçe parıldıyor.
--spoiler--
poker suratlı
--spoiler--
*
kocaman takımın kocaman teknik direktörü.
sonunun daum'a benzemesinden tırstığım teknik direktör. bence fenerbahçe geçen seneki topunu oynuyor. takıma pek bir katkısı olduğu söylenemez ama gelecekten umutluyum. aziz yıldırım en ufak bir başarısızlıkta kendisini harcamazsa çok iyi yerlere getirebilir fenerbahçeyi.

edit: allahasen bu entryi eksileyen arkadaşa soruyorum. daumlu fenerbahçe geçen sene guiza gibi kazma ve bilica gibi bir angutla ligi son maçla kaçırmadı mı? türkiye kupası'nda final oynamadı mı? avrupa ligi'nde son 32'ye kalmadı mı? aykut hocanız naptı lan? biraz reel olun olm.
fenerbahçe'nin şampiyonluğunu istiyorsam ikinci nedeni bu adamdır. ilk neden kendi mutluluğum tabii ki.
Takım son 10 haftaya lider girmesine rağmen hala kendisini antipatik bulan fenerbahçe taraftarları vardır ki şu gerekçelere dayanır ''hoca aykut'' un bir türlü sevilememesi:
Kendisi Fenerbahçe camiası içinde ilk sezonunu değil, 2.sezonunu yaşamaktadır,geçen sene yapılan transferler için de bizzat yetkilendirilmiştir. (-)
Daum ile devam edilen sezonda kendisi futbol şubesinin başına geçmiştir, sezon ortasında Daum'un kuyusunu kazıyor haberlerini yalanlamış ve teknik direktörlük görevini kabul etmeyeceğini açıklamıştır. (-)
Avrupa'ya erken veda edilmesinin 1.dereceden sorumlusudur. (-)
Sezon başından beri Alex gibi übermensch bir varlığı kenara çekme gibi bir gaflette bulunmuş, hatasından dönene kadar takımın kayıpları olmuştur. (-)
Sürekli kenarda somurtmaktadır. Oysa ki bir taraftarın görmek isteyeceği hoca yeri geldi mi Mourinho gibi medyaya ayar vermeli, Yılmaz Vural gibi heyecandan yerlere yatmalı, Slaven Bilic gibi karizma duruşlu olmalıdır. (-) Yani en azından biri olsa da olur.
Peki sonuç nedir? Ligin bitmesine kalmış 10 hafta aykut kocaman'ın takımı lider ki bu değil asıl önemli olan. Şu bir gerçek ki fenerbahçenin bu ligde şampiyon olması çok zordur. Bütün takımların antipatisini kazanmış bir başkan ve diğer unsurlar bunda etkilidir. Adamlar ısınamıyor bu takıma. Ki asıl büyük sebep Fenerbahçenin Fenerbahçe oluşundan kaynaklıdır. Son yıllara bakıldığında istanbul şehrinin yegane temsilcisidir, süper ligimizde. Nerden nereye geliyoruz diyeceğim o ki aykut kocaman böyle olumsuz özelliklere sahip, bunun yanında böyle antipati toplamış bir kulübü yönetmenin zorluğu altında ezilmeden hala dimdik ayakta kalabiliyor sezonun sonunun yaklaştığı şu zamanlarda ki son haftaya kadar götürecek bu duruşunu tahminimce. Mesele şudur ki fenerbahçe taraftarı bile kendisini sevmek konusunda(teknik patron olarak, efendi duruşuna laf olamaz ) ikilemdedir. Fakat önümüzde vakit varken ve geçmişte ne vakitler büyük umutlarla getirilen yabancı hocalara heba edilmişken aziz başkanın sonuna kadar şans tanıyacağını düşündüğüm aykut kocaman fenerbahçede efsane yaratabilir, şansını da yanında götürmeye devam ederse.