bugün

çekim gücünün kısıtlılığına mütevellit genel kültür sorularına da malzeme olan gsm operatörüdür.
faturamı yatırmak için online işlemlerine erişemediğim operatör. işin garibi bayiye gittim. görevli kadın "sistemlerde arıza var şuan ödeme alamıyoruz" dedi.

edit: arkadaşın biri eksilemiş. avea çalışanıysa bana nasıl ödeme yapabileceğimi söylemesi lazım. erişemiyorum arkadaşım.
avea avea. nasıl ödeyeceğim faturamı sana? (bkz: şikayetim var)
mantıksız şirket.

aylık sms paketi 9tl karşılığı her yöne 1000, avea içi 10.000 sms verirken 12tl karşılığı 150 sms vermekte.

sayfaya bakınız, gülünüz:

--spoiler--
Her ihtiyaca yönelik faturalı SMS Paketleri AVEA'da!

Vergiler dahil ayda sadece 9 TL'ye yurt içi her yöne 1.000, Avea içi 10.000 SMS atıyorsun, Avea ile SMS'e doyuyorsun!
Üstelik paketten faydalanmak için sadece "KAYIT" yazıp 3900'a ücretsiz SMS göndermek yeterli! Paket hakkında detaylı bilgi için tıkla!

Daha az SMS bana yeter diyorsan:

Vergiler dahil 4 TL karşılığında her yöne 30 SMS, 6 TL karşılığında her yöne 50 SMS yada 12 TL karşılığında her yöne 150 SMS'in olabilir. Hangi tarifede olursan ol OTUZ, ELLI, yada YUZELLI yazıp 5150'ye ücretsiz SMS gönder, rahat rahat mesajlaşmaya başla!
--spoiler--

http://www.avea.com.tr/tr...tler.faturali.flismspaket
bir kız olsaydı zamansız terk eder, zırıl zırıl ağlatırdım dediğim gsm operatörü.
1 saatlik konuşma sonunda otomatik olarak hattı kesen baskıcı babası olduğunu düşündüğüm nazlı çiçek.
o reklamlara o kadar para dökeceğine ilk önce kapsama alanını genişletsen daha iyi olacak dediğim gsm operatörü.
aynen aktarıyorum:

gelen mesaj: "Paketinizin kullanim suresi yarin dolacak ve bakiyeniz varsa 9 TL karsiligi otomatik olarak yenilenecektir. Iptal etmek icin IPTAL yazip 3900 a gonderin."

gönderilen mesaj: iptal

gelen mesaj: AVEA 9333: HATA OLUSTU. LUTFEN 500 U TUSLAYARAK AVEA MUSTERI HIZMETLERINI ARAYIN.

iyi niyetimle birkaç kez daha iptal mesajı gönderdim aynı cevap geldi.
avea 500 ü aramak ücretli. ne bu yarak kürek işleri avea!
avealı olmayan fasülye diye karakter yaratıyorsunuz. kol center esprileri yapıyorsunuz, işinize gelmeyince hata oluştu deyip kıvırmayı biliyorsunuz. paket almak istemiyorum neden sizin sisteminizin zoru ile paket alayım!?
ne bu iki yüzlülük saman altından müşteriyi mağdur etmeler.

şimdi attığım iptal mesajlarına cevap bile gelmiyor iyi mi!?
(bkz: melodıramaaa)
üniversite öğrencilerinin çoğunun kullandığı bir gsm şirketi. mesaj kampanyalarıyla öğrencilerin gönüllerine taht kurmuştur.
doğum günümde bir günde kullanılmak üzere 2000 dk. hediye veren zatı muhterem. yanlız şoyle bir problem var bir günde 1440 dk. olduğunu unutmuş bu abimiz, zengin dursun diye yapmış heralde ama salakça durmuş bize göre. sevmiyoruz, sevemedik kendisini. hani barcelona, real madrid'den sonra 3 . olmaya çalışan valencia, sevilla falan gibi duruyo.,
hani şu call center reklamı var ya. güya avea nın götü kalkıyor müşterilerimize kol gibi sokmuyoruz falan diye. gelin bir iki cümle edeyim bununla ilgili.
avea'nın sesle imza teknolojisi var. arıyorsunuz sesinizi tanımlatıyorsunuz ve sonra aradığınızda sesinizden tanıyarak beklemeden müşteri temsilcisine bağlanıyorsunuz. çok pratik gözüküyor aslında.
geçen gün başıma gelen olayı aktarayım size:

gelen mesaj: "Paketinizin kullanim suresi yarin dolacak ve bakiyeniz varsa 9 TL karsiligi otomatik olarak yenilenecektir. Iptal etmek icin IPTAL yazip 3900 a gonderin."

gönderilen mesaj: iptal

gelen mesaj: AVEA 9333: HATA OLUSTU. LUTFEN 500 U TUSLAYARAK AVEA MUSTERI HIZMETLERINI ARAYIN.

yok! iptal yazıp defalarca yolladım fos.

tek yapılması gereken müşteri temsilcisini aramak.
arar aramaz sesle imzayı aktif edebilirsiniz dedi. madem ki teknoloji çağındayız kullanayım bari dedim ve sesimi tanımlattım.
akşam üzeri avea 500 ü aradım. ses testi yaptı ve sizi tanıdım deyip müşteri temsilcisine yönlendirdi.
karşıma çıkan müşteri temsilcisi ne yaptı dersiniz?
adımı soyadımı sordu.
adımı söyledim kimlik doğrulaması için doğum tarihimi sordu. sesle giriş yaptım dedim. hmmm bakıyorum evet doğru deyip kaldığı yerden devam etti.
sesle imza teknolojisin kullanıyorsam bana niye adımı soruyorsun yahu.
bu arada "kol sentır" falan filan diye etrafta reklam yapan avea, 500 nolu numarayı aradığınızda sizden ücret kesiyor. bu da aklınızda bulunsun.
kontörsüz hatlara 9 liraya 3g hızında 1 ay kullanımlık 1 gb paket veren gsm şirketi.
internet ayarını bir türlü yapamadığım operatör. hayır ayarı yolla diyorum onu da yollamıyor telefona.
depremi benden çok hisseden sözde gsm şirketi. lan arkadaş ben dışardaydım, bi şey hissetmedim sana noldu. şimdi bekle ki çeksin.
bok atılamaması gereken kurumdur, zira görüntülü konuşuyordum 5 dakika öncesine kadar.
depremden sonra an itibariyle çöken firma. ulan aramam gereken yerler var,allahsız çalışsana.

ev telefonu stayla ...
full cekiyo ama gel gelelim yan odadakini bile arayamiyorum amk.
lazım olunca işe yaramayan gsm operatörü.
allah cezasını versin dediğim gsm firması.
çalışan operatördür. beğenmiyorsanoz sim kartınızı çıkarıp atın.

yarraam aşırı yükleme var işte. kandilli rasathanesi'nin bile sitesi kilitleniyo zaman zaman.
ben bu yazıyı avea ya yazdım kampanyalarına kanmış olduğum daha geçeli 1 ay bile olmayan,vodafone'a her anlamda fark atan gsm operatörüdür.50 tl'lik konuşma sürem ne zaman nereye gitti lan? hala anlamış değilim. verdikleriyle aldıkları bir oluyor.avea en azından bakiye bilgisi veriyor, kütdedenek bakiye bitti şeklinde sadece bittiğinde haber vermeyen ilk göz ağrım, sadık yarim.
bana bir günde(24 saat) kullanmak üzere 2000 dk. doğum günü hediyesi gönderen süpersonik hat. lakin 24 saatte 1440 dk olduğunu unutmuş bu aslanlar. yürrü bee diyorum kendilerine.
büyük şehirlerde 3g'si doğru düzgün çalışmayan şirkettir. ayıp lan.
şampiyonluk sonrası "fenerbahçe ile gurur duyduğunu" gazetelere tam sayfa reklamlar vererek ilan etmiştir.

(bkz: hayat fener taraftarına güzel/#11854006)
hizmetlerinin kalitesiz olmasından dolayı kazık yiyeceksem turkcell den yiyeyim dedirten gsm operatörüdür.

hattın yoğun kullanımı bahanesiyle müşterisinin hattını paket aşımını öne sürerek, faturası gelmeden aramalara kapatan operatördür.

ödenmemiş fatura olmamasına rağmen yoğun kullanımdan dolayı aramalara kapatılan hattın açılabilmesi için ön ödeme adı altında ücret talep eden, faturanın ön ödemeden düşük olması durumunda* yatırılan ön ödeme tutarının sonraki faturalardan düşüleceğini söyleyip para iadesi yapmayan operatördür.

ses yazıp 6000 e gönderildiğinde 2 gün öncesine ait kalan dakikayı yanlış bildiren operatördür.

60 dakikalık tek bir görüşmeyi 5 dakikalık periyotlara bölerek ayrı ayrı ücretlendiren, bu her 5 dakikayı ayrı aramalar gibi gösteren operatördür.

sınırsız kamu tarifesine abone müşterisinin diğer kamu tarifelerine üye müşterileri aradığında ücretsiz görüşeceklerini vaat edip ücretlendiren operatördür.

reklamlarında kendi hizmetlerini övmekten ziyade rakip firmalara çamur atan operatördür.

internet ortamında yapılan şikayetleri copy paste cevaplarla geçiştiren operatördür.

bu kadar kazık yiyip hala hattını kapattırmamış aptal müşterilere sahip operatördür.

düşünsenize dağın başında mahsur kaldınız ve bi yakınınızı acil aramanız gerekiyor*. ortada ödenmemiş bir fatura olmamasına rağmen hattınız avea tarafından yoğun kullanım bahane edilerek kesilmiş.

bir gsm firması iletişim özgürlüğünü kısıtlayabilir mi? avea lıysanız kısıtlar. aman diyim, uzak durun.