bugün

(bkz: ay ışığında sakldır)
dakikalardır penceremden içeri girmesi için beklediğim. karanlığa bir ressamın fırça darbesi misali etki eder ve ruhun derinliklerine işleyip melankoli semalarında serin rüzgarlar estirir. eşliğinde içmek, müzik dinlemek bunlar hoş olanlardır fakat tek başına bile yeterlidir bu güzellik. yalnızlığınızı alıp başka diyara götürür zira etkişelişim içerisindesinizdir o sihirli ışıkla. düşüncelerden ayırıp duygulara iter ve hiç içinizde yokken bu satırları yazdırabilir kimine ve yazdıkları daima eksik kalacaktır hissetiklerini anlatmak adına.
bir sahafçı.
beethoven'a sonat yazdırmış doğal ışık.
(bkz: luz de la luna)
(bkz: betsa)
iddia edilen neşeli darbe planı ismidir.
az önce görükle'de yaşanan elektrik kesintisi sonucu önce bir acayip tırstım. daha sonra da, aman iyi ki sokak lambası var, deyip yanmakta olan sigaramı alıp yatağıma uzandım.

sonra, oha, dedim. hakkaten dünyanın en güzel oha'sıydı o dediğim. ayı sokak lambası sanmışım.
sokak lambası olmadığını farkedince bir keyiflendim ki! öyle güzel giriyordu ki perdelerden içeri, parça parça, çubuk çubuk.
velhasıl kelam olmadık zamanları hep hatırlanacak anlara dönüştüren ışıktır. en basit anları. en kötü anları.
Geceleri yazı yazmak için ilham kaynaklarımdan biri. Diğeri de çoban yıldızıdır.
(bkz: ay ışığında saklıdır)
sırp dilindeki karşılığı mesecina dır. goran bregovic'in bu isimle anılan bir eseri vardır.
selçuk üniversitesi mühendislik mimarlık fakültesi kantininin adıdır.
(bkz: yakamoz)
Bize ayrılan bahçe uzakta değil
Ama benden de sonra senden de sonra
Bizden çok sonra.
maskott grubuna ait bir parça.
dinleyiniz, dinletiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=7MR6DmMSq6w
--spoiler--
zamanı geldi
ay ışığında
yıkanmanın da
bir adabı var
son nefesini
verirken kalbinden
canın hiç acıdı mı söyle

sen bir meleksin
tutmak boşuna
dualarımla
ay ışığında

beklerken dön diye
umutsuzca
içinden çıkılmaz
bir durumda
sonuna geldim
uçurumun ucunda
ama sen dur dedin
yanımda…
--spoiler--
dün akşam girdiğim mağazada duydum ilk bu şarkıyı türkçemi ingilizcemi tam anlayamadım sonra koray candemir'in sesine benzettim, kulak kesildim ve hemen telefonuma anladığım bir kaç kelimesini yazdım. Googleden arattım maskott - ay ışığı imiş şarkının adı. harika, koray candemir'in sesini özlemişim.
ay dolunaysa, pencerenden yatağına da süzülüyorsa o baştan çıkaran ışığı, yanında da sevgili varsa tutmayın derim.
ay ışığı kutsal sevgilim
fısıltıların yumuşak toprakta
ayak izlerime doluyor
sen de terkedip gitme
sularla oynaşmaya
doğur beni ışığınla
lekeli yüzüne
bulaşmış gibi yeni bir iz
şarkımızı çalıyor dağlar
haydi dans edelim özlemle
çakışsın bedenlerimizdeki giz
mırıl mırıl büyüsün başaklar
barış içinde çoğalsın sevgimiz.

(bkz: a kadir bilgin)
bir ergin kurşun şarkısıdır. ay ışığı adını taşıyan en güzel şarkılardandır.

Anılar ormanında
Bir anıdan kaçarken
Kaybolmuştum, yalnızdım.
Seni gördüm, yalnızdın.

Sen ezberimi bozdun,
Ellerimi tuttun,
Beni tutuşturdun.

Sen bir ay ışığı gibisin,
Bir yıldızı söndürdün.

Bir gün ay tutuldu,
Aya tutulanlar çoktu.
Resimlerde bulamadım seni,
Gecelerim renksiz kaldı.

Sen ezberimi bozmuştun,
Ellerimi tutmuştun,
Beni tutuşturdun.

Sen bir ay ışığı gibisin,
Bir yıldızı
söndürdün.

(bkz: http://www.facebook.com/v...video.php?v=1206734569209)
(bkz: feray)
Ruhuma sen değsin sözleriyle dinlenilesi bir şarkıdır.
selçuk üniversitesinde mühendislik fakültelerinin kantinin adıdır.
star tv'nin rezalet yayın politikası sonucu yayından kaldırılan gerçekten çok kaliteli ve sağlam bir diziydi, yayında bulunduğu dönem itibariyle dikkate alındığında karanlıklar içinde beliren br yıldızdı, çok yazık oldu...
dexter isimli karakterin dizisinde ve kitaplarında inanılmaz güzel bir şekilde tasvir ettiği olaydır.
"-kemiklerimde hissettiğim ay ışığı, sokaklarda çığlık atıyor kumsalda dans ediyordu.."
(bkz: dexter)
koray candemirin müthiş şarkısıdır.
sen bir meleksin
tutmak boşuna
dualarımla
ay ışığında..
http://www.youtube.com/watch?v=7MR6DmMSq6w
bu gece yine insanı sarhoş eden ışık. Arkamı döndüm kendisine, saçlarıma vuruyor muhtemelen.