bugün

zamanında çok küfür ettiğim teknik direktör. tabi küfür etmiş olmam sevmediğim anlamına gelmez. iyi bir teknik direktör. şu anda konyaspor'u çalıştırmakta.
abartılmaktadır. fenerdeki yıllarında cimboma dahi üstünlük kuramamıştır. kadıköyde savunma yaptığımız çok karabük elazığ maçları hatırlıyorum. holmen bienvenü bilica attığı kazıklardan bazılarıdır. son senesinde deplasmanda aldığı galibiyet yanılmıyorsam 6'dır evet 06. maç sonu demeçlerinden bazıları oyun aklını edinemedik, oyunun ruhunu yakalayamadık gibi abidik gubidiktir.
milli takımın emanet edilebileceği yegane alternatif.

- minimum 5 yıl verilmeli.

- sonuç aldıktan sonra oynattığı sıkıcı futbola sabır gösterilmeli.
Avrupa futbolu oynatan başarılı teknik direktör.
bu yıl atiker konyaspor'la, mütevazı kadrosuyla yine yeni yeniden gündeme gelecek olan teknik adam.

uefa avrupa ligi de hem takım hem kendi için büyük bir fırsat.
milli takımı hak eden, adaleti ile ön plana çıkan, stratejisi olan, sakinliği ile güç veren, egosu olmayan, herkes tarafından saygı duyulan bir insan.
milli takımı sonuna kadar hak ediyor ve en başarılı olacak profildir.
memleketteki gelmiş geçmiş en karizmatik teknik adam.
rıza çalımbay'ın denizlispor ile yaptığını konyaspor ile bu sezon yapabilir. rıza hoca da katı savunma, pres, kontra atak ve duran top gibi unsurları takımına doğru yaptırarak , doğru kadro mühendisliğiyle lyon,sparta prag ve lorient gibi takımları elemiş, porto'yu ise yenmenin eşiğine gelmişti. aykut kocamanın konyasporunda da buna benzer bir yapı var. hatta kadro kalitesi ve genişliği çok daha iyi. aykut kocaman da rıza çalımbaya göre çok daha tecrübeli. bekleyip göreceğiz.
istanbul tek gidiş biletini alan hoca.
adı fenerbahçe ile anilan hoca.

gelme hoca.

Ben surekli önde basan takim istiyorum. defansta 10 dk pas yapan takim istemiyorum.
adı fenerbahçe ile anilan hoca.

gelme hoca.

Ben surekli önde basan takim istiyorum. defansta 10 dk pas yapan takim istemiyorum.
Futbol anlayisini sevmesem de cektigi cefalarin sefasini cekmesini istiyorum. Yuvaya dön efsane.
benim gözümde Türkiye'nin jose mourinho'sudur. yerim, ıstırırım.
fenerbahçeli olarak fenerbahçe'ye gelmesini istemediğim kişi, semediğimden değil, ergen taraftarların tepkisini çekip üzülmesini istemem.

görsel
Yuvasına geri dönecektir.
Aykut hoca saygı duyulacak bir kişilik ama dönüş hata olur Konya'da gayet başarılı gidiyor Aziz'in kucağına gerek yok derim.
konyaspor" un bırakarak hayatının hatasını yapacağı teknik direktör. onun yerini de dolduramazlar gönderirlerse. dolayısıyla ayrılması mantıksız ve yanlış bir karar olur.

edit: ayrıca lig başladığı sırada hiçbir başarılı hocanın ayrıldığına şahit olmadım. bu olay da maddi açıdan en az 6 milyon euro" ya patlar. en basit olarak boştaki bir hocayla anlaşmak doğru olacaktır.
eğer fenerbahçe yüzünden kanser olacaksam, bunu vitor değil aykut hocam yapsın sesim çıkmaz.

Sen bizim kocaman gururumuzsun.
bu adam varken dick advocaat'ın fenerbahçe'nin başına geçirilmesi fenerbahçe'nin ne kadar çağdışı bir kafayla yönetildiğinin en büyük göstergesidir.
Türkiye' nin diego simeone' si. Başarılı olup olmadığı tartışılır ama çok sıkıcı bir oyun felsefesi var.
Gücü kadar hareket ediyor Shakhtar karşısında...

En iyi yaptığı şey takım savunmasını yapıyor.

Biraz açılsa Shakhtar affetmez...

0-0 yeterli...
oynattığı takımları izlemek tam bir işkence olan teknik direktör. kapalı defans 35 kişiyle yapılan savunma çanakkale geçilmez mantığı çok sıkıcı. anadolu takımı olabilirsin ama bak osmanlıspor başakşehir hücumlu takım kurabiliyor hem de senin kurduğun takımın parasına. bence kendi gücünü kendi bilerek savunma yapıyor ama çok sıkıcı. şuna üzülüyorum konya halkı o kadar tribün dolduruyor daha çoşkulu bir futbolu hak ediyor bence. evet.
her daim agresif sinirli kaşları çatık röportaj verebilen tek ölümlü.
oynadığı dönemlerde(1983-2000 arası) selçuk yula, şenol çorlu,tanju çolak, ali gültiken,feyyaz uçar, hasan vezir,hami mandıralı, ertuğrul sağlam, oktay derelioğlu, hakan şükür,arif erdem, saffet sancaklı gibi mevkidaşları oynamıştır. bu yüzden yalnızca 15 defa a milli olmuştur.
memleketteki en karizmatik teknik direktör. seni üzenlerin amk.