bugün

(bkz: rtuk/#4222731)
rtük saçmalığından habersiz olmamdan mütevellit izlerken televizyonumda ses sorunu olduğunu zannettiğim dizi. otu boku sansürlemişler. izlerken hiç de kulağa hoş gelmiyor bu ses kesintileri. gülse birsel bundan sonra dialogları nasıl ayarlar bilemiyorum. eğer çüş, manyak vb kelimelere armada zahid kafayı taktıysa işimiz var demektir keza şahika, burhan gibi karakterlerin yapıları gereği bu tür abartılı sözleri kullanmaları gerekiyor. zor iş.
bir dönem ilk üçteyken, yaprak dökümüyle kafa kafaya giderken şimdilerde çarkıfelek tarzı uyduruk programların bile gerisinde kalmaya başlayan dizi. son program reytinglerinde ilk 10'da 9. olmuşlar.
hatta maç günlerinde tekrar dizi yayınlama acizliğini bile gösterdikleri dikkate alındığında iyiden iyiye bir düşüş söz konusu. dilber hala bu konuya ne der onu merak ediyorum. ya da diziyi kurtarabilir mi? hele ki son rtük sansür kepazeliğinden sonra.
düzenli izleyemiyorum ama geçen gün açtığımda, her konuşmanın sansürlendiği görünce, oha noluyor lan dedim. heralde gülse birsel çoştu, karakterler ana avrat kayıyor birbirine.
meğerse, lan, çüş, manyak, gerizekalı, salak gibi tüm kelimeler sansürlenmiş. vay be.
ab grubunda gecen haftanın özetinin yeni bölümü geçtiği dizi.
hümeyranın ayrılmasından sonra seyrederek gözlerimi yormadığım kendini tekrarlayan dizi...
o artık bip dizisidir. helal olsun sana rtük ve atv sizi ayakta alkışlıyorum. hehe beni sansürleyemeyeceklerine göre kendilerine çüş diyorum.
dursun karekterinin katılması ile güzelliğine güzellik katmış dizi.

edit: ne oldi rengin soldi.
(bkz: kabak tadı) veren dizidir. anlıyoruz efendim, sit-comdur ama sürekli gülme efekti de baymıştır.
valla son bölümü bok gibi olan diziydi.
yönetmen mi değişti ne oldu, çekim teknikleri iyice boka sarmış.
örnek olarak dilber koçarslanlı'nın bi burhan'a kapıyı açmaya gitme sahnesi var, yüz kere kesmişler oraya buraya parçalar koymuşlar, bildiğin bokk gibi olmuş.
bunun dışında en az üç kere mikrofon kadraja girdi, ulan kimsede mi göz yok, tekrar çekmemişler sahneyi.
sansür konusunda bir şey demiyorum zaten, y.rrak gibi olmuş, kendi istekleriyle yapmamışlardır herhalde onu diyecem ama, beş kere "lan" dendiyse ikisini sansürlemişler üçü sansürsüz.

bi bok anlamadim valla, böyle giderse seyretmeyeceğim bir daha. *
sansürsüz haliyle yayınlanan son bölümünün şu an başladığı dizi.
önümüzdeki bölümlerinde şahika-volkan aşkına yoğunlaşırsa,izleyenleri epeyce güldürecek dizi.

(bkz: binnur kaya)

(bkz: ata demirer)
öğrenci evindeki bilgisayar sahibi arkadaşla yapılan pazarlığa malzeme olan dizidir.

- al bilgisayarı, bırak yaprak dökümü'nü.
bugünkü bölümünde;

--spoiler--
volkan : aç mısın?
şahika : her zaman.
--spoiler--

(bkz: sandalyeden düşmek)
gecenin bir yarısı 170. bölümü sayesinde aşırı güldürmesinden ötürü ev halkının uyanmasına sebep olan dizi.

krizden ötürü işten biri çıkarılacaktır. herkes kağıda bir isim yazar ama isimlerin hepsi sallama isimlerdir. burhan ise cem'in adını yazar ve cem kriz geçene bir süreliğine işten çıkarılacaktır.

insan kaynakları sorumlusu gelir ve cem'in işten çıkarılması için gerekli imzaları attıracaktır. "cem onaran kim?" diye sorduğunda sırasıyla herkes ayağa kalkar ve "cem onaran benim" der. en son burhan kalır ve şunu söyler; "ben söylesem de yemez ki, bu çocuk beni taniyiii ya ondan".
ifonun çıkmasıyla yeni sezonu kurtarmıs, volkana tekrar ısındırmıs, burhanla yarmış dizidir.
(bkz: engin gunaydin)
(bkz: televizyondan plazma yapmak)
Çok güzel bir dizi, kurtlar vadisi ile yarışır.
çok güzel bi dizi, usain bolt ile yarışır.
cok guzel bir dizi, formula 1 de yarisir.
ekşi'den çalınan bilgiye göre bu haftaki bölümde yemekteyiz'le taşşak geçecek dizi.
tanitimlarinda goruldugu uzere bu haftayi yemekteyiz programina ayiran dizi. senaryoda yemekteyiz'in aslina sadik kalinirsa kaypakligiyla burhan beyin acik ara birinci olmasi supriz sayilmaz.
volkan'ın kabus sahnesiyle bu haftaki bölümü güzel başladı. özellikle burhan'ın "vallahi başladı yine tık tık makbule" lafı ile yardı.

dur bakalım nasıl devam edecek?
volkan'ın kabusu, berber kültürü ve yemekteyiz taklidi ile bu haftayı da kurtaran dizidir. şakası bir tarafa hiçbir karakter sırıtmadı. favorim dursun *.
yemekteyiz'e sarmasıyla efsanevi bölümlerinden birine imza atan dizi olmasının yanısıra reklam olayına farklı bir bakış getiren dizi. bu bölümde ofisteki elemanlar yemekteyize katılanları izlemek için tv başına geçerler. önlerinde de eti brownie'ler vardır. herkes ayıla bayıla yiyordur brownileri. görüntü ekrana geldikten sonra eş zamanlı olarak altta eti'nin reklamı geçer.