bugün

kurucusu august horch dür.
2008 a6 modelini 900km kullandigim araba. cok rahat, konforlu ve seri. ancak direksiyon cok hafif, hosuma gitmedi. bu derece hafif direksiyon yuksek hizlarda tehlikeli olabilir. ikinci eksisi, cok buyuk olmasi. dar yollarda kullanmasi iskence. gerci kucuk araba istiyorsan niye a6 alicaksin ! ben mecburiyetten kiraladim.

bmw 5.30 en buyuk rakibidir.
işte budur dediğim alman yapımı araba markası.
Strings reklamı, şimdiye kadar çekilmiş en başarılı reklam filmlerindendir.
http://www.youtube.com/watch?v=uANms0CvrSI&feature=channel_page
almanlarin araba firmalari arasinda en cok beyenilen firmalarindandir.
bir önceki yıl aynı döneme göre %25 azalsa da, 2009'un ilk yarısında 697 milyon euro kâr etmiş firma.
bir araba markasıdır. oldukça güçlü motorları olan arabalar üretirler.
sahibi volkswagen olan otomobil firması. hatta oto boya kataloglarında audi markası görülmez, volkswagen adı ile geçer audi renkleri.
(bkz: biliyoruz da konuşuyoruz)
söylemesini sevdiğim araba markası.
-auuuuuuuuuuuuuuuuuudi
+abi çok uzatmadın mı?
-bu arabaya kısa bile olum. üff o ne be!
motoru ve tasarimi ile alanlari pisman olmayacagi harika bir araba markasi.
taşıyıcı filminde jason statham'ın reklamını yaptığı arabadır.ayrıca q7 serisinin dizayn ve geliştirmesinin bir kısmı ispanya'da seat tesislerinde yapılmış olup, montajı ise tamamen slovakya'da halledilmektedir.
http://www.youtube.com/watch?v=8qxylbbjBl4

bu gerçek olabilir mi?
ürettiği araçların çoğu, özelliklede yeni kasaları tam bir makam aracı ve ya tank görünümünde olsa da a6, a8, q7 üçlüsünün gönülleri fethettiği alman otomotiv firması.
araç tasarımıyla, özellikle de arka far tasarımıyla yollardaki diğer sürücülere arabalarını satıp audi alma isteği doğuran, dört tekerden çekiş ustası.
Alman lüks otomobil Markasıdır. Sloganı " teknoloji ile bir adım önde" dir. Yusufçuk kanadından esinlenirek tasarlanan farları,KaSlı duruşu ve standartları ile Türkiye'de kendine iyi bir yer edinmiştir. 2009 yılından sonraki araçlara ise araca farklı bir hava katan ledler eklenmiştir ki bu konuda standartı tutturursa BMW'nin angel eye'leri ile yarışabilir. Nasıl BMW farı 3 km uzaktan tanınabiliyorsa ilerleyen yıllarda audi de bu kalıcılığı ledleri ile yakalamaya yakın duruyor.
Gün geçtikçe rakipleri BMW,Mercedes,Volvo ile olan farklarını kapayıp hatta bir nebze öne geçmiştir.Özellikle motor teknoloji konusunda birçok benzer lüks otomobil firmasından çok daha verimli ve kaliteli motorlar üretmektedir.
nedense bana mercedesden, bmwden daha çekici gelen araba markasıdır. amblemden midir, audi tt'sinden midir, heybetli q7'sinden midir, bilmiyorum artık.
yeni kasa a8 in dışı rakiplerine göre vasat kalsada, içi teknoloji harikasıdır.
almanların ,
tüm dünya mercedese ,bmw ye binsin biz audi ye binelim söyleminden sonra pek birşey söylemenin gereksiz olacağını ortaya koyan alaman mucizesi.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
kalbur üstü tayfanın yeni yeni keşfetmekte olduğu araba markası. ahmet hakan yazmış bugün, mercedes kıro işiymiş artık, audi in miş societyde. e yıllardır oradaydı audi, hemde babalar gibi. ne oldu da bugün zevkler bir anda gerçekten arabadan anlayanların zevkleriyle paralel seyreder halde geldi? hıh? mundar etmeseniz bari lan güzelim firmayı, hala hayalimdir rs4.
ürettiği çoğu otomobilde bir eksiği vardır;o da biricik olma duygusu. audi a3,a4,a6, hepsi vw grubu otomobillerinin üst gömlek versiyonu gibi dururlar. işin acı yanı volkswagen yeni modellerinde iyice audiye benzemekte. yeni jetta audi a4 ten fazlasıyla esinlenmiş gibi duruyor.
Sürücüyü görene kadar çok karizmatik bir arabadır,siyah rengi büyüleyicidir.
toyota = vw

lexus = audi
araba alacağım zaman kendimi teslim edeceğim tek marka. bana sportifliği ve sağlamlığı aynı anda sunuyormuş gibi geliyor.