bugün

le cola ne ise avea da o dur.
avea'dan avea'ya aramalarda 59.dakika 59.saniyede görüşmeyi sonlandıran gsm operatörü.
uzun konuşmalarını daima 60 dak. 12 saniyede kesen, 12 saniye için 50 kuruş alarak şahsıma evlat acısını gençliğinde yaşatan operatör.
yeni reklamında bir tişört parası olarak 39 tl den bahsediyor efenim kendisi.
yakında tamamen çökmüş olacağını düşündüğüm gsm öperatörüdür. 3g internet paketlerinin tarifelerinin ücretlerine bakıldıktan sonra "oha ben buna para vereceğime eve modem taktırırım daha iyi" diye tepki verilesi şeydir.
60 liralık sabit bir tarifeye 450 milyon fatura göndermiş operatördür. turkcelle vodafonun eline su dökemez. bu ikisi pahalıdır ama kalitelidir arkadaş.
çok çektik zamanında bundan çok da çektirdik.
6 yılı aşkın bir aşkımız var kendisiyle.
renkli ekran telefonlar ilk çıktığı sıralarda gprs'le bağlanırdık wap'a o duvar kağıdı senin bu duvar kağıdı benim indirir, bulduğumuz polifonik melodilere dadanırdık sıfır kontöre.
sonra 10 dakkası 1,5 kontör 100 mesaj olayını çıkardı biz de durmadık bokunu çıkardık.
tek kusuru vardı çok çekmiyordu olsundu köye gidince de konşmazdık anamızın karnında cep telefonuyla çıkmadık ya lisede tanıdık anca cep telefonu denen şeyi.

hasılı uzun sancılı bir beraberliğimiz var kendisiyle, eski usul aşk yaşıyoruz ne ben ona kuma getirdim ne o bana 3g'sini sundu.
geçinip gidiyoruz şükür.
iki farklı hatla yaklaşık altı yıldır kullandığım operatör olup bugüne kadarki tek kıyağı 3. yılda verdiği bir günlük full bedava konuşmadır.
Çekmiyor çekmiyor çekmiyor tavsiyem çöpe atmanız.
tarifeleri, kampanyaları falan pek hoş olan ancak şebekenin çekim kuvvetine gelindiğinde bir türlü istenen verim alınamayan gsm operatörü. lan turkcell le vodafone aynı yerde çekiyor avea çekmiyor olacak iş değil ... burdan da yetkililere seslenmek istiyorum çeken avea istiyoruz
3 yıldır avea kullandığınız için bütün gün avealılar ile sınırsız konuşabilirsiniz, 5mb interneti tepe tepe kullanabilirsiniz demiştir, candır kandır. kontör de çok bereketli 30 tl yükle her yöne 3 dakikası 1 kontör şimdi 30 krş oldu. 100 mb internet 8 tl her yöne 500 sms 7 tl kaldı mı sana 14 tl tepe tepe kullan bitmiyor aga.
yetersiz olan altyapı hizmetine önem vermeye başlayan firma. kalite kontrol yönetimine turkcell ve vodafone'dan önce geçerek işe en aşağıdan başlamıştır. ama hala özellikle turkcell ile arasında inanılmaz bir teknik altyapı farkı vardır. bir enerji kesintisi sırasında adamların aküleri 10-12 saat kadar dayanırken avea'nın aküleri 4-6 saat arasında tükenmektedir. turk telekom ile avea'nın aynı grup tarafından alınmasıyla avea çok fazla rahatladı. over1k denilen telekom sahaları sayesinde çekim alanını baya baya arttırmaya başladılar.
ben atomu parçaladım; bu nasıl reklam stratejisi onu çözemedim. ~ albert einstein, kasım 1950
Saat 05:30 itibariyle internet sitesinde online işlemler bölümü yoğunluk nedeniyle kapalı olan iletişim devi.
Bir anda tüm Türkiye'nin uykusu kaçtı online işlemler yapası geldi herhalde.
ben dedim avea dedim eksi fiyat demek dedim şebekenin gereğinden çok kullanılması demek dedim. mobil öğrenciden mobil öğrencili numaralarla 1000 dakika bedava konuşurken, her dakika için de ekstra 1 kuruş kazanacaksın dediler! Her 100 dk ücretsiz konuşman dolunca 1 TL olarak hattına yüklenecek dediler. toplamda 30 lira yükleme yapıp 1000 dakika konuştukça 10 liran geri yüklenecek dediler. ben de insanlar o 10 lirayı kazanmak için gereksiz yere telefonlarını açık bırakacaklardır dedim. görüşünüz bizim için değerlidir ilgileneceğiz dediler ama ilgilenmediler. şu aralar şebeke olarak çökmüş durumda. saat:06:50 de gönderilen mesaj 10:45 te geldi.
gsm operatörlerinin içinde en boktan olanı. *
her yöne 1000 avea içi 10000 sms tarifesi sayesinde, beni kendine bağlayan gsm operatörü.
faturalı tarifelerinin sabit ücretlerini çaktırmadan, hiç haber vermeden gıdım gıdım arttıran gsm operatörü.
sms ve konuşma paketlerinin 30 gün, yüklenen liralarınsa 31 gün geçerli olduğu gsm operatörü. yani bakiyeniz yok ve 30 gününüz doldu. bu durumda iletişim imkanlarından faydalanmaya bir günlük ara veriyorsunuz. eğer "nasıl olsa paketlerim iptal edilmiş o zaman yükleme yapayım" derseniz, aynı ayda ikinci yüklemeyi yapmış sayılırsınız. böylelikle hiçbir avantajdan yararlanamazsınız. *
ey avea titre ve kendine gel
çekmeyen operatör denmesi tamamen yanlıştır. ama rakiplerine oranla, çekim kapasitesinde bir düşüklük olduğu aşikardır. öte yandan, verdiği tarifeler ve kampanyalarla, bir öğrenci için ideal gsm operatörüdür. en azından ben mesaj manyağıyım diyorsanız, alın kullanın.

(#9884496)
*
10 liraya sizi 75 dakika konuşturan operatördür turkcellde 10 lira yüklerseniz en fazla 23 dakika filan konuşturur vodafoneda ise sadece 10 gün boyunca ucuza konuşursunuz ayrıca wap üzerinden facebook ve hurriyet .com.tr ye girmeme rağmen hiç lira düşmesi yaşamadığım operatör tek kusuru ise benim telefonumdan avea ile tv seyretmek mümkün değildir oysa turkcell ve vodafone da tv seyretmek mümkün telefonum nokia n82 dir.
bodrum güvercinlikte evlerin arka odalarında bile sinyal gücü az olan operatördür.
kullanmaya başladığım 2003 yılından beri ohh bee dediğim operatörün adı.
cep öğrenci tarifesini kaldırıp herkesi genç avealı yapıp bundan para/kontör kesen, aylar sonra cep öğrenci tarifesini tekrar çıkarıp bu defa 10 lira ücret isteyen operatör.
büyük çaplı bir sorun yaşayan şirketsi.