bugün

ne gerek var hocam tenekeye kafirun süresi okuyup yollasak düşmanlar kahrolmuyor mu zaten?
şamda namaz kılma fantazisi bitti şimdi sıra nükleer silah fantazisinde mi?

hayırlı fantaziler dilerim.
Bu ülkeden bir cacık olmayacağını gösteren bir durumu ortaya çıkarmıştır: Ekşisözlük ve uludağsözlük yazarlarının yazdıklarına bakınca.
Özgür bir ülke için nükleer silah şarttır.

Bir konu üzerinden örneklendirirsek: PKK ile mücadelede birileri BM uçuşa yasak bölge ilan edebilir veya herhangi bir güç gelip Türkiye'yi parçalar ümidi ile yaşıyorsa bunun sebebi Türkiye'nin güçlü bir silaha sahip olmamasıdır.

Ya tüm dünya nükleer silahtan arındırılmalıdır ya da Türkiye'de bu silahtan elde etmelidir.
göt korkusudur o..
yoksa namaz kılmamız lazım der normalde.
hünharca güldürmüstür.
kimileri maddi imkansızlıktan söz etmiş fakat ben diyorum ki yapabilecek olsak dahi yapmamamız gerekendir.
son 50/60 yıldır gerçekleşen atılımları gözden geçirmek lazım. UN'nin dünya barışı için katkılarını, uluslar üstü yapıların desteklendiğini ve en önemlisi küreselleşme çabalarını göz ardı etmemek lazım. Hümanizm sanmıyorum ki geçmişte böyle bir parlama yaşamış olsun. Okur yazar ve eğitilmiş insan sayısı artıyor; hükumetleri bizzat halkın kendisinin yarattığının bilincine varıyor bu eğitilmiş kitle.

Tüm bunlar olurken "atom bombası yapalım, gavurlara korku saçalım" önermesini desteklemek sanırım son günlerde yurdumda terör olaylarıyla insanlığa olan inancını yitirmiş yurttaşın yapacağı bir eylemdir. Hayal kurmanın tehlikeli olduğu bir dönemdeyiz, kabul ediyorum. Bu gerçekler içerisinde her ne olursa olsun kalıbımıza sığmamamız gerektiğini salık veriyorum. Biz eğitimli kitle inancımızı kaybedersek, kitleler peşi sıra gelir. Gelecekte istenmeyen olayların sorumlusu bu kuşak olur.

Bir düşünün derim.