bugün

kendisini 1 hafta yerip 1 hafta övenlerden değilim.

ben hala kendisinin fenerbahçe hocası olabilecek kapasitede olmadığını düşünüyorum.

başakşehir maçı sizi yanıltmasın. şansa yendik demiyorum ama başakşehir'in kendini çok beğenmişliği ve üç 11 oyuncusunun eksik olması işimize geldi.

aykut kocaman en alakasız maçlarda puan kaybedecek. çünkü hala net bir taktiğimiz ve iskeletimiz yok. hala koşu mesafesi kafasındayız.
kimileri kadrosu yetersiz demiş ve if ile başlamış saymaya...bu adamın psikolojik sorunları var. oynattığı futbolun yetersiz olduğunu düşünmüyo. yıldızlarla sorunu var. halbuki valbuena giuliano soldado fernandao elif ve souza olarak çıksa, vizyonu ve misyonunu oluşturan prensiplerdeki eksikleri bulabilecek. at. madrid, juventus, simeone, pellegrini, conte ve italyan futbolu, bu sporun savunma yönünü en iyi oynayan hocalar, takımlar, kültürler. kendisi, fiziksel olarak, futbolculuk kariyeri olarak ve daha tanınan biri olarak türk teknik adamlarının ortalamasının üstündedir. fakat farklı takımları ve ligleri analiz ederek izlemelidir. hakemler kötü, oyuncular kötü gibi bahaneler ile yılı kurtarır, kariyeri zedelenir. isla, skrtel, valbuena, soldado, giuliano uluslararası futbolcular ve bu isimler ligimizin üstünde isimler. bunu kabul etmeli. bu takım savunma yapmalı? evet yapmalı fakat griezman carrasco costa koke gaitan dybala pirlo keza pogba higuain douglas costa da bu oyunun savunma yönünü çok iyi oynayan takımların silahları...ne yazık ki aykut kocamanda eksik olan, sorun edilen, eleştirilen, tartışılan nokta bu...bunu farketmeli ve bu yönde hem düşünmeli hem sorgulamalı hemde çalışmalı...
Prensipli, sabırlı, iyi bir taktisyen ... Şaka lan şaka sinsi, narsist, içten pazarlıklı bi herif. Alex i gönderdiğin gün bittin bizim için. Küçük takımların büyük hocasıdır.
Çok şansız adam vesselam özünde iyidir, şu adamın şansızlığının kırkta birini ne fatih terim yaşadı ne şenol güneş, oynattığı futbol hoşunuza gitmeyebilir ama kendince bir sistemi var eldeki kadroya göre.
konyaspor'un başındayken elde ettiği başarının aynısını fenerbahçe'de de gösteren isim. fenerlilerin vizyonu son yıllarda iyice gerilemiş herhalde takımlarını konyaspor sanmaya başlamışlar anlaşılan açık ve net.
1) giuliano gibi bir yıldızı sürekli oynattığına göre, bu adam yıldız düşmanı falan değildir. Taktiğine ısrarla uymayan, laf dinlemeyen adamı oynatmaz.

2) bu kadar eleştiriye rağmen ısrarla valbuenayı oynatmıyorsa, bu adam asla ve asla korkak da değildir. Hatta dünyanın en cesur adamlarından bence. Bu kadar eleştiriye rağmen eğilip bülükmeden bildiğini okumak her yiğidin harcı değil.

3) futbol bilgisi çok üst düzeyde olan, kendine özgü bir felsefesi olan, gerçek bir taktisyendir aykut kocaman. Çoluk çocuk tarafından ve futbolu bilmeyenler tarafından anlaşılması zordur. 4 hücumcu orta saha ve çift forvetli 4-4-2 ile pes oyununda şov yapabilirsiniz, ama gerçek hayatta malesef futbol böyle değildir.

Cehennem donana kadar, aykut kocaman!
dedikkerinde ki haklılık her geçen hafta daha fazla ortay çıkıyor.

konya nın penaltısı ve golü verilmedi zira.
hakemler konusunda kendisi kadar tutarsız bir insan yoktur.

aleyhinde hata olursa: bize operasyon yapılıyor, şampiyonluğumuzu hakemler engelliyor, bıdı bıdı bıdı...

lehinde hata olursa: bunlar doğal hatalar bunlar futbolun içinde var, bla bla bla...
son açıklamaları kendisine hiç yakışmadı.

ali palabıyık'tan biraz bahset o zaman aykut hoca.

lehine tonla hakem hatası yapıldı. bir kere konuştun mu?
küçük aziz. daha sinsi versiyonu ama aziz biraz daha heyecanlı buna göre.
Ben bu adamı seviyorum ama fenerli olmadığı zamanlarda hobi olarak.

Edit: ayrıca dün ahlakının zekatını ödese kırk tane bunun gibi insan bozuntusu edecek insana "ahlak yoksunu antrenörler var" demiş ayarsız.
yerin altında bir o kadar daha var.
her hafta hakemlerden şikayet edip her hafta haklı çıkan teknik direktördür.
kendisi ile başlayan süreç ve aziz yıldırım fenerbahçelileri futboldan soğutalı yıllar olduğu için artık ne haltlar yediği takip edilmeyen teknik adam.

etrafımda fenerbahçeli olup da fenerbahçenin ilk onbirini sayamayacak bir sürü insan var son yıllarda. insanlar takip etmiyor, etmek istemiyor artık.

mesele başarı ya da başarısızlık da değil. aykut fenerbahçeyi 10 yıl üst üste şampiyon yapsa, aziz yıldırım bütün dünya yıldızlarını takıma doldursa da bu durum değişmeyecek.
hakemler konusundaki açıklamalarını bende bir fenerbahçeli olarak pek tasvip etmiyorum ayrı konu..bu kadar çok konuşması gereksiz

amaaa bu adama karşı olan adamları kendi taraftarı rakip takım farketmez itinayla göt etmeye devam ediyor..

senebaşından beri rakip takım taraftarlarının geçtiği dalganın,kendi taraftarının ettiği küfürlerin haddi hesabı yok..şenol güneş dahi,fatih terim imparator ama aykut taşakoğlanı..gerçekten hiçbiriniz bir bok bilmiyorsunuz,gerizekalısınız..

trabzon ve başakşehir deplasmanlarını atlatmış takımın şuan onunde olan tek takım başakşehir..nereye kadar götürecekler meçhul

imparatorun takımı birkaç hafta sonra kadıköye gelecek ve anasının amı gibi zor fixtüre girecek..dahi şenol güneş haftaya bizi yener umarım,yoksa nakavt..yense de işleri zor gerçi..

fenerbahçe taraftarı daha komik..aykutun kendisinin dediği gibi tutturmuşsunuz bi dikine futbol..gaz veren adamlara,paldır küldür hücum eden takımların taşaklarını yalamaya o kadar meraklısınız ki adamın başardığı şeylerin farkında değilsiniz..tamam o da bir yöntem ama savunma da futbolun içindedir ve bu da bir yöntemdir,başarıya giden tek yol hücum değildir..bu adam sistemini oturttuğundan beri 5 aydır yenilmiyor amk körleri..ismail kartal muamelesi yapıyorsunuz herife..siz diğer takım fanatiklerinden de betersiniz..

elindeki kadro galatasaraydan da beşiktaştan da net şekilde kötü..beşiktaş başarılı yönetim hamleleriyle,galatasaray da hayvan gibi para harcayarak fenerbahçeden çok daha iyi kadro kurdu senebaşında..ama şuanki tabloda büyükler arasında şampiyonluğa en yakın takım fenerbahçe..bu başarıdır,bu adamın bu kadar gömülmesi de siz kamillerin bi sikten anlamadığı anlamına gelir amk kahvehane teknik direktörleri sizi
Kocaman gerçekten büyük teknik adam. Elindeki kötü kadroya rağmen, şu yaptıkları yemin ediyorum büyük başarı ve ders niteliğinde. Herkes diyor ki niye defansif orta sahayla çıkıyor. Neto-neustater ikilisi defansta iken başka çare yok çünkü. Bu neustater denen adam geçen sene ve önceki yıl 2.-3. Yedek konumundaydı hatırlatırım. Bugün bu adam oynayınca ohhh diyoruz. Başka adam yok çünkü. Ulan adam sezonun yarısında topal ve souzadan birini sroper oynatmak zorunda kalarak geçirdi. Yine de puan puana şanpiyonluk yarışı veriyor. Utanmanız olsun birazcık...

Peki buyrun bi de bu kadronun geçen yılkinden farkına bakalım:
-sağ bek, isla gelmiş, şener aynı.
-sol bek, tamamen aynı.
-stoper, kjaer kaybedilmiş, neto gelmiş.
-orta alan, josef ve topal aynı.
-sağ açık, dirar gelmiş.
-sol açık, aatıf aynı, bazen valbuena oynuyor.
-10 numara, giuliano gelmiş(dişe dokunur tek transfer)
-santrfor, fernandao ounuyor, geçen yıllarla aynı.

Adam eski kadroya sadece 1-2 takviye ile bunları başarmış. Saygı duyun azcık. Rakiplere demiyorum bunu, bizim mal tataftara söylüyorum.

Sen bizim kocman gururumuzsun be!
şu fotoğrafını ne zaman görsem kahkaha atıyorum. bir fotoğraf bir adamın yapısına bu kadar mı çok ters olur lan.
görsel
bir galatasarayli olarak ben bile gitmesini istiyorum bu adamin. Kesinlikle fenerbahceye yakisan bir teknik direktor degil.
vardar'a elendiği gün basın toplantısına çıkmaya korkup kaçmış, takımı anadolu takımlarına birer birer yenilirken de istifa ettim deyip bolu'ya kaçan, öne geçtiği maçlarda da korkup defansa çekilen kısacası mütemadiyen korkan biridir. bu aralar gelen 2-3 galibiyet sonrası sesi fazla çıkmaya başladı ama bu pazar cevabını alacak açık ve net.
Eleştiren yavşaklardan birinin hocası dürümcü basan mafya terim, diğeri de her türlü pisliği utanmazlığı yapmış, rakip teknik direktörü bile hakeme iten, rakip oyuncuları ensesinden tutup iten karaktersiz şenol'dur. Aykut kocaman adam gibi adamdır. Efendidir. Hiç böyle olaylarda aykut hocayı gören var mı?

Ha hoca olarak futbol konusunda bizim istediğimiz coşkulu fenerbahçe'yi oynatmıyor evet. Ama dalga geçtiğiniz adam 2-3 maç değil, 20 küsur maçtır kaybetmiyor. Senin şenol'un 2-0 yenikken forvet çıkarıp defans alıyor mına kodumun korkakları. Terim ise deplasman özürlüsü. Arena'ya gelince de o sen olsan bari. Hahaha komiksiniz vesselam.
Şampiyon dahi yapsa, maç dahi kazansa futbol anlayışı zevk vermeyen teknik adamdır.
bir beşiktaşlı olarak, sevdiğim bir teknik direktördür. kişiliği de hoşuma gider, cıvık değildir, stratejik olarak kendi taktiğinin dışına nadiren çıkar. kendinden ödün vermez.
sağlam oynatır, işini garantiye alır. medayayla olan ilişkilerini de beğendiğim bir adamdır.
hep beraber...

görsel
geçen yıl rvp'nin yaptığı ve başarılı olduğu "fenerli duruşu"nu yapmaya çalışıyor. beşiktaş'a ve şenol güneş'e karşı tam da kendine yakışan bir tutum içerisinde. takımı ve hocamızı mental açıdan yıpratmaya çalışıyor. başka şansı olmadığını çok iyi biliyor.
velbuena'yı götüne sok artık!

adamlar kanatlardan çatır çutur geliyor hala velbuena'yı almıyor adam yaa.

galatasaraylıyım beni bile çıldırttı.