bugün

geleceğe dair hiçbir yatırım yapamayacağıız anlamına gelmektedir. çocukların dersane parası mı? devletin kazık vergilerine mi? çalı$man hanımın makyaj parası mı? hangisine yeti$eceksiniz. sıkın kafaya kurtulun aminyüm nitrat.
tek yaşanılıyorsa her ay bankaya rahat bi 300 lira yatırılabilir. ama biraz tutumlu olacaksın tabi. eğer evin varsa bu para 800 e bile çıkar. gerçi evin olduktan sonra istersen parayı istediğin gibi harca sorun olmaz. yalnızsın amk.
bekar insan bu parayla hep bekar kalacaktır.
Asgari ücretle çalışmak eylemi ile karşılaştırıldığında iyidir.
işsizlik ile karşılaştırıldığında öpülüp başın üstüne konulması gerekir.
normal bir fiyattır, 2000 liranın altında bir sürü geçinen insan varken bu fiyat onlar için fazla bile gelebilir. evli, çocuklu ve bir de büyükşehirde yaşıyorsanız az da olsa sıkıntılar yaşayabilirsiniz.
küçük şehir için iyi bir paradır ama büyük şehir için hiçtir.
türkiye şartlarında başlangıç için hiç de fena olmayandır, ama sadece başlangıç için.
izmirde rahat yaşamak demektir, istanbulda ise zaten yarısı kiraya gider.
Enteresan bir durumdur. Mesela başka başlık altında buun 400 tl altına çalışan öğretmenlere çemkirilirken çok para alıyorlar diye, çalışmayan adam bile beğenmemektedir.
son derece yetmeyen maaş.
türkiye şartlarında hangi şehir olursa olsun, bekarlar ve kira derdi olmayanlar için harika bir para. kariyer planları yapılabilir. istenilen kursa gidilebilir. istenilen telefon ve bilgisayara sahip olabilirsiniz bu parayla.

hatta asgari ücret civarı para alıp bu başlığı okuyanlara ayıp oluyor. konuyu kapatın millet. az mütevazi olalım derim ben.
memur olarak hayatını geçirmek demektir. ne eksilir ne kısalır. ne çocuklarının geleceği için para biriktirebilirsin ne yokluk çekersin. memursun işte.
kafadan 1200 lira kenara ayırırım.
geçinirsin dedirtecek paradır. geçinirsin. sinema yok tiyatro yok et kurban bayramında yenir belki yılda bir iki piknik, yaz tatilinde köyde ki amcanlara gitmek demektir...
eviniz kira değilse yeterli olan paradır.
orta düzey hayata sahip olmaktır .
Yetiyor çok şükür.
normal şartlarda çok az olmasına karşın asgari ücretin 1000 lira olduğu türiyede iyi bir meblağ.

edit: istanbulda kiraların 1000 tl olduğunu , faturanın 200 - 300 dolaylarında olduğunuda hesaba katmak gerek. birde 3 çocuğunuz varsa allah kolaylık versin !
sanmıyorum benzin parama yeteceğini.

Edit: şakadan anlamayan ne kadar çok embesil varmış sözlükte ya...

https://youtu.be/IqviHkTkUrQ
türkiye'de 3000 tl altında geçinilmez. tek kişi için söylüyorum.
Etrafa bakınca şükredilmesi gereken bir meblağğğğğ (bkz: asgari ücret) .
Allah bereket versindir. şükretme sebebi.
Dört kişilik aile geçindiriyorsanız, 700 TL ev kiranız varsa yetmez. Başka iş arayın.
iç anadolunun küçük şehirlerinde hali vakti yerinde olan insandır. Ama istanbul başta olmak üzere büyük şehirlerde geçim sıkıntısı demektir.
ayda 1999 tl'nin üzeri kazanmaktır.

genellik ile şugubugule yapanlar kazanır.

beni niye uyandırmadınız amk?