bugün

genelde komik ve eğlenceli insanlardır.

saçmalarlar.

saçmaladıkları konuyu düzeltmek için daha çok saçmalarlar.

en sonunda yapacak bir şey kalmayınca da dine saldırırlar.
bu tür çok renklidir.

(#26439844)
ateistligin temelinin evrenin kendiliğinden oluşmasi olmasına rağmen bir tanesinin köşeye sikişinca tamtersini söylemesiyle vay amk dediğim yalancı gariban ve evet özellikle islam düşmanı topluluk.
evren kendiliginden oluşuyorda bir resim neden kendiliğinden oluşmuyor yada bir sofra neden kendiliğinden oluşmuyor denildiğinde ERROR veren ahirete inanmayip kendini DÜNYA MALI ilan eden ve evet böylelikle dünyanın en büyük MAL varlığı olan amaçsız ve saygısız topluluk.belki bir zamanlar ateisttim ama kendimi kandırdığımı farkettim ben malmıyım ateyist olim
(#28133747) bütün bilim dünyası yıkıldı bu soruya yanıt arıyor...
einstein ateist değildir. //// 50. yaş gününde, George Sylvester Viereck'e verdiği bir röportajda tanrı ve din ile ilgili fikirlerini şu şekilde özetlemiştir:[37]

“ Ben bir ateist değilim ve kendime bir panteist de diyebileceğimi düşünmüyorum. ilgili soru bizim kısıtlı akıllarımız için çok geniş. Biz, pek çok değişik dilde kitapla doldurulmuş bir kütüphaneye giren küçük bir çocuğun durumundayız. Çocuk kütüphanedeki kitapları birisinin yazmış olması gerektiğini bilir. Nasıl yazıldıklarını bilmez. Yazıldıkları dilleri anlamaz. Çocuk, kitapların sıralanmasında esrarengiz bir düzen olduğundan şüphe eder, ama ne olduğunu bilmez. Bu durum, bana göre, en zeki insanın bile tanrıya göstereceği yaklaşımdır. Biz, evrenin muhteşem bir şekilde düzenlendiğini ve belirli kanunlara uyduğunu görmekteyiz, ancak bu kanunları çok bulanık bir şekilde anlayabilmekteyiz. '' https://tr.wikipedia.org/..._g.C3.B6r.C3.BC.C5.9Fleri
ateistler mi insanlığa zararlı yoksa vahabiler mi?

ateistler mi inananları sorguluyor; yoksa vahabiler mi ateistleri?

ateistler mi başkalarını inancından dolayı öldürüyor?

yoksa inananlar (vahabiler siz anlayın yobaz olanları) mı insanları inancından dolayı öldürüyor?

bu soruyu bilebilecek vahabi var mı?

yok!
bütun bunları düşünen, imkansızı imkanlı yapan tanrıyı'da paralel evrenden leylekler getirmiş.

iyi güzel mantık kuruyorsunuz, fakat aynı mantığı tanrının varoluşuna entegre etmekten "korkuyorsunuz".
boş ve yanlış varsayımlarını, ilkel kabilelere özgü akıl yürütmelerini hesaptan sayan cahillerin anlayamayacağı kişilerdir.
türkiye'dekiler için konuşursak çoğu ideolojik bir kısmıda ekolojik sebeplerden dolayı ateist olmuş boşbeleş insanlardır.
hem bu dünyadan başka bir dünyaya inanmazlar, hem de kendilerini ve yaşamlarını çoğu anlamsız ve zorlayıcı kurallar üzerine kurup hayatı kendilerine zehir ederler. ahlak kurallarının mesela toplumsal çeşitliliklerle kendinden oluştuğunu ileri sürerler. ama gidip bir banka soymazlar. fırsat ver herşeyi hazırla yine soymazlar.bu çelişkinin sebebini kendilerine sormak lazım.
ahlak kurallarının kaynağının din olduğunu, insanları kötü işler yapmaktan alıkoyanın din olduğunu sanan kimi sersemlerin "banka soygunu" filan diye saçma sapan örneklerle yüklenmeye çalıştığı kesimdir.

maalesef ve maalesef sizler gibiler yüzünden ülkemizde kodes ahalisi üzerinde bir inanç çalışması yapılamıyor. niye ki yapılmaya kalkılırsa ortalığı yıkarsınız...

siz de ben de çok iyi biliyoruz ki kodes ahalisinin kahir ekseriyeti müslümandır. tecavüzcü, katil, hırsız, uyuşturucu kaçakçısı... ne ararsan var... aralarında çok ama çok azı "ben ateistim" der.

fakat gelişmiş ülkelerde böyle çalışmalar yapılıyor. işte abd'deki durum:

http://www.alternet.org/t...and-07-percent-its-prison

kodes ahalisinin sadece %0,07'si ateist!...

oysa ki abd nüfusunun %22,8'i ateist, agnostik veya deist:

http://www.pewforum.org/2...ging-religious-landscape/

çelişki demişken!... gel buradan yak!...
yaşamlarını anlamsız ve zorlayıcı kurallar üzerine kurmayan, aksine evrenin 6 günde birden bire yaratıldığına inananların aksine , big bang gibi gayet mantıklı, açıklanabilr, kolay anlaşılabilir bir düzenle oluştuğuna inanırlar. insanın çamurdan yaratıldığına değilde, evrim gibi gayet düzenli, sıralı bir şekilde belli süreçlerle oluştuğuna inanırlar.
ideolojilerini dış etkenlere göre belirlerler ve bu yüzden sürekli yerlerinde sayarlar. zaten ateizm temel olarak anti bir tutumun ifadesidir.

"dar kafalı insanlar bir talihsizlikle karşılaştıklarında alışkanlıkla başkalarını suçlarlar. Ortalama insanlar kendilerini suçlarlar. Bilgelik yaşamına kendini adamış olan insanlar bir şeyi veya başka birisini an ve mantıksız bir güdüyle suçlamanın aptallık olduğunu, suçlamanın gerek başkalarına gerekse kendilerine hiçbir şey kazandırmadığını anlarlar.

ahlaksal gelişimdeki düşüklüğün işaretlerinden birisi, gittikçe artan bir şekilde başkalarını suçlamaktır.

ahlaki gelişim, insanın içindeki heyecan ve sıkıntı durumundan özgürleşmesiyle gerçekleşir.

özgürlük sizin gücünüzün sınırlarını ve tanrısal iradenin koyduğu doğal sınırları anlamanızdan sonra gelir."

-epiktetos

ateistler, dış etkenlerin kölesidir.
bir mimar vardır evreni yaratan. ama onlar bunu bilmez. bazı şeyleri anlayamadıkları için tanrının varlığına inanmazlar. ama şu da var ki basit bir ritüele katıldıkları anda kelime-i şehadet getirmeleri garantidir.
fikirlerine saygı duyduğum kişilerdir. öyle olmak zorundadır zaten.
ateistler ikiye ayrılır. kafa ve gövde.
(bkz: Müslümanlar rahatsız)
Bir yaratıcının olmadığı bir evrende düşünmek, aşık olmak, orgazm gibi kavramların nasıl olabildiğini tatmin edici bir şekilde anlatamayacaklarını düşündüklerim.
müslüidiotların gelip burada zeka özürlüsü gibi davranmalarını kınıyorum.

özürlü olabilirisiniz müslümansınızdır anlarım ama görüşlerinizi küfürle ifade etmek çok çağ dışı.

modern toplum kurallarına ve yaşayış biçimine uymuyorsunuz, yani ahıra bağlasak durmazsınız o derece.
bizim ateistler ateist olduğu icin müslümanlara hep küçümser gözle bakarlar. sanki ateist oldun da başımıza darwin kesildin cahil herif. ateistliği sosyal statü olarak gören bi bizim zavallılar.
bunlarda şey olmadığı için bunların çiftleşmemesi lazım.çiftleşiyosa ateist değilmiş diye bi tez var yani.
%90 ı cahilliginin üstünü ortup kendini farklı göstermeye calismaktadir.
bir kısmı da marjinal olma kaygılı, ateist olmayı üst bir segment olarak gören insan grubu.
Kafalarını canlı canlı keseceğiz yakında az kaldı!!