bugün

müslümanlardan daha zekidir. ve engelli bi kıza tecavüz edecek kadar adi bir sapık değildirler.
görsel
ateist demek tanrıya inanmayan demek değildir daha anlamını bile bilmezler. zamanında duası kabul olmayan hristiyanların tanrıya küsüp bir daha onunla konuşmaması durumudur. günümüzde bu şeklini almıştır.
bunlardan türk olanlarının zeka ortalaması çok düşüktür. düz tespit yaptım sanma. açıkalayayım;
zeka seviyelerinin düşük olduğunu nereden çıkardım ? zeka seviyesini belli eden şeylerin başında mizah anlayışı gelir. peki mizah nedir ? özellikle türkiye'de çok büyük oranla klişelere yapılan atıf ve saydırmaktır. örneklere bakalım leyla ile mecnun, gora, cem yılmaz gösterileri (ki adam sadece klişe anlatıyor) recep ivedik, atalay demirci (bok gibi ben de biliyorum ama türk toplumunda buna gülen kesim var sonuçta) ata demirer, hatta olacak o kadar tarzı. bunların genel konularına bakarsak türk insanını nasıl davranır ya da türk insanının başına şu gelse ne olur tarzında klişelerle güldürüye dayalı olduğunu anlarız.

ateistlere gelecek olursak, klişe diyince önünüzde koskoca din var, dine sonradan eklenmiş şeylere inanan cahil bir toplum var. klişe diyince milyonlarca şey sayabiliriz islamla ilgili. ve bunların birçoğu gerçekten uydurma ve saçmalık ayrıca komik. ama sizin bundan çıkardığınız mizah ne abi ?

- ahaha öyle demeyin lan allah çarpar sonra xd
- şüphesiz ki şu şöyledir xd
- allah diyen bardak xd

bu tür basit ve temel kalıpların içinde kötü bir espri anlayışı var sevgili ateist kardeşlerimizin genel olarak. gördüğünüz gibi kalitesiz ve boktan mizah. bu kadar klişenin arasından çıkan sıçmık bunlar. espri anlayışın buysa zeka seviyen de sınırlıdır abicim. kendini bi daha kontrol et. hadi hayırlı sahurular.
bir bilgisayar oyun karakteri ile düşünelim;

- player1 yemek yememizi istiyor.
+ player1 mı puhahaha sen öyle bir şeye mi inanıyorsun? hani nerde???
beynini kullanıp hiç görmediği, hissetmediği bir şeye inanmayan insandır.
Her önüne Çıktığı insanın bak yanacaksın,öbür dünyada göreceksin demesinden bıkmış insandır.
dinine küfür edilemeyen kimsedir.
nedenlere, doğaya ve maddeye tapanların kendilerini tabir ettiği kelime.

tanrıya inanmayı gökyüzünde oturan sakallı bir adama inanmak sanarlar. komiktirler.
Ateizm yanı Tanrıtanımazcılık. Hangi birimizin tanıma şansı oldu ki? Aslında Tanrı'yı tanımıyoruz diyerek Tanrı'yı tanımış oluyorlar kendileri. Varlığına inanmayıp yok saydığınız bir şey hakkında konuşmanız saçmadır. Demek ki sayamıyorlar.
yaşamının intiharla sonuçlanması muhtemel olan insandır. *
herhangi bir iğneleyici tutum içermeksizin, kelimenin tam anlamıyla "allahsız" demektir.
gerçekten zeki insanlardır.
bazı yobazlar gibi yobaz değillerdir.
en sevmediğim insan tipi. arabasının lastiği patlasa nasıl değiştireceğini bilmez, orada burada bıdı bıdı konuşur birde. nerde böyle kılkuyruk tip var ateist mınaki.
insanların tanrıya ihtiyacı olmadığı kanaatine varmış, bilimle her şeyin açıklanabileceğini düşünen kişi.
http://biliyoruzdakonusuy...lik-ve-ateistler-uzerine/
+Dinin ne ?
-Ateist
+Müslüman olmayı düşünüyor musun?
-Allah korusun.
saygı duyduğum insanlar. yani şöyle söyleyeyim, beni ilgilendirmiyor inançları. geçen sene şampiyonlar ligi maçlarını arkadaşlarla toplanıp birlikte izlerdik. ateist olduğunu bildiğim bir arkadaşım "yalvarırım gol olsun bu" diye bağırdı. merak etmiştim, kime yalvarmıştı bu çocuk diye. sanırım insan asla tam bir karar alamıyor. dışından sorgulayamasa da, içinden binlerce soru soruyor kendine. hepimiz için geçerli bu.
bugün düşündüm cenabı allah insanı çok sistemli ve mükemmel bir şekilde yaratmış öyle ki, her parmağın sinirleri bile birbirinden farklı allah korusun insanın baş parmağı kopsa diğer dört parmak hiç bir işe yaramıyor, dilin bir tarafı ekşiyi, bir tarafı tatlıyı algılıyor neden bütün yiyecekler aynı tatla girmiyor ağza bunları düşünmek lazım, ateistler bunlara cevap veremezler zaten cevap vermek işlerine de gelmez çünkü bilirler ki allah vardır ve birdir, ama onlar inkarcılığa devam ettikleri sürece büyük azap onları beklemektedir.
kız istemeye gittiklerinde mevzuya nasıl giriş yapacaklarını merak ettiğim, hiç bir inanca sahip olmayan insanlar.
bazıları bir kaç bir şey söylemeyi hak eden insanlardır.

yıl 2013 iken ateizm de gençliğin en gözde olayı haline geldi. ve durum öyle bir hal aldı ki insanlar artık kuran' ı okumadan incil' i okumadan, tevrat' ı okumadan ateist olmaya başladı. hakkında hiç bir bilgiye sahip olmadığı halde dine inanmamaya başlayan bir grup insan var ki bu yaptıkları onları diğer insanlardan üstün kılıyor zannetmekteler. bütün dinleri anlayıp o zaman ''ben inanmıyorum kardeşim'' diyen biri varsa beri gelsin. ona saygım var. fakat popüler kültür olarak ''ben inanmıyorum allah yok peygamber yok'' diyen insanlara öğretilecek daha çok şey var...
insan oğlu muhtaçtır ve sığınacağı bir liman arar. Belki tanrıya, belki ailesine, belki sevdiğine belki de kendine. Ateistler ise tanrısal bir olguyu körü körüne reddettikleri için illa ki eksiktirler. En büyük dayanakları ise kendi gibi olanlardır.
tanrısızlık ise ahlakla bezenirse ateistlik, ahlaksızca diğer insanların kutsalına saldırı maksatlı ise isyan, sırf kötülükle bezeli ise satanizmdir.
Türkiye de ateizm 2 temellidir. Aziz nesin gibi olanlar tanrıya isyan maksatlı ateizmdir ki bu ahmakça kendini kandırma ve tanrıdan hesap sorma maksatlı intikam gibidir. Bir diğer ateizm ise felsefi olarak sorgulama maksatlı olmayan sadece özenti ile oluşandır.
araştırarak ateist olan bir insana Türkiye de rastlanmaz. Sebebine gelince ateizm Fransa gibi entelektüel seviyesi olan ülkelerde araştırarak ulaşılan bir sistemdir.
kız düşürmek, belki toplumda marjinallik yaratarak ilgi çekme Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde görülür.
Türkiye gibi bir ülke de kimse araştırmacı ateistim diyemez. Çünkü sosyo ekonomik şartlar bunu gerçekleştirmeye izin vermez.
bir diğer ateizm konusu ise vazgeçilmez günahlar sebebi ile ateist olmadır. Tanrısal bir varlığa hesap verecek olmanın yarattığı vicdan azabından kaçma vardır. Bu kişiler inançlı oldukları için ateizm e sığınırlar maksat vicdanı geçişi rahatlatmaktır.
ateistler kendi gibi olan bireylerin eserleri yada varlıkları ile teselli olurlar. Dini bir değere yapılan saldırı ile beslenirler. Bu Türkiye gibi gelişmekte olan bir ülkede geçerli iken, araştırmacı yada sorgulayan ateistler sürekli araştırır ve dini değerlere saldıracak vakte bile sahip değildirler.
bir ateist inançsızlığını ruhunda yaşarken ilgi budalası olan, isyan budalası ve ağzından ateistim lafı düşmeyenler ise isyanı yada şeytani ateisttir. Hiçbir araştırmacı ateist kompleksli olmadığı için inananı kıskanmaz yada saldırma gereği duymaz. Çünkü araştırmacı ateist inanmadığı kavramı yok sayar.

tanım: tanrının varlığını popüler olma güdüsü ile reddeden, yada araştırmaları sonucu kabul etmeyen birey yada topluluktur.
yaşam amacı bilinmeyen, ot gelip ot gidecek olan bitkisel canlı.
belli bir düşünce seviyesine erişebilen insanların geçiş yaptığı durum. *
tdk tarafından tanrıtanımaz olarak çevirisi yapılarak güya bilinçaltı operasyonu yapılan öğretidir.

--spoiler--
yani zındık, grup seksçi, kafir, hırsız, korkusuz, tecavüzcü, yalancı vb. her şeye yatkındır ateist olan. çünkü onun korktuğu bir şey yoktur şu hayatta. ve korkmayan insan her haltı yer. belki kafasına eserse insan yer. korku yok ya adamda. korkak olmak lazım efendi olmak için. bir kırbaç ve de bir tanrı.
--spoiler--

evet bu size göre ateist. ve ben bir atesit görmedim tarif ettiğiniz gibi ve bir ateist olmayarak. ama onların ne düşündüğünü çok iyi biliyorum. sadece güzel bir dünya:

http://www.youtube.com/watch?v=eSlPdMuElNo