bugün

hicbir baglayan durumu yok. herseyserbest.com bir insandan ne kadar ahlak bekelenir?

kimsenin gormedigi yerde gör onu.
iyi, örnek bir insan olmanın bir din ile ya da bir yaratıcıyla ilintili olduğunu düşünmüyorum.
bir dine mensup kişi, o dinin yaratıcısına cezalandırılmamak/ ödüllendirilmek adına tabi olur. ona yaranmak adına güzel bir insan olmaya çalışır.
iyi olmayı seçmiş maddi/ manevi bir beklentisi olmayan beynini kiraya vermemiş kişiler ise iyi insan olmayı seçer.

özetle: iyi insan olmaktan maddi/ manevi çıkar uman kişi ile kendi inisiyatifiyle yapan kişi arasında ben; evi, arabayı, böbreği satar ateiste basarım.
" ateistler ahlak yoksunudur " diyen
islamcı gençlik, ilim ve hikmet derneği
gihder başkanı rafet ermiş çocuklara taciz ve tecavüzden 24 yıl ceza aldı.
Yargıtay cezasını onadı.
ahlak, din, tabu, hukuk, töre bütün bu kurallar toplumun uydurduğu kurallar. o yüzden ahlak diye tanımladığınız şey muhtemelen bugünün algısıyla size küçükken empoze edilen şeyler. faydası yok demiyorum bak, empoze edilen bugünün algıyla doğru olan şeyler.

dolayısıyla çok kasmayın bu kadar.

ayrıca ahlakı ateistler temellendiremez değip ucuz ucuz dinine prim kasarları arada görüyorum. modern hukuk kurallarının temelini atanların alayı seküler kesimdir ve bu insanlar değil din kitabını mümkünde dini olan hiçbir şeyi almamaya çalışmıştır.

ee şu an kurallara uyan bir toplumda yaşıyorsun. daha ne ? sonuçta bu insan ürünü ve buna uyuyorsun. demek tanrı ürünü olmasına gerek yokmuş.

ayrıca ateistlerin yoğun olduğu toplumlarla dindar toplumları nesnel kıyaslasınlar bakalım hangi toplum daha ahlaklıymış görelim.
Ahlak dinle ya da dinsizlikle alakalı olmadığı için yanlıştır.bakış açısına göre değişir bir yargıdır.
Neyse ki ahlak, edep, vicdan vb. seyler insan olabilme meselesi. Din meselesi degil.
yanlış önermedir zira ateistlerin kurduğu devletlerde de islam' da olduğu gibi zina, tecavüz ve taciz yasaktı hatta zinanın cezası vardı ve sertti. ülkemizdeki ateistlerin "cinsel hürriyet" laflarına bakıp koca lenin'in bir sorun olarak gördüğü "evlilik dışı" ilişki konusu görmezden gelinmemelidir. ahlak olgusu, insani bir gendir ve abd'li psikoloji profösörü paul bloom bebekler üzerinde yaptığı testler neticesinde ahlakın doğuştan gelen güdü olduğuna dair makale kaleme almıştır. ama bilinçsiz atomlar nasıl insan ahlakını ortaya çıkarmıştır bu iki sonuca kapı aralar;

ya doğayı ilah edineceğiz ki bu zaten panteizmin konusudur,

ya da yaratan bilinçli bir tanrıyı kabul edeceğiz ki bu daha akıl varidir.

uzun lafın kısası insan ahlaklı doğar ve büyüdükçe geriye evrimleşir, din sayesinde ki o da kur'an islam'ıdır dos doğru olarak hayatına devam eder.

ateistler de ahlaklıdır çünkü bu fıtrattan kaynaklanmaktadır.
Ahlâkın dine bağlı olduğunu düşünmüyorum.
bu ülkede müslüman olduğunu en cok dile getiren şahsın ahlaksızlıklarını, hısrsızlıklarını ve yalanlarını ve sebep olduğu ölümleri bi düşünün derim ben...
(bkz: Ensar vakfı)
Ensar vakfın da bir kişinin yediği haltı, tüm vakıf, ordan da tüm müslümanlar böyle diye " propaganda " yapan adam(!) da ne ahlağı olacak? Tabiki ateist ahlakı. Onun için iflah olmazlar.
ahlak. kime göre neye göre. ateıste cok normal gelen seks onlara gore zina büyük ahlaksızlık. içki ahlaksızlık. ateıstler hırsızdır ve ya tecavuzcudur demeye calısmıyolar. ahlaksızlıktan kasıt bu söylediklerim.